Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 72

Thread: Дошло ли е време да мина на друго масло ??

  1. #1
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default Дошло ли е време да мина на друго масло ??

    Здравейте колеги, имам 147 1.6 , до сега я карах с селения 20К, но забелязвам че маслото го гори, незная много ли е , но е видно, около 6-7000 км съм минал и долях окол 1 литър. Като си купувах нова бутилка 20 К , в магазина човека ми каза че може би е време да мина на 10х40 (селения голд)по километраж е 131К , още нещо ми направи впечатление че отвътрешната страна на капачката на маслото имаше вещество което наподобяваше бяла грес.Дани послушам ли търговеца , който ми предлага по евтината селения голд, в сравнение с червената 20к ??
    Благодарско
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  2. #2
    започва да се пристрастява bilgiiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Кюстендил
    Age
    45
    Posts
    55

    Default

    Аз Селения от България просто не взимам, пък ако ще и официален вносител да ми я продава. Едно приятелче ми вкарва Шел от Франция и съм много доволен.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999

  3. #3
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Моята алфа е на 165,000км и още си я карам с пълна синтетика 5в40.Сменям на 10.000км и на 6-7,000 доливам остатъка от 5 литровата туба, който е около литър.

    А колкото до греста, прави ти конденз по капачката, това може да са началните признаци на тръгнала гарнитура.При мен е същото положение...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #4
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Това сигурно е поне 5 тема в близките месеци за това масло, предлагам да се зьключи и да се ползва търсачката
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #5
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Това сигурно е поне 5 тема в близките месеци за това масло, предлагам да се зьключи и да се ползва търсачката
    напълно съгласен
    няма какво ново да се пита за тея масла
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  6. #6
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    Здравейте колеги, имам 147 1.6 , до сега я карах с селения 20К, но забелязвам че маслото го гори, незная много ли е , но е видно, около 6-7000 км съм минал и долях окол 1 литър. Като си купувах нова бутилка 20 К , в магазина човека ми каза че може би е време да мина на 10х40 (селения голд)по километраж е 131К , още нещо ми направи впечатление че отвътрешната страна на капачката на маслото имаше вещество което наподобяваше бяла грес.Дани послушам ли търговеца , който ми предлага по евтината селения голд, в сравнение с червената 20к ??
    Благодарско
    20K го гори колега, наливай си Алфа Ромео - пак е червена Селения, но има разлика.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by pinifarina View Post
    20K го гори колега, наливай си Алфа Ромео - пак е червена Селения, но има разлика.
    И каква е разликата?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И каква е разликата?
    Ами карай и от двете масла и че я видиш. И аз мислех че няма разлика, но има. 20К наистина го гори повече.
    www.flselenia.it
    20K го дават за Фиат и Ланчиа а Алфа Ромео го дават че е специално разработено за тяхните мотори. Явно има по специфични присадки в това масло.
    Last edited by pininfarina; 09-03-2009 at 20:57.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Хм... онзи ден смених маслото и налях 20к 4 литра + 400 гр от това за Алфа. Миналото масло беше само такова уж специално за Алфа. Ще видим ще го гори ли.

    Преебах ли се сега?
    Last edited by oem; 09-03-2009 at 21:12.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    Здравейте колеги, имам 147 1.6 , до сега я карах с селения 20К, но забелязвам че маслото го гори, незная много ли е , но е видно, около 6-7000 км съм минал и долях окол 1 литър. Като си купувах нова бутилка 20 К , в магазина човека ми каза че може би е време да мина на 10х40 (селения голд)по километраж е 131К , още нещо ми направи впечатление че отвътрешната страна на капачката на маслото имаше вещество което наподобяваше бяла грес.Дани послушам ли търговеца , който ми предлага по евтината селения голд, в сравнение с червената 20к ??
    Благодарско
    Ами то и 20К Е 10/40 а този разход не е болка за умиране докато не ги докараш до литър два на 2000к км всичко е наред. А ако искаш да не го гори вземи 10/60 примерно рейснг само че двата литра са 57лв
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #11
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    Здравейте колеги, имам 147 1.6 , до сега я карах с селения 20К, но забелязвам че маслото го гори
    Виж темите за масления сепаратор и пробвай с препарат (добавка) за почистване на двг. отвътре.

  12. #12
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    благодаря колеги, ще погледна дали ще стане със добавка за почистване на двигателя от вътре, а на другите колеги които искаха за заключат темата , да им кажа че проверих с търсачката резултатеи не ме удовлетворяваха
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by pinifarina View Post
    Ами карай и от двете масла и че я видиш. И аз мислех че няма разлика, но има. 20К наистина го гори повече.
    www.flselenia.it
    20K го дават за Фиат и Ланчиа а Алфа Ромео го дават че е специално разработено за тяхните мотори. Явно има по специфични присадки в това масло.
    И на двете пише това: SAE 10W-40, ACEA A3, API SL/CF, VW 500.00 - 505.00, MB 229.1, FIAT 9.55535

    Не знам какво им е различното...
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    благодаря колеги, ще погледна дали ще стане със добавка за почистване на двигателя от вътре, а на другите колеги които искаха за заключат темата , да им кажа че проверих с търсачката резултатеи не ме удовлетворяваха
    Масления сепаратор се намира в пластмасовия капак на двигателя и почистването му става само със сваляне на капака и миене на сепаратора ,а понеже дупчиците през които трябва да става миенето са малки най добър резултат ще има ако се разглоби самия сепаратор и се измие вътре. Просто прибавката за миене на двигателя няма как да влезе във сепаратора там влизат само маслени пари. Ако искаш имам капак чист пиши на л.с. ако те интересува.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #15
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И на двете пише това: SAE 10W-40, ACEA A3, API SL/CF, VW 500.00 - 505.00, MB 229.1, FIAT 9.55535

    Не знам какво им е различното...

    info@flselenia.com

    Като толова подробно те интересува каква е разликата м-у двете масла защо не им драснеш едно мейлче колега.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •