Results 1 to 14 of 14

Thread: Главина за 147!

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default Главина за 147!

    След темаа "Виене отзад на 147ца", идва и продължението с няколко въпроса към по опитните:

    Намерих за 176лв SKF комплект, който включва някакви втулки и капачки, освен самия лагер с датчика. така ли трябва да е?
    Вярно ли е че както и амортисьорите, и лагерите се сменят двата заедно? в друга тема прочетох че стария разбивал новия, или обратно беше...
    Какво ви е мнението за преместването на АБС гривната в обикновен лагер, с помощта на стругар??? има ли смисъл или е опасно? а опасно ли е да се кара без подмяна?

    писал съм на няколко места по въпроса, но ще ви помоля да поствате тук!
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  2. #2
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post
    След темаа "Виене отзад на 147ца", идва и продължението с няколко въпроса към по опитните:

    Намерих за 176лв SKF комплект, който включва някакви втулки и капачки, освен самия лагер с датчика. така ли трябва да е?
    Вярно ли е че както и амортисьорите, и лагерите се сменят двата заедно? в друга тема прочетох че стария разбивал новия, или обратно беше...
    Какво ви е мнението за преместването на АБС гривната в обикновен лагер, с помощта на стругар??? има ли смисъл или е опасно? а опасно ли е да се кара без подмяна?

    писал съм на няколко места по въпроса, но ще ви помоля да поствате тук!
    значи личен опит още нямяам,но знам от баща ми и от вуйчо ми които с доста стаж зад волана,че се сменя само счупения лагер и така сме практикували до сега
    такова нешто че стария разбивал новия до сега не се е потвърждавало
    пък и цените на нашите лагери не са ниски че да си позволяваме смяната на здрав лагер
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    прав си, то остава да трябва да дам още 200лв и да сменя здрава част ей така само!!! е поне за момента няма да стане
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  4. #4
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Амортисьорите задължително и 2-та на веднъж! За лагерите не знам...Цената за лагер е горе долу разумна...Питай Лисан за цени, при него ще ти излезе най-тънко!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #5
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    за лагера може само един, а това с абс аз съм го прилагал, и от декември досега проблеми нямам,преди интервенцията се консултирах със сервизи,и продавачи на части, в мн сервизи когато имаш за смяна главината правят това и те скубят за по скъпото, няма от какво да се притесняваш. все пак това си е една пластмаса кояято на рака си пада. но за лагера съм сигорен няма проблем да смениш един

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    за лагера може само един, а това с абс аз съм го прилагал, и от декември досега проблеми нямам,преди интервенцията се консултирах със сервизи,и продавачи на части, в мн сервизи когато имаш за смяна главината правят това и те скубят за по скъпото, няма от какво да се притесняваш. все пак това си е една пластмаса кояято на рака си пада. но за лагера съм сигорен няма проблем да смениш един
    как така пластмаса???
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  7. #7
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    за лагера може само един, а това с абс аз съм го прилагал, и от декември досега проблеми нямам,преди интервенцията се консултирах със сервизи,и продавачи на части, в мн сервизи когато имаш за смяна главината правят това и те скубят за по скъпото, няма от какво да се притесняваш. все пак това си е една пластмаса кояято на рака си пада. но за лагера съм сигорен няма проблем да смениш един
    За ABS-а е магнит, не е пластмаса
    И ако сложиш лагер за без ABS, няма как да ти работи, когато поднесе това колело.

    Препоръчвам с това да не си правите шега, защото става въпрос за сигурност!
    Ако питате какви колони или касетофон да си сложите в колите или какъв модел джанти, там може да се правят всякакви комбинации. Но със спирачки - НИКОГА!

  8. #8
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    8000км съм така вече и нямам проблем, абс работи, ако са ти сменяли главина в сервиз дори над 90% е вероятно да са направили така, вие си знаете, но аз съм примера.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #9
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    На Типо платформата АБС гривната се избива от старата главина, новата главина, която се купува за кола без АБС се разстъргва и се набива обратно гривната.
    Едната главина е 140 лв а другата - 40.
    Не знам как е при 156 главините и въобще има ли 156 без АБС?
    Но ако има такава главина, би трябвало да може да се присади гривната.

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  10. #10
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    ми за моята има: 239 с абс, 70 кинта без,цената говори сама за себе си,аз сменях и двете,нямаше ми ги протекторните капачки и еда нощ стана локомотив просто

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    абе май сега ще си взема оригиналния, колкото и да е криза, пък за следващия път ще проуча по-добре кой може да ми го направи и може и да спестя 100 кинта.
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    влизам в бокса колеги, взех си лагер SKF za 130лв с АБС-а!!! отивам сега за биелетка и следобед питстоп, че тоя лагер ми проглуши главата да бръмчи и жужи...
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  13. #13
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Къде ще ги сменяш?
    Кажи после резултат.

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    смених ги при Яни в Шампиона в М.РУдник. резултата е много добър - колата спря да бучи така, утихна, стана като че ли по тежка. от смяната на биелетката съм много доволен, вече грам не се чува чукане отзад ( :P ). Остана амортисьора,ама мисля скоро да не го сменям, струва ми се че хич не е толкова зле. и не на последно място искам да похваля бензина на ЕКО - е такава разлика с другия няма, колата не се чува как работи!!! незнам какво има в него и не вярвах да има такава разлика, обаче горещо ви го препоръчвам
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •