Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 89

Thread: Изкажете мнение 156 1.6 ; 1.8 ; 2.4 JTD

  1. #1

    Default Изкажете мнение 156 1.6 ; 1.8 ; 2.4 JTD

    Колеги много съм си харесал Алфа Ромео 156 но до тук,всеки ми казва различно мнение един че 1.6 много слаб бил двигателя за това купе и харчел по-вече от 1.8,друг ми казва че 2.4 JTD,следващ ми казва че италианския дизел не бил хубав бихте ли ми помогнали всеки казва че е скъпа за подържане но чак толкова много ли споделете какво да правя.
    Предварително ви благодаря
    и се извинявам ако има нещо но съм нов

  2. #2
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Аз ти препоръчвам 1.9 JTD, и като цяло дизела...защото като сравниш как върви и колко малко харчи си е супер!!

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  3. #3
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Тия които говорят за "скапаните италиански дизели" нищо не разбират, поне не и от Алфа 156 Още един глас за дизела, пък дали ще е 1,9 или 2,4 няма чак такова значение
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  4. #4
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by stivkata View Post
    Колеги много съм си харесал Алфа Ромео 156 но до тук,всеки ми казва различно мнение един че 1.6 много слаб бил двигателя за това купе и харчел по-вече от 1.8,друг ми казва че 2.4 JTD,следващ ми казва че италианския дизел не бил хубав бихте ли ми помогнали всеки казва че е скъпа за подържане но чак толкова много ли споделете какво да правя.
    Предварително ви благодаря
    и се извинявам ако има нещо но съм нов
    Търсачката е пред тебе пиши-търси-чети.Успех с избора
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна/Гурково
    Posts
    93

    Default

    1.8ts със газов инжекцион- гори със 2лева на 100км по малко от дизелите а върви повече и от бензина
    Alfa Romeo 146 1.6boxer 103hp метанов инжекцион
    Alfa Romeo 156 1.8 t.spark 144hp B.R.S gas
    Оpel Corsa 1.4 90hp 2008-служебната

  6. #6
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by vanboxer View Post
    1.8ts със газов инжекцион- гори със 2лева на 100км по малко от дизелите а върви повече и от бензина
    Я се успокой малко с вървенето
    Хем е 1.8, хем на ГАЗ, пък и да върви повече от бензина ... няма как
    А, между другото, на доста дизели ще им задния номер

  7. #7
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Я се успокой малко с вървенето
    Хем е 1.8, хем на ГАЗ, пък и да върви повече от бензина ... няма как
    А, между другото, на доста дизели ще им задния номер
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна/Гурково
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Я се успокой малко с вървенето
    Хем е 1.8, хем на ГАЗ, пък и да върви повече от бензина ... няма как
    А, между другото, на доста дизели ще им задния номер
    Газов инжекцион баце,нормално е да върви повече от бензина,все пак на бензин е ограничена а на гас все едно е с чип
    Alfa Romeo 146 1.6boxer 103hp метанов инжекцион
    Alfa Romeo 156 1.8 t.spark 144hp B.R.S gas
    Оpel Corsa 1.4 90hp 2008-служебната

  9. #9
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by vanboxer View Post
    Газов инжекцион баце,нормално е да върви повече от бензина,все пак на бензин е ограничена а на гас все едно е с чип
    На мен ли ми обяснаваш за ГАЗ-та
    Че аз няколко коли съм чупил с това гориво Уно-то ми пилеше гуми и на 2-ра, а беше само 1.4
    Може да кажеш "При газовия инжекцион почти няма разлика с бензин", но не че е по-добре А чак като с чип
    Усещането при каране на ГАЗ, че е по-яко от на бензин идва от това, че тя има по-малко детонации при горене, изгаря почти на 99% и не минава през запушени или пикаещи дюзи Ако е с газов инжекцион, още по-прецизна е работата, дори почти всички ЕКУ-та за АГУ имат аванс-коректори.

    Но тягата на дизела не може да се постигне и с 120 октанов бензин ... няма друго подобно усещане

  10. #10

    Default

    А колеги как мислите за 1.9 JTD сравнение с купето вървежно си е нали колко точно кончета си е,и г/д да кажете колко на 100 нормално каране гори и за 2.4JTD как е с горенето

  11. #11
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Но тягата на дизела не може да се постигне и с 120 октанов бензин ... няма друго подобно усещане [/quote]
    турбо дизела може да дърпа
    ама атмосверен дизел е пълен "мъртвец"
    за газта имам наблудение 4е колите с това гориво се повреждат по-рядко отколкото с бензина
    но това е мое мнение
    ако за вървене сравняваме двете горива нека ги сравняваме турбо с турбо и атмосверен с атмосверен със едни и съшти кубици
    всеки сам си решава какво гориво и мотор да кара
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  12. #12
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    турбо дизела може да дърпа
    ама атмосверен дизел е пълен "мъртвец"
    за газта имам наблудение 4е колите с това гориво се повреждат по-рядко отколкото с бензина
    но това е мое мнение
    ако за вървене сравняваме двете горива нека ги сравняваме турбо с турбо и атмосверен с атмосверен със едни и съшти кубици
    всеки сам си решава какво гориво и мотор да кара
    Така е!
    Всеки сам си решава и купува това, което му е на сърце
    Вече почти няма атмосферни дизели, заради екологията повече, а не динамиката.
    Не можеш да сравняваш кубици, горива и т.н., защото ще сравняваме Ванкелов мотор 1300сс с друг 1.3 мотор, ако щеш и с турбо. Резултатът ще е потресаващ. Все пак Ванкелът при тия стойности е около 230 к.с. (Renesis).
    Точно за това засегнах колегата, който се изрази, че ГАЗ-та е много по-добра от бензина, дори и дизела.
    Може да е по-добра, но при какви условия ...

    Колите на ГАЗ изискват по-специфично обслужване - редовна смяна на въздушен филтър (5000км за София), по-честа смяна на масло (8000км за София), всичко по електриката (свещи, кабели и бобини) трябва да на 100%, защото гърми, задължително си палиш на бензин (тук всички колеги, които карат на ГАЗ не взимат това предвид, а разходът не е малък) и т.н. ГАЗ-та е компромнис между икономия и вървеж. От друга страна, няма смисъл да слагаш АГУ на кола, която годишно минава х 10 000 км - мое мнение. Не си заслужава инвестицията. Още повече, настоящите коли са с пластмасови колектори или самите те са много големи и изискват газов инжекцион.
    За дизелът - сигурно е най-скъп за поддръжка, но оправдан, ако караш много, дори и градско Вече няма разлика в цената на горивата, за да казваме, че дизелът е икономичен. Още повече, съвременните дизели ги правят мощни, а тази сила идва от горивото, т.е. високи разходи.
    1.9 JTD 115 к.с. е много хубав мотор, стига да е бил поддържан и да е запазен! При него има компромис м/у разход и вървене. В града не е много лаком, а на магистрала си поддържа 140-150 без проблем и с цената на добър разход. По-евтин е от към смяна на ремъци, но пък по-скъп от към смяна на съединител (примерно). Филтрите не ги коментирам, защото са почти еднакви - въздушен, поленов и т.н. За маслото също - дали ще е WR или 20К, цената е почти равна.
    Окачването - еднакво, дори с 147 и ГТ. Сам знаеш, че повече тук са кенефи и задължително имат нещо за смяна. От друга страна, пътищата ни са скапани и винаги ще се намери какво да се повреди
    Относно електроника - ами тя е БОШ
    Ламарините - ръждата, проблемите с гниене са в историята Единствено на екземпляри, докарани от Австрия, се забелязват ръжди и гнилоч в/у необработените материали. Но това е нормално, там сигурно зимата хвърлят солна киселина, а не луга

    С няколко думи - Алфа 156 не е евтин автомобил, но това което предлага, е повече от добро - разход, динамика, поведение на пътя, усещане при шофиране ... расов италянски автомобил Но и никой не си купува Алфа, за да му излиза евтино
    За евтино - РЕНО Клио, WV Поло и т.н.

    УСПЕХ на колегата, дано сме били полезни в изборът на кола и модификация

  13. #13
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    моята е дизел, 1,9 и съм адски доволен, разхода ми е смешен в града в задръствания 7/100(климатик,17' джанта с големи гуми),гори малко,оставаш го на място 5-10 мин без да изклучваш,извън е на 5,5разхода,и дори да си я карам като изтребител разхода си е с 0.3 повече наблуденията ми, дизела в момента е 1,66 лукойл с карта отстъпка: 1,61
    аз го зареждам от лукойл за 1,3 от колонката,стига да имаш познати с дизела винаги има далавера, това прави 9 лева на сто в града, за каква газ ми говориш колега, осъзнай се!!!
    бензин още на далавера не съм чувал, така че няма да си говорим за разход. относно двг. ми дизелите са по здрави,с по скъпа поддръжка,но цената не е драстична,иначе 2,4 е уникално усещане,това е като самолет, 1,9 е по скромно,частите за него за малко по ефтини в плюс!

    казват дизела тракал: знае се колко е обезшумена 156-та,аз двигателя не го чувам,я сравнете шума с немски дизел,е моя е по-безшумен , 2,4 мотора на един авер съм виждал как прави смешни някакви бензинки по 150 коня,а и колата не е лека,1425 е неговата и добави двама ни: 1600кг. РАЗХОДА НА КОЛЕГАТА НЕ НАДХВЪРЛЯ 8, А НА НЕГО КРАКА МУ Е ТЕЖАК!

    карам по 300 км в града само за лични дела,не по работа, и бензин не мерси.ЛИЧНОТО МИ МНЕНИЕ
    Last edited by rusiq86; 13-03-2009 at 09:02.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #14
    Запален алфист newuser's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Burgas
    Posts
    162

    Default

    още един глас за дизела.. аз съм с 2.4 вече половин година и никакви ядове с колата.. за шумът също съм съгласен че е по-добре от повечето дизели, да не кажа всички за времето си. точно с алфа 156 1.8 газов инжекцион съм правил дръпки и съм малко пред нея.. не мисля че върви добре или просто тази нещо не е била в час.

  15. #15
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    колега моят човек се е пускал с мерцедес 270 цди, 170 коня турбо,еми увехтя мерцедесчето,варви мамка му,само за това ме е яд че моята не е 2,4. може някой чип да помисля да сложа в бъдеще,притеснява ме по-голямото натоварване на турбото и че съединителя си отивал два пъти по-барзо!

    Gulfstream G650 with Italian design...

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •