Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Виене отзад на 147-ца!

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    от къде я пазари Novachev??
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  2. #17
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    колега няма смисал да си купуваш задна главина мился спомена за 190 лев,можеш да направиш тази манипулация стига майстора ти да е твой човек, трябват ти фитата,намираш в магазина сащото но без абс гривната, която ще струва 60 кинта сигурно и стругаря ще ти свурши маниполацията по набиване на гривната и гнездото за нея, само трябва да я смъкнеш внимателно! успех и мисля че ще спестиш поне 120 лева от главината

    мисля че за втора ръка няма проблем, защото така или иначе живота и е повече от 10 години по данни от производител, наслука
    Last edited by rusiq86; 10-03-2009 at 15:14.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #18
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post
    от къде я пазари Novachev??
    От магазина на аутоплюс на москва
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    колега няма смисал да си купуваш задна главина мился спомена за 190 лев,можеш да направиш тази манипулация стига майстора ти да е твой човек, трябват ти фитата,намираш в магазина сащото но без абс гривната, която ще струва 60 кинта сигурно и стругаря ще ти свурши маниполацията по набиване на гривната и гнездото за нея, само трябва да я смъкнеш внимателно! успех и мисля че ще спестиш поне 120 лева от главината

    мисля че за втора ръка няма проблем, защото така или иначе живота и е повече от 10 години по данни от производител, наслука
    преглагат ми втора ръка за 70лв но без АБС-а.....
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    а някакви съвети за амортисьори??? иска ми се взема някой по-меки, има ли такава възможност или не зависи само от тях?
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  6. #21
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    колега че за моята нова без абс в магазина струваше 68, с абс 239 лева едната, на мен ми бяха заминали и двете ...

    амортисьори: не бих си купил втора ръка, само нови, като сметнеш труд и парички за втората ръка,по добре нов че да ти е мирна главата,мое мнение не ангажирам никой

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #22

    Default

    Колега по окачването и спирачките лично аз не бих си купил нищо втора ръка! Остави дето може да се наложи да правите ремонт след 1000км... тук става въпрос за сигурността!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  8. #23
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post
    а някакви съвети за амортисьори??? иска ми се взема някой по-меки, има ли такава възможност или не зависи само от тях?
    Ако искаш да са по меки трябва да търсиш маслени амортисьори (или бяха комбинирани) газовите определено возят по твърдо. Като марка бих те посъветвал за билщайн или боге или примерно оригинални фиат примерно но сигурно ще са на по 150-160лв бройката, на фиат ще са по евтини но вероятността да попаднеш на ментак е много голяма. И нещо много важно като се сменят амортисьори с нови се сменят задължително и двата защото ако смениш един след много кртко време новия ще замине а и ще замине и стария.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    да, разбира се двата ще сменям, но още търся подходящи. досега съм видял следните цени:

    Dempa 51лв/бр
    SACHS 227лв/бр 2г гарания
    Monroe Reflex 87лв/бр газови 3г гаранция

    някъде прочетох че ако са спортни пружините, амортисьорите трябва да са газови задължително, пък и до сега все на газови попадам за задни
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  10. #25
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ако са ти спортни пружините...мисля, че трябва и да са ти спортни амортисьорите ( с по-къс ход)....Чувал съм, че ако сложиш нормален амортисьор на спорна пружина, амортисьора заминава много по-бързо!!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #26
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    аз съм завадско с спортни пружини и амортисьорите са ми нормални, досега не са сменяни,и нямам никакви проблеми, тази теория ми се струва нереална,лично мнение.


    колега стани4а: sachs мога да ти намеря на 195 лева единия (това е за 156,2002,2.4 жтд) ,с две години гаранция,от гдр-то идва,а вносителят ми е приятел и има магазин,фактура всичко,така че ако има нещо звънкай, мога лично да проверя за твойта ако имаш желание,дай само инфо, но ще е по добра цената от твоята!!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    може да ти звънна, пусни ми телефон на лично!

    а иначе как да разбера дали са ми фабрични спортните пружини?? червени са, а амортисьорите мисля че са оригиналните, ама трябва да я измия и да видя!
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  13. #28
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    при мене са по сащия начин, виж марки,прегледай ги

    Gulfstream G650 with Italian design...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •