Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Як гърмеж се получи...

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default Як гърмеж се получи...

    Тая вечер такава зверска детонация се получи(при отпускане на газта при 160км/ч), че и клапаните не помогнаха. Освен, че два от тях са се отлепили и колектора отдолу се пукна. Та въпроса е какъв метален колектор да търся, еднакви ли са на всички туин спаркове и ако не са за какво трябва да гледам? Благодаря предварително!
    166, 2.4 JTD'00

  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Колега , съжалявам за станалото и последствията и едва ли тук ще намериш колектори , но пък твоята случка ,може би ще даде насока на всички ентусиасти които мислят ,че на тях няма да се случи. Само ще те помоля като се оправиш /дано да е скоро/, да споделиш колко време, нерви ,пари и загуби си претърпял заради компромиса с уредбата.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Дано поне дебиметърът да е оцелял...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Нали се сещаш при тази скорост какво е всмукването в цилиндрите и съответно в колекторите ,а оттам и силата на запалена готова гориво-въздушна смес.........извън цилиндъра.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Колега , съжалявам за станалото и последствията и едва ли тук ще намериш колектори , но пък твоята случка ,може би ще даде насока на всички ентусиасти които мислят ,че на тях няма да се случи. Само ще те помоля като се оправиш /дано да е скоро/, да споделиш колко време, нерви ,пари и загуби си претърпял заради компромиса с уредбата.
    Напълно те подкрепям!

    Само като се сетя тия колектори какви охлюви са, представям си каква е била детонацията

    п.с. Забрави да прибавиш и частите по техническо обслужване - филтър, кабели и свещи

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    между другото интересното е, че това ми се случва на четвъртата година от експлоатацията на газовата. Относно дебитомера - той си е извън строя от много време . Да се надяваме, че ще се мине само с колектора
    166, 2.4 JTD'00

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Chimev View Post
    между другото интересното е, че това ми се случва на четвъртата година от експлоатацията на газовата. Относно дебитомера - той си е извън строя от много време . Да се надяваме, че ще се мине само с колектора

    Имал си късмет.. Можеше да е на 2-рата седмица. Никога не се знае, кога ще гръмне- ФАКТ! Това, което се знае със сигурност е, че рано или късно гърми.. А ако ти се случи 2 пъти, язък за икономията от газта..
    Lexus IS200

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Абе тя е гърмяла много пъти (основно когато съм барникал нещо), но толкова силна детонация не е имало. Кихалките са спасявали работата. Чудя се дали няма нещо общо адванс процесора с тая работа. Колегата Янис ако види темата съм сигурен, че ще има какво да каже
    166, 2.4 JTD'00

  9. #9
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Chimev View Post
    Абе тя е гърмяла много пъти (основно когато съм барникал нещо), но толкова силна детонация не е имало. Кихалките са спасявали работата. Чудя се дали няма нещо общо адванс процесора с тая работа. Колегата Янис ако види темата съм сигурен, че ще има какво да каже
    Значи не е на 4-та година
    Кихалката е по-скоро за успокоение
    Реши ли да се резне като хората, може и по-сериозен проблем да стане
    Според мен не е от аванса, а ти е обеднила сместа и се е възпламенила в колектора.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    не знам,возил съм се в много коли различни от алфа ромео,и в мое присъствие са паткали,дори и таксита съм виждал но,паткането при алфите сякаш се проявява в друга светлина.например мой колега има бмв316, неговата думкала когато я реже яко при изреждане на предавките.братчеда има омега неговата е думкала в повечето случаи при обръщане бензин-газ.при мен се получава обикновенно когато вляза в завой или в тясна улица на висока предавка с ниска скорост.според мен това е от кирливия вариатор,много пъти съм го споменавал и вече съм 100% сигурен,няма достатъчно динамика,няма добро изгаряне.

  11. #11
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71 View Post
    не знам,возил съм се в много коли различни от алфа ромео,и в мое присъствие са паткали,дори и таксита съм виждал но,паткането при алфите сякаш се проявява в друга светлина.например мой колега има бмв316, неговата думкала когато я реже яко при изреждане на предавките.братчеда има омега неговата е думкала в повечето случаи при обръщане бензин-газ.при мен се получава обикновенно когато вляза в завой или в тясна улица на висока предавка с ниска скорост.според мен това е от кирливия вариатор,много пъти съм го споменавал и вече съм 100% сигурен,няма достатъчно динамика,няма добро изгаряне.
    Колкото са по-големи колекторите, толкова повече думка
    Все пак всяка кола си има газоразпределяне, запалване, предверение и т.н. и не може ей така да кажеш "онази думка малко, моято е много".
    Истината е, че пълните инжекциони са капризни и изискват газов инжекцион. Има коли, които нямат проблем и други, които са адски проблемни.
    Чувал ли си за ДВГ на Форд? Там какви ревове са с газовите - само инжекциони и пак думкат. Колекторите им са като сламки и цъвкат от първия път.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Колкото са по-големи колекторите, толкова повече думка
    Все пак всяка кола си има газоразпределяне, запалване, предверение и т.н. и не може ей така да кажеш "онази думка малко, моято е много".
    Истината е, че пълните инжекциони са капризни и изискват газов инжекцион. Има коли, които нямат проблем и други, които са адски проблемни.
    Чувал ли си за ДВГ на Форд? Там какви ревове са с газовите - само инжекциони и пак думкат. Колекторите им са като сламки и цъвкат от първия път.
    1 от приятелите ми има ескорт 97г с пласмаски и с обикновенно агу,и дори с повреден ламда контрол и си я кюта без дум,тряс,пляс и квото ти иде на ум.

  13. #13
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71 View Post
    1 от приятелите ми има ескорт 97г с пласмаски и с обикновенно агу,и дори с повреден ламда контрол и си я кюта без дум,тряс,пляс и квото ти иде на ум.
    Въпросът е до кога?

    п.с. Това с ламбда контрола ...

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Ура, тръгна колата . Костваше ми 130 лева и близо 2 седмици, като за едната аз съм си виновен, че се мотах. Трябват съвсем леки преработки, за да стане металния колектор и няма къде да се включи отдушника за маслените изпарения от сепаратора, но се надявам това да не е проблем. Дано всичко да е наред
    166, 2.4 JTD'00

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Не знам какъв метален колектор си взел, но може да видиш на снимките тука къде се включва отдушника. На първата снимка отблизо - маркуча с виолетовия маркер е този от вентилацията (точно до отворите за МПХ), а на втората се вижда малко по-отдалече как влиза над дросела.
    Успех...

    AR 145 QV '97

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •