Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Никелиране на рефлектор

  1. #1
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default Възтановяване на рефлектор

    Значи вчера свалих фаровете днес ги отварям и ко да видя никела на рефлякторите се обелил почти целия ! Та въпросът ми е как се оправя това ?
    Някакър спрей ли да си купя или да ги пратя някъде за да ги никелират качествено ?
    Фаровете са с обикновенни крушки , колко ще държи новото покритие ?
    Колко пари ще ми струва процедурата ?
    Давайте предложения !
    Last edited by RaIDeR; 13-03-2009 at 19:32.
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  2. #2
    Kostadin`
    Guest

    Default

    мажеха се с нещо не е боя 100% съм сигурен ,няква бяла паста беше. На старата лада бащата ги беше занесъл на някой да й ги упрай ,не беше много скъпо ,тряя да го питам къде ги беше занесъл и с кво се мажеха.Ще го питам довечера и ще ти кажа.

  3. #3
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #4
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Имаше някъде тема за една фирма която възстановяваше фарове . Потърси из архивите Ако не ме лъже паметта беша някъде в района на Пловдив - Стара Загора или околията някъде .
    http://www.ideabg.com/clients/ewert/proizvod.php

    колегата в горния пост също е дал адреса
    Last edited by Sunny; 09-03-2009 at 17:07.
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  5. #5
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Мерси ама май ще трябва би ксенон да взема че пак така ще стане след никелирането
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  6. #6
    Kostadin`
    Guest

    Default

    питах бащата не помпел ,съжалявам че не ти свърших работа

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by RaIDeR View Post
    Мерси ама май ще трябва би ксенон да взема че пак така ще стане след никелирането
    Не е никелиране колега! Технологията се нарича "Вакуумна метализация" и се отлага най-често тънък слой алуминий или някакъв друг метал във вакуумна среда. Видях, че сте от В. Търново. ВТ имаше традиции с пластмасите в бившия радио-завод и завода ИЗОТ (понастоящем Карат Електроникс) в Чолаковци. Като знаете името на технологията поразпитайте приятели може някъде все още да е останала работеща инсталация около вас. Другият вариант е частната фирма със специалистите от бившия оптико-електрон в Стрелча който са ви посочили в линка колегите по-горе. Иначе като офтопик аз знам едно място с хубава немска инсталация и сравнително голяма камера която от 15 години обаче не работи поради ... както и да е.
    Успех!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  8. #8
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Мерси колеги обадих се на фирмата по-гора ще им изпратя само рефлекторите те махат покритието слагат основа и вакумно метализират с алуминий !
    Надруго място ненамерих е айде отивам да ги нося !
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  9. #9
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by RaIDeR View Post
    Мерси колеги обадих се на фирмата по-гора ще им изпратя само рефлекторите те махат покритието слагат основа и вакумно метализират с алуминий !
    Надруго място ненамерих е айде отивам да ги нося !
    Дай малко повече инфо как им ги пращаш, какви парета и т.н., че докато не съм оправил моята да ги пратя и аз(тъкмо са разглобени), че и на мен единия рефлектор ми е тръгнал и се лющи даже!!!

  10. #10
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Дай малко повече инфо как им ги пращаш, какви парета и т.н., че докато не съм оправил моята да ги пратя и аз(тъкмо са разглобени), че и на мен единия рефлектор ми е тръгнал и се лющи даже!!!
    На сайта пише батка . Пращаш само рефлектора с куриер и след около седмица ти го връщат готов . По думите на един колега от Ауди форума - връщат го в комплект с бели ръкавички които да ползваш докато го монтираш на фара .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  11. #11
    Kostadin`
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by RaIDeR View Post
    Мерси колеги обадих се на фирмата по-гора ще им изпратя само рефлекторите те махат покритието слагат основа и вакумно метализират с алуминий !
    Надруго място ненамерих е айде отивам да ги нося !
    Айде и като ги направиш качи малко снимки да видим как е станало.

  12. #12
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Добре ще кача снимки когато ми ги върнат , но съм 100% сигурен ,че наще рефлекори на 33 ките всички са си кекави още от завода !
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  13. #13
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Така да ви се оплачя ,значи тея от тая фирма се оказаха много несериозни , днес ми се обадиха и ми казаха ,че рефлекторите ми били много дълбоки ,досега небили правили такива и незнаели дали ще могат да ги матализират целите ! Викат ми ако станат цената ще е по-висока и аз колко а те 30лв на бр. ,а ако нестанат цената щяла да е ниска "колко" 15лв броя за осрани рефлектори ! Питът ме да ги правим ли ?
    Аз им обесних как съм се обадил предварително и съм говорил с техен човек ,казъл съм му размерите на рефлектора "22шир/10вис/10дълб см." а той ми каза ,че няма проблем и колко са добри и колко хиляди рефлектори са направили и цената за мойте ще е 20лв бр. ! Това замен си е чисто изнудване и немарливост !
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  14. #14
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    http://www.ideabg.com/clients/ewert/bg-index.php
    тия бачкат перфектно брат ми си праща неговите станаха чисто нови 30лв броиката само че праща само лупите за алфа 166 става въпрос дано да съм помогнал с нещо
    156 1,9JTD 2000

  15. #15
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Eми те същите за които става дума
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •