Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: странен проблем ми се появи

  1. #1
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default странен проблем ми се появи

    колеги, като сменях съединителя и разкачих някой букси, сега колата като я запаля и е студена е ок в началото държи 1300 оборота, а като загрее ...... тогава иде проблема, вдига оборотите на 2000 и започват да играят от 1500 до 2000 и то е постоянно, имате ли представа кое може да не съм закачил или да съм си направил друг проблем евентуално да съм пукнал гумения колектор между дебитомера и инжекциона, или нещо от сорта....
    помягайте моля ви че не може да се кара така
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  2. #2
    Неиндерталец shosha's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Ямбол
    Posts
    12

    Post ..

    Моята прави така като и откача дебитомера. Ти да не си откачал дебитомер или ламбдсонда?
    Алфа 145 1.6 TS 97' 120

  3. #3
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    абе и аз си помислих че е дебитомера ама буксите му са закачени, а ламбдата изобщо не съм я откачал, на дебитомера едната букса беше малк охлабава ама я "вкарах" както трябва и файда никаква пак същата работа
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  4. #4
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    ...или да съм си направил друг проблем евентуално да съм пукнал гумения колектор между дебитомера и инжекциона, или нещо от сорта....
    Нещо такова трабва да е. Щом и охлабена букса си имал, може и при дебиЛомера да е проблема. Както е написал колегата, така се държи с откачен дебитомер или много сцепен въздузовод.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  5. #5
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    всичко е закачено бе м..ка му и прасе, и въздуховода е ок и пак е така, възможно ли е да е дал грешка компа и от там да идва пробелма??
    нямам представа и аз
    ама не се кара еи, аааа да попитам между другото дебитомера ми беше целия омаслен отвътре, може ли да ми направи проблем това??
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  6. #6
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Компютъра може да елиминираш, като го ресетнеш (изключиш акумулатора за 15-ина мин.). После палиш и оставяш за поработи ~ 30 мин (уж се самоубучава нещо). Тестваш.
    между другото дебитомера ми беше целия омаслен отвътре, може ли да ми направи проблем това
    Понеже, пишеш "беше", явно, че вече си го изчистил и проблем може да прави, ако при чистенето си еб@л м@м@т@ на чикиритката, която е в него от страната на въздушния филтър.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  7. #7
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    аз не съм "бъркал" на дълбоко в дебитомера само повърхностно изчистих маслото което беше в началото на отвора , иначе снощи след карането ми даде е..ати разхода със 5 литра 9 км и сега колата е пред работата на жена ми, оборотите спряха да играят обаче ги държи на 1800 близо 2000, при мене ламдата е направо с един дълъг кабел който се връзва при релетата зад акомулатора него го бях откачил ама сега си е закачен, на дебитомера и двете му букси са закачени, въздуховода е здрав има две маркучета по тънички дето влизат във въздуховода и те са здрави, б..си гърча не знам къде да гледам другаде..... комутаторите са закачени бобините също и.......... ми аз друго не съм разкачал.....
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  8. #8
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Колата не е ли от подписа? Щото не се сещам къде има 2 букси на дебитомера?! Дай и малко повече инфо- интересува ме лесно ли пали и дали държи обороти на студен двигател?
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #9
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    ами едната букса е в задния край на дебитомера към инжекциона там се закача а другата е отпред към въздушния филтър, за колата от подписа става дума ама тя е междинка и няма да се учудя ако са измислили нещо дето не всички го знаят, иначе да колата пали лесно и като е студена държи 1300 оборота без никакви проблеми, като и подам газ обаче глъхне направо е готова огаснала и трябва да я препомпя преди да тръгна
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  10. #10
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    извинявам се за грешната информация относно дебитомера, значи буксата там си е само една, а иначе втората букса е след въздуховода, но тя също както казах е закачена, нищо друго ли не ви идва на ум колеги?? ако е така значи проблема ми е в дебитомера явно, възможно ли е да е някое реле, слаба връзка или нещо от сорта...
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  11. #11
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    снощи като се върнах от работа и си прибрах колата в къщи реших да проверя каква е хавата значи на запален двигател в момента колата държи 1800/2000 оборота и на моменти започват да играят оборотите но за кратко да кажем минута две и спират, и така откачам значи буксата на дебитомера и колата полудява оборотите почват да подскачат от 600 до 2000 , това какво означава че дебитомера работи, или че е замиинал извинявайте ама не съм особенно запознат с действието му , ако е наред дебитомера моля дайте ми някаква идея от къде може да ми е проблема
    а да и като откача другата букса след въдуховода колата си гасне което до колкото знам е нормално
    моля ви се помагайте
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    гр.Пловдив
    Posts
    188

    Default

    Колега на големив колектор отдолу има два вакума провери нали са закачени.


    Alfa Romeo 155, 1.8, TS

  13. #13
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    благодаря колега ще погледна довечера, не се кара ей не мога да включа на скорост от тезиоборотиимам чувството че ще ми падне кутията това говоря за 1-ва и за задна гася колата и така включвам
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  14. #14
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    колеги да ви се похваля проблема е отстранен, и се оказа нещо дето никой не може да предположи какво е,
    ама айде няма да ви карам да гадаете, става дума за клапата на инжекциона, аиде утре ще кача снимки на виновника да се разбере съвсем конкретно за какво става дума
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Rider_alfa155 View Post
    колеги да ви се похваля проблема е отстранен, и се оказа нещо дето никой не може да предположи какво е,
    ама айде няма да ви карам да гадаете, става дума за клапата на инжекциона, аиде утре ще кача снимки на виновника да се разбере съвсем конкретно за какво става дума
    Случайно да нямаш предвид дроселовата клапа ?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •