Results 1 to 14 of 14

Thread: чистене на инжекцион

  1. #1

    Default чистене на инжекцион

    казаха ми как лесно мога да си изчиста инжекционите сас специална течнос която се сипва в резервара преди бензина, но преди това трябва да се смени бензиновият филтел иначе целия боклук от старият пак ще си отиде в жигльрите та въпроса ми е каде се намира бензиновият филтер на 2.0 ТС Благодаря Ви

  2. #2

    Default

    Слагай смело и не се притеснявай. Боклукът от резервоара няма нищо общо с почистването на дюзите на инжекциона. Добавката чисти дюзите и клапаните от коксови отлагания, лакове и т.н

    Може да опиташ с това
    http://www.liqui-moly.com/liquimoly/...id/e_5110.html

    Има и някаква презентация тук
    http://www.youtube.com/watch?v=vR4u-ACrK1M
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  3. #3
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Иначе филтъра е пред дясно задно колело ,на канала лесно ще го намериш
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    От тези добавки,обикновенно само се влошава положението
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    От тези добавки,обикновенно само се влошава положението
    Aз си слагах редовно от червения Redex, ама от два месеца не съм. Все е тая, честно казано, така и не забелязах разлика.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  6. #6
    mnogo zapalen marti-69's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    стара загора
    Age
    39
    Posts
    33

    Default

    и аз слагах ама няма разлика,че дето вика колегата по зле маи

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by marti-69 View Post
    и аз слагах ама няма разлика,че дето вика колегата по зле маи
    Ми така е,щото ептем се запушват дюзите,замислете съ къде отива всичкия боклук,и после сипвайте,не се изпарява,а се набива в дюзите.На мен ми се случи даже да блокира дюза и да изгори,после освен чистенето на дюзите,трябваше да си търся 1 бройка
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ми така е,щото ептем се запушват дюзите,замислете съ къде отива всичкия боклук
    Ха кажи ни къде отива всичкия "боклук" и отде всъщност идва.
    Щото ако говориш за ''боклук'' откъм резервоара, няма как да стане - там има цедка, а на неговата кола и горивен филтър (пред дясно задно колело). Що си мислите че дюзите се запушват с някакви твърди чатици, които идват по горивопроводите не знам? Запушването става откъм горивните камери, отпред на дюзата, а не отзад! И причината това да се слючва са ''лайната'', които се отделят при изгарянето на "убавите" горива в БГ.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  9. #9
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Ха кажи ни къде отива всичкия "боклук" и отде всъщност идва.
    Щото ако говориш за ''боклук'' откъм резервоара, няма как да стане - там има цедка, а на неговата кола и горивен филтър (пред дясно задно колело). Що си мислите че дюзите се запушват с някакви твърди чатици, които идват по горивопроводите не знам? Запушването става откъм горивните камери, отпред на дюзата, а не отзад! И причината това да се слючва са ''лайната'', които се отделят при изгарянето на "убавите" горива в БГ.
    Първо дюзата е доста далече от горивните камери както ги наричаш и второ незнам колко горивни системи си отварял и чистил или въобще виждал ама на някой ни се случва всеки ден и боклуците които са НАВСЯКЪДЕ по горивопроводите и резервоара от добавките се разлагат и отиват право в инжекторите! А тия от резервоара във вид на сополи минават и през цедката и през помпата и правят такива веселби !
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    От тези добавки,обикновенно само се влошава положението
    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    незнам колко горивни системи си отварял и чистил или въобще виждал ама на някой ни се случва всеки ден
    Що направо не му чукнете една среща в сервиза, че да мине през процедурата с чистене на резервоар, горивопроводи и дюзи?
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Що направо не му чукнете една среща в сервиза, че да мине през процедурата с чистене на резервоар, горивопроводи и дюзи?

    Ми щото аз диагнози във форума не слагам затва може на колата проблема и въобще да не е от горивната система а ако надушвам некъв сърказъм ти препоръчвам да си го запазиш за себе си и като се видим да ми обесниш квото имаш !
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Ми щото аз диагнози във форума не слагам затва може на колата проблема и въобще да не е от горивната система а ако надушвам некъв сърказъм ти препоръчвам да си го запазиш за себе си и като се видим да ми обесниш квото имаш !
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Първо дюзата е доста далече от горивните камери както ги наричаш и второ незнам колко горивни системи си отварял и чистил или въобще виждал ама на някой ни се случва всеки ден и боклуците които са НАВСЯКЪДЕ по горивопроводите и резервоара от добавките се разлагат и отиват право в инжекторите! А тия от резервоара във вид на сополи минават и през цедката и през помпата и правят такива веселби !
    Па колко изгнили сме виждали,майкоооооооооо
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    абе то е ясно че е по-добре да се разглоби всичко и да се изчисти, но и добавката върши много добра работа при коли карани дълго на газ особено ако не ти се седи в бокса. за задръстването, то си пише на етикета. на първо сипване се слага двойно-тройно количество. освен това тая добавка разкарва и нагарите от горивната камера. моята беше карана доста дълго на газ и ако имаше странични ефекти от добавката щяха да се появят при мен.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •