Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40

Thread: ТОВА ВЯРНО ЛИ Е?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    47

    Default ТОВА ВЯРНО ЛИ Е?

    ЗДР!АЗ СЪМ НОВ В ТОЗИ ФОРУМ ИСКАМ ДА СИ КУИА АЛФА 166 ДИЗЕЛ,НО ВИШТЕ НА КАКВО ПОПАДНАХ В НЕТА.ИСКАЖЕТЕ МНЕНИЕ ДО КОЛКО Е ВЯРНО ТОВА И ИМАЛИ ЛИ СТЕ ПРОБЛЕМИ С ТЕЗИ. "(Слаби места: висок разход и постоянни течове на масло от двигателя; малък ресурс на ходовата част; тежки последствия при скъсване на ангренажен ремък; сложна и скъпа поддръжка (водна помпа може да се смени само при демонтиран двигател); висок разход на гориво; тежка амортизация на спирачките; проблеми с трансмисията на дизеловите модификации; капризна електроника; протекла хидравлика на волана; качеството на сглобката варира в много широки граници; висока степен на обезценяване.)" НЕЩА.http://www.segabg.com/online/article...=29&id=0002001

  2. #2
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Тоя репортер дето го е писал това предлагам да му подарим едно магаре с каруца и газ по м-ла Тракия то МАГАРЦЕДЕСА си има много хубава кора под двигателя та няма да има течове на ( масло ) и водната помпа се сменя лесно
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  3. #3
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    "Алфа" карат два типа хора - патологични почитатели на марката и случайни купувачи, изкушени от несъмнените естетически и ценови достойнства на автомобилите от Ливорно. Последните твърде бързо разбират, че "алфист" е емоционално състояние, а не рационален избор. ... "

    От тази статия, гореспоменатото визира доста истина.
    Ако не си "патологичен почитател" на емблемата, по-добре не се захващай с тази марка!

    Защото, ако си от втория тип "изкушени от ... ", дрън-дрън, евентуалното разочарование от недобър екземпляр, ще напълни форума с оплаквания, негативизъм и лоши чувства към италианското автомобилостроене въобще ...

    Това (Алфа Ромео) е страстна италианка, иска грижи, да й се обръща внимание, може да прояви характер, дори инат ... Ако отношението към нея е добро, ще се отблагодари с незабравими мигове...

    Ноо - няма ли любов, съжителството с нея може да се превърне в същински ад ...

    Ако си готов да посрещнеш това предизвикателство - добре дошъл при нас! Ако ли не - по-добре разгледай екземплярите на немското автомобилостроене. Казват, че били по-здрави - не знам! Но знам, че са доста по-скучни...

    Успех в избора!

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    "Алфа" карат два типа хора - патологични почитатели на марката и случайни купувачи, изкушени от несъмнените естетически и ценови достойнства на автомобилите от Ливорно. Последните твърде бързо разбират, че "алфист" е емоционално състояние, а не рационален избор. ... "

    От тази статия, гореспоменатото визира доста истина.
    Ако не си "патологичен почитател" на емблемата, по-добре не се захващай с тази марка!

    Защото, ако си от втория тип "изкушени от ... ", дрън-дрън, евентуалното разочарование от недобър екземпляр, ще напълни форума с оплаквания, негативизъм и лоши чувства към италианското автомобилостроене въобще ...

    Това (Алфа Ромео) е страстна италианка, иска грижи, да й се обръща внимание, може да прояви характер, дори инат ... Ако отношението към нея е добро, ще се отблагодари с незабравими мигове...

    Ноо - няма ли любов, съжителството с нея може да се превърне в същински ад ...

    Ако си готов да посрещнеш това предизвикателство - добре дошъл при нас! Ако ли не - по-добре разгледай екземплярите на немското автомобилостроене. Казват, че били по-здрави - не знам! Но знам, че са доста по-скучни...

    Успех в избора!


    Напълно съгласен!!!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  5. #5
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    При ТС е пълна глупост разглобяване на двиг. при смяна на водна п-па. Тя се сменя при свалени ремъци... И без това всичко се сменя в пакет - ремъци, водна п-па, ролки и т.н. ... При мен през 50 000 км. Едно ще ти кажа - 166 е наи хубавата кола въобще. Комфорт, екстри, визия, усещане, бързина, возия, здравина... ... ... Всеки които се замисля просто е нямал сблъсък с тази Кола...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  6. #6
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    A относно разхода на дизела - хвърли един поглед тук.
    Все още не съм излизал на чисто извънградско.

    http://www.spritmonitor.de/en/detail/290347.html

    Среден разход за 5560 км - 6,15 l/100km .
    Гори като ламя - ще кажеш че не е 140 ами 1400 коня
    Направо съм изумен.

    Иначе за автора на "статията" - то кретенията не прощава , и по -лошо се задълбочава.
    Ама да са живи и здрави - заради такива индивиди царува мнението че всичко талянско = бангия => много добри цени за нас.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  7. #7
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Last edited by nightroller; 12-03-2009 at 21:44.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Ако ли не - по-добре разгледай екземплярите на немското автомобилостроене. Казват, че били по-здрави - не знам! Но знам, че са доста по-скучни
    Позволявам си да те допълня - "Куци немски тояги"
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  9. #9
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Хора .. човека май се интересува и задава въпроси а почти никой не му отговаря , само хвалим нашите коли , пък не можем да отречем - няма кола която да не се чупи!! Както се казва също - алфа с алфа не си прилича .. може да попадне на такава която да му скъси живота , а може да попадне и на такава , която да го радва много време почти без никакви ремонти 166 е капризна много , както и повечето италиянски коли - създавани за пътища .. доста по-добри от нашите Някои неща се сменят много трудно , но точно това е в основата на удоволствието след смяната А това чудене ме убеждава в следното - искаш ли алфа - искаш , чудиш ли се - не я взимай !! Няма кола без проблеми по нея (освен БУРАГО и Мачбокс )
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  10. #10
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Динамиката е много добра.
    Обслужването на тази алфа е в пъти по лесно и по евтино от на ауди а4,фолксваген пасатор и дори шкода октавия, да не говорим за а 6 ,мерцедес и бмв 5 серия и нагоре .Малко по евтино в същия клас е единствено обслужването на ланчия Каппа,
    ( която по принцип е разработена върху същата платформа дори споделят еднакви дизелови мотори) заради факта че там може да си смениш само шарнирите вместо целите носачи.
    Прословутата водна помпа е под 100 лева и се сменя много по лесно и по бързо от ремъка на пасатора или аудито. Все едно да сравняваш катрин Зита Джоунс с Ивана или Анджелина Джоли с Глория .
    Alfa 155 2.0 16v

  11. #11
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Cool

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    Да даа

    Колега това, което си чел или ще четеш по повод модела на Алфа - 166 са повечето двусмислици Няма как да те посъветваме тука защото сме пристрастени маниаци и мислим тази кола за едната от най-добрите въобще затова я харесваме, обичаме и се грижим за нея по начин прекален за повечето хора. Аз не знам какъв тип човек си но щом се интересуваш от тази марка значи си по-различен и оттук натам е въпрос дали ти стиска да го отстояваш тва проучи всичко за модела в този форум и деЙствай

    Ще се радвам да видя още повече 166-ци на сбирките
    Наистина тази кола е за маниаци на марката ! Иска си доста внимание , което мене ме радва , защото обичам да съм около нея и да се занимавам с нея по всяко време ! Помисли и после реши , но ние знаеме верния отговор , не ни питай нас !!!!!!!

  12. #12
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Наистина тази кола е за маниаци на марката ! Иска си доста внимание , което мене ме радва , защото обичам да съм около нея и да се занимавам с нея по всяко време ! Помисли и после реши , но ние знаеме верния отговор , не ни питай нас !!!!!!!
    Верния отговор е за нас .. ако колегата мисли , че не му се обръща толкова внимание на кола .. по-добре наистина да се загледа към швабите Най-добре да отиде да се качи в една 166-ца да я покара ако има възможност и тогава ще се види дали е "неговата" кола или не и другото - не знам какви пари е подготвил , но да знае , че най-изгодно до 10к мисля , че ще си намери и да я приведе в добро състояние
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  13. #13
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    За кола 1500кг ако ти се вижда много 10градско в софия в задръствания и то с настъпване и 8 макс извън градско като съм стигнал за 3 часа до Бургас с 4 души и климатик, нормално е 6.5 като си караш 120 130
    Поне мойта не гори грам масло нито пък има течове, за 10000 не мърда от пръчката. На повечето коли са тежки последствията при скъсване на ангренажа, затова като я купиш сменяш веднага и 50 000 си забравил. Спирачките са ОК и не се износват за тежка и бърза кола толкоз много, ходовата част верно не е от най здравите но не се и разбива прекалено бързо. Скоростите са перфектни и до сега не съм чул някоя да се скапе.
    За скъпата потдръжка верно е така, сглобката е най добрата от всички итал коли тия години, много обезшумена, за обезценяването също са прави.
    Ако земеш 2001г и вкараш 3000 за чарколяк после си пилот и само ще се кефиш, особенно ако често пътуваш.

  14. #14

    Default

    Ако се има предвид, че за 1 и последен път купувам Алфа Ромео, то 166 и дизел бих си взел за първа Алфа , за годините си и цената си няма конкуренция, това е истината, но аз кото си взех моята не съм писал по форуми, просто исках и си купих

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  15. #15
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    При ТС е пълна глупост разглобяване на двиг. при смяна на водна п-па. Тя се сменя при свалени ремъци... И без това всичко се сменя в пакет - ремъци, водна п-па, ролки и т.н. ... При мен през 50 000 км. Едно ще ти кажа - 166 е наи хубавата кола въобще. Комфорт, екстри, визия, усещане, бързина, возия, здравина... ... ... Всеки които се замисля просто е нямал сблъсък с тази Кола...
    в техническата книжка дават смяна на ангренажните ремъци на 120 хил. км

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •