Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: True or False

  1. #1
    Привържаник Balagan's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Maina Town
    Posts
    396

    Default True or False

    Коя година е този спайдър щото по фаровете си личи че е нов...а предния мисля беше като 159 и Брера предницата ???? тааа некфи идеи ???


    http://autoworld.wordpress.com/2008/...-back-to-life/
    ex AlfaRomeo 145 2,0 QV -> Голямата ЛюбоФ
    Nissan Qashqai 2,0 140hp
    Renault Megane III Coupe 1,6 16V 110hp
    ShineRay XY350ST-2 StreetKiller

  2. #2
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Photoshop
    146 1.6TS CF1 '98


  3. #3
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    и като е фотошоп поне да приличаше на нещо ...
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  4. #4

    Default

    И кое не ти аресва?
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    И кое не ти аресва?
    И аз тва питам
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by Balagan View Post
    Коя година е този спайдър щото по фаровете си личи че е нов...а предния мисля беше като 159 и Брера предницата ???? тааа некфи идеи ???


    http://autoworld.wordpress.com/2008/...-back-to-life/
    ...така би изглеждало новото Duetto, според списание "Road & Track " ...
    На мен ми харесва.
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  7. #7
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    И кое не ти аресва?
    това което се вижда ... предницата и най-вече фаровете, нищо красиво и стилно не виждам в тях ... да не говорим за идеята всички нови алфи да изглеждат сходно на 8c
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    И кое не ти аресва?
    Ами например на мен лично не ми харесва това, че са смесили характерни черти на поне 3 различни поколения модели! Като ще се прави родстър реплика на родстърите/спйдърите от 70те според мен е трябвало линията да наподобява само тях. Тук виждам и от Жулиетите на 50 те Ню-едж имитация на стила от 60 те и мисля, че още един елемент който сега не ми се рови да търся от къде е. То аз разбирам традиция... харесвам точно това в дизайна на Алфа... но в случая се е получило според мен "преиграване" Хубавото е, че се наблюдава обща линия с останалите излизащи модели Мито и 8С. Но... примерно линията специално на фаровете нещо адски ми се забива в очите... нещо в горния край ме "подпира" така като я гледам.

    Накрая да кажа относно горното си мнение:
    Всеки има право да няма вкус!

    А да сетих се от къде е елемента... допълнителните тесни вертикални отвори около "скудето" (30-40 те години) просто правят прекалено "бъбрива" предницата!
    Но ще поживеем ще видим
    Last edited by fade; 10-03-2009 at 14:33.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by -Kris- View Post
    това което се вижда ... предницата и най-вече фаровете, нищо красиво и стилно не виждам в тях ... да не говорим за идеята всички нови алфи да изглеждат сходно на 8c
    Да, всички производители на автомобили са били и са по този начин,дори и назад в годините. Самата идея е да се демонстрира принадлежност към марката, идентичността трябва да бъде категорична и лесно разпознаваема. Това е един от принципите в автомобилостроенето, а и не само! Има го при всички марки
    Quote Originally Posted by fade View Post
    Всеки има право да няма вкус!
    Смятам, че целта, която се гони с всеки един модел е той да се хареса поне на 80% от аудиторията и поне 60% да биха си го купили, другото не е важно
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  10. #10
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Да, всички производители на автомобили са били и са по този начин,дори и назад в годините. Самата идея е да се демонстрира принадлежност към марката, идентичността трябва да бъде категорична и лесно разпознаваема. Това е един от принципите в автомобилостроенето, а и не само! Има го при всички марки
    В което няма нищо лошо, но самия пример от който създават общия вид на марката не ми допада. 159/Спайдър/Брера предницата ми харесваше в пъти повече от тези обли фарове ... не знам, може да има и нещо общо с Euro NCAP тестовете за безопасност, заради тях доста производители "осраха" външния вид на колите си само и само да са по-безопасни.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    ....
    Смятам, че целта, която се гони с всеки един модел е той да се хареса поне на 80% от аудиторията и поне 60% да биха си го купили, другото не е важно
    Да бе така е и е хубаво пожелание. Обаче май разковничето се крие в думата хареса. Въпросът е дали тази линия ще се хареса. Не мисля, че са правили референдум по въпроса Просто ще трябва да се доверят на екипа си дизайнери и на човека който прави концепцията сега. Валтер да Силва беше човек който в миналото направи от Алфа това което е сега. С напускането му се опитват изцяло да сменят неговата линия която може да се проследи и в СЕАТ и аз разбирам това, но дизайна на новите Алфи ми е прекалено "различен". Виждам, че се опитват да "бъдат в час с новите тенденции" но пък дали това е линията на алфа която винаги се е славила с това че се отличава от тълпата? Само времето може да покаже дали това ще е за добро или за лошо. Пак искам да подчертая, че изказвам само лично мнение, но за мен тази предница е "бъбрива", "разпиляна" и нехармонична! Само искам да припомня кризата във Фиат преди няколко години с пускането на линя модели която изглеждаше изключително зле. Имам предвид Палио, Сиена и Мултипла! Добре че бързо се осъзнаха
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  12. #12

    Default

    Я мислим, че е екстра! Типична Алфа, която няма как да объркаш с каквото и да било друго
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails untitled.JPG  
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  13. #13
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Аде стига глупости бре на снимка е едно ,друго е на живо ,и за Митьото уревахте света ,ама някои като го видяха на живо и си смениха мнението
    Хубаво си е Duetto-то
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Аде стига глупости бре на снимка е едно ,друго е на живо ...
    Много си прав! Пък и не е 100% сигурно, че така ще изглежда, доколкото разбирам.
    Лошото е, че и на снимка не харесах МИТО и на живо също много не ми хареса, но определено изглеждаше по-добре отколкото на снимките!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  15. #15
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Да, всички производители на автомобили са били и са по този начин,дори и назад в годините. Самата идея е да се демонстрира принадлежност към марката, идентичността трябва да бъде категорична и лесно разпознаваема. Това е един от принципите в автомобилостроенето, а и не само! Има го при всички марки

    Смятам, че целта, която се гони с всеки един модел е той да се хареса поне на 80% от аудиторията и поне 60% да биха си го купили, другото не е важно
    Ми не. Не може да се харесва на 80% - такива опити правят тойота и фауве - компромисни, да не би някой да не го хареса.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •