Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Тест Драив на Алфа 159 1.9JTDm

  1. #1

    Default Тест Драив на Алфа 159 1.9JTDm

    Благодарение на фирмата "АутоВипс" успях да съм първия човек в България подкарал Алфа 159, а и не само в България ами в цяла източна Европа. За което съм много благодарен, но стига да започвам с колата.

    Колата е версия Дистинктив с двигател от 150коня Дизел 6скоростна кутия. Като по главните екстри са: би-ксенонови светлини, двузонов климатроник, 7 въздушни възглавници, авто пилот, всичките системи за стабилност и спиране ABS,EBD,EBA,VDC,ASR,MSR..сензорите за дъжд, светлина, за осветеност на таблото, за шум в купето и много много други.

    Беше един студен и мрачен ден и почти се стъмваше, времето беше отвратително и само се чудех как да се затворя някъде пред някоя камина с чаша червено вино и красива жена до себе си. Всичките тези мисли бяха до момента в който зърнах новото творение на Миланските склуптори. Седнах в колата, използвах хилядите настройки на седалката, за да се настаня максимално удобно на предната седалка, която е загубила леко от типично Алфовата поза тип Нуволаре. За сметка на това седалката предлага достатъчно лукс и комфорт за дълги пътувания, но да не си помислите че седалките не предлагат достатъчно странична упора, така необходима на повечето от нас. Креслата в колата бяха обикновенно изпълнение с тестилно покритие тип АлфаТех познато от феислифта на 147. Колата като цяло предлага още 3 вида тъпицерия. Като обикновен кожен салон, кожен салон+кажено табло (екстра позната само от най-ексклузивните модели на марки като Ферари,Мазерати,Ламборгини,Брабус,Пагани) и спортен кожен салон със и без кожено табло. До тук за седалките.

    Не зависимо от тапицерията колата е оборудване с кожен спортен волен и кожен лост за скоростите. Директното управление от 156 се е запизило, но дава малко повече информация за пътя в сравнение с 156. Стабилността на колата и цялостното и поведение е една огромна крачка напред. Широката стъпка в 10см повече в сравнение с 156 се осеща незабавно както при преминаване на неравностти, така и при екстремно каране. Стабилността на колата и нейното управление са еталон за класа на 159, където колата на скоро разби всички свой кокуренти в международния тест, в който от 6 теста за стабилност и управляемост 159 спечели безапелационно 5. Скоростния лост на 159 има и значително по-къс ход в сравнение с 156, което допълнително улеснява спортното каране на колата, но е леко странно в направлението 4та към 5скорост.

    Като динамика колата определено ме изненада, честно казано очаквах да е по-тромава и тези 150коня да се чуства усезаемо недостатъчни за теглото от близо 1 600кг. Са моя най-голяма радост колата се оказа, че не само не е тромава ами дори си динамична, без да се усети човек достига 160км/ч по Цариградско и се чуди, защо другите се движат толкова бавно. Този факт сам по себе си показва, че колата е доста добре звуко изолирана, явно по-дебелите стъкла с 2мм в сравнение с 147/156 си оказават влияние.

    Следва продължение...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  2. #2
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Супер стил имаш Трябва да се замислиш за кариера на авто журналист! Между другото и аз си мислех че колата ще е по тромава от 156, това са над 300кг отгоре май. Хубаво е че динамиката се е запазила но как ли стои въпроса при разхода на гориво при бензиновите мотори? Както и да е май с този модел Алфа се цели в клиентела за която разходите за гориво не са на дневен ред.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Vesko84
    Супер стил имаш Трябва да се замислиш за кариера на авто журналист! Между другото и аз си мислех че колата ще е по тромава от 156, това са над 300кг отгоре май. Хубаво е че динамиката се е запазила но как ли стои въпроса при разхода на гориво при бензиновите мотори? Както и да е май с този модел Алфа се цели в клиентела за която разходите за гориво не са на дневен ред.
    Колега темата е на една година
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Quote Originally Posted by Vesko84
    Супер стил имаш Трябва да се замислиш за кариера на авто журналист! Между другото и аз си мислех че колата ще е по тромава от 156, това са над 300кг отгоре май. Хубаво е че динамиката се е запазила но как ли стои въпроса при разхода на гориво при бензиновите мотори? Както и да е май с този модел Алфа се цели в клиентела за която разходите за гориво не са на дневен ред.
    Колега темата е на една година
    Ахам....а в понеделник, вторник ако е рекъл господ ще си прибера най-накрая 159ката

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    в понеделник, вторник ако е рекъл господ ще си прибера най-накрая 159ката
    Е аде де
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Еми преди една година аз не карах алфа и не съм чел форума
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    в понеделник, вторник ако е рекъл господ ще си прибера най-накрая 159ката
    Е аде де
    Днес я взех...БатВас, Гиги и Киро може да споделят мнение...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  8. #8
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Quote Originally Posted by Mury
    в понеделник, вторник ако е рекъл господ ще си прибера най-накрая 159ката
    Е аде де
    Днес я взех...БатВас, Гиги и Киро може да споделят мнение...
    Да много е добре 159-ката 2,4 M-jet -200к.с - страшно дърпа, черния цвят и ходи много, вози много добре въпреки 18"джанти . На цариградско с 160 км/ч като започнеш да въртиш волана(ляво - дясно) е направо като залепена за пътя и реагира много добре.
    Фаровете (Би-ксенон) с тия лупи са направо страшни - става ден, на кръстовище като се наредихме до две други коли - не се вижда , че фаровее им светят направо 159-ката осветява всичко. Хареса ми много озвучаването (Босе) - направо все едно си в кино Арена Кожения салон и 3 зоновия климатик създават много добър комфорт - колата в никакъв случай не е мека и клатушкаща се и остава спортното усещане. Въпреки , че не е разработена (все пак Петко като ме взе беше на 98 километра пробег) Има си уредче за това колко надува турбината и разни други глезотии . Единствено тунера на радиото не е много добър и не хваща много станции - но пък така или иначе малко време пускахме музика защото 5 цилиндровия дизел има много добър звук
    Абе с две думи - яка работа
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  9. #9
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Ами както се казва честито и със здраве да я кара
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Браво да ви е честито шефе и съ здраве да си я карате и да ме повозиш малко
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    ...но пък така или иначе малко време пускахме музика защото 5 цилиндровия дизел има много добър звук
    Четох четох и като прочетох тва целото ти мнение замина на кино Явно ше трябва да чакам другите да си кажат мнението
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12

    Default

    Мерси, Мерси момци да ви се връща двойно по-хубава...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  13. #13
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Колата е невероятна, той Бат Вас я е описал добре, а за стабилността няма какво да говориме имам чуството че се движи по релси досега не съм чуствал така друг автомобил а не са малко тия дет сме тествали. Мотора я тегли страшно но след 40, все пак колата е на 100км и Петко още не я настъпва, а и тежи доста, но на междинни ускорения е голям звяр колкото и да не искам да призная

  14. #14
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by BatVas
    ...но пък така или иначе малко време пускахме музика защото 5 цилиндровия дизел има много добър звук
    Четох четох и като прочетох тва целото ти мнение замина на кино Явно ше трябва да чакам другите да си кажат мнението
    Абе ако щеш вярвай на мен ми хареса как звучи от вътре - а все пак искахме да я чуем - ами звука е по-добър от този на четерцилиндровата 159 1,9 JTDm - тази сивата - поне имам база за сравнение. Предполагам на бензинова 159 - ка е по хубав - особенно на 6 цилиндрова- дано имам щастието да чуя и такъв (сега като се сетя за звука на ГТА-то на Италфеста), ама за мен този звук на 2,4 JTDm е добър (макар да е доста обезшумено купето) Сега не знам Гиги и Киро на какво мнение са -това е моето мнение
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  15. #15

    Default

    Еми честито и много безавариини километри

    И аз си запазвам едно возене

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •