Results 1 to 7 of 7

Thread: На какво да обърна внимание за Alfa Romeo 145 boxer 1.3 ,95г.

  1. #1

    Default На какво да обърна внимание за Alfa Romeo 145 boxer 1.3 ,95г.

    Здравейте на всички.Смятам може би в скоро време да ви стана и колега,защото в момента съм с VW GOLF 3 и може да си взема и една алфичка та за това искам някои съвети,напъствия за какво да гледам като си копувам колата,за слабите и места които най често се проевяват,както и цените на проблемните части за да си направя сметка,въпреки тази цена на коятоя продават дали ще си струва след това ремонтите за да знам ако усетя че нещо се дъни по колата с колко да свалям цената ако това нещо е много скъпо за сменяне .Мисля че сте ме разбрали долу горе какъв ми е въпроса,моля помагайте защото нищо не разбирам от тези италиански автомобили,защото винаги съм бил по немските и смея да твърдя че съм доволен от тях.Спрял съм се на следния модел в момента защото е предложен на добра цена,ето го и него:Алфа Ромео 145 боксер 95 год, 1.3 двигател,90 коня,бензин и газ,на 180 000 хил км е май,...
    Ето ги и екстрите:2(3) Врати, Airbag, Аларма, Газова уредба, Ел. Огледала, Ел. Стъкла, Застраховка, Металик, Серво управление, Стерео уредба, Центр. заключване...
    Моля ако някой е запознат с особеностите на точно този модел (тази година) да пише на какво да обръщам внимание при покупката.Ще съм много благодарен на всички мнения по въпроса ми...
    Още съм нов и нещо не се справям с качването на снимки така че някой ако иска може да ми помогне за да се види долу горе за каква кола става въпрос...Благодаря предварително!
    Last edited by jorkatacool23; 12-03-2009 at 11:54.

  2. #2
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Здрасти колега
    Моята е същата, но с по-големия боксер - 1.6
    Много по-доволен съм от нея след Голф 3 комби 1.8, удоволствие е да караш; опасявам се, че мотора на тази която си харесал е малко слабичък; иначе боксера е мн здрав, не е капризен в сравнение с ТС, поддръжката е евтина; пусни една търсачка или просто разгледай темите в този раздел и ще се ориентираш...
    бих те посъветвал и да погледнеш раздел продава - има доста алфи на колеги, поне никой няма да те излъже (не го казвам само защото и моята се продава...)
    успех!
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами за тая кола първо проверяваш как се превключват скоростите. проверяваш и как работи на бензин след намесата на газаджията и дали държи добри обороти на празен ход. също дали е карана с хубаво масло.
    другото си е като за всяка кола- антифриза изглежда ли странно, шумове от двигателя, тресене във волана, тропане по окачването, дали всички ел неща работят и т.н.т.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by nhg View Post
    Здрасти колега
    Моята е същата, но с по-големия боксер - 1.6
    Много по-доволен съм от нея след Голф 3 комби 1.8, удоволствие е да караш; опасявам се, че мотора на тази която си харесал е малко слабичък; иначе боксера е мн здрав, не е капризен в сравнение с ТС, поддръжката е евтина; пусни една търсачка или просто разгледай темите в този раздел и ще се ориентираш...
    бих те посъветвал и да погледнеш раздел продава - има доста алфи на колеги, поне никой няма да те излъже (не го казвам само защото и моята се продава...)
    успех!

    Колега забравих да вметна че ако я взема алфата ,ще я кара най вероятно приятелката ми за това не ми трябва много мощен двигател даже обратното.Благодаря за мнението!

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Най-добре като я гледаш вземи с тебе някой който разбира от боксери, да погледне мотора и да чуе как работи. Добре поддържан боксер на празен ход работи равномерно, без да се клати и цъка лекичко като часовник.

    Скоростите наистина са малко тегави.

    Обърни внимание на рейката да не е протекла.

    Предните амортисьори са доста скъпи (по около 150-200 лв), така че провери и тях

    Другите неща са обичайните за всяка кола втора ръка.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    ела да ти дам моита за 3500 поне знаеш че сичко е 6. http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28550
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA155Ts View Post
    ела да ти дам моита за 3500 поне знаеш че сичко е 6. http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28550
    Колега алфата ти е много добра но засъжаление нямам толкова пари в момента а пък и не ми се и дават,защото я вземам за втора кола с цел и приятелката ми да я кара имам предложена тука една алфа на цена с 2000лв под твойта и за това съм пуснал тема на какво да обърна внимание като я вземам.Иначе дано да продадеш алфата си ,защото наистина си заслужава ама като няма кинти човек се принождава да вземе каквото му е по джоба.
    С тая криза ни ебаха майката

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •