Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 68

Thread: Кора за двигател!

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз искам цялата кола от долу да облека с алуминиеви листове. Ама... не ми се занимава
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    да ползвам темата и да ви попитам
    някой правл ли си е защита на картера по някакъв начин
    и ако да, бихте ли споделили как се е получило
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  3. #18

    Default

    Тая ламарина е от покрива на V6-то....не вярвам да дрънка, дали е тежка не ми дреме, така или иначе ще правя 3-4-5-6 отвора на нея, но след като видя как ще се напасне на двигателя.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #19
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Да бе ,ти си прав.Като я хванеш стабилно не би трябвало да дрънчи. Пък и ще я прорежеш на повече места /предполагам/ от оригиналната .А би ли могло да се залепи някаква вата от стара кора ???

    Как ти хрумват такива идеи...

    Хайде прави я и качи снимки да я видим преди да я монтираш.

    Успех!
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  5. #20
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    вата ли? за каква вата говориш,моята няма вата

  6. #21
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    да ползвам темата и да ви попитам
    някой правл ли си е защита на картера по някакъв начин
    и ако да, бихте ли споделили как се е получило
    Аз направих някаква защита с Т-образен алуминиев профил ,който ми беше останал от ремонта на апартамента.

    Едно напречно парче съм сложил от единия до другия краен болт на кората.Това са тези болтове които като погледнеш отдолу колата се намират близо до задната част на предните гуми.За това напречно парче с 5мм болтчета съм хванал две надлъжни парчета,които отиват напред /около картера/ колкото ти си прецениш.
    Можеше още по-защитено да стане , но и така е по-добре. Зимата като се налагаше да маневрирам на заден ход тази своеобразна рамка пазеше кората да не се огъва като събере сняг.
    Е, все пак трябва да се съобразявам че карам кола а не танк....
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  7. #22
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by zimin View Post
    вата ли? за каква вата говориш,моята няма вата
    То не е точно вата,но незнам как се казва тази материя.Тя служи за намаляване шума от двигателя.Сигурен съм че и ти имаш но не си обръщал внимание.Като свалиш кората я пипни от страната към двигателя и ще я видиш.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  8. #23

    Default

    Аз съм го "защитил" ако мога така да го нарека. Направих си кройка от хартия и на плазма изрязах от 1.5 мм поцинкована ламарина задната част на кората (която е под картера). Застъпил съм към 40-50 мм преди чупката, след това чупката на абкант на две стъпки (за да я стабилизира и заякчи) и назад към ушите. За да не кроя ботушите и да утежнявам "конструкцията" на задните два отвора сложих две дистанциращи втулки от фиброфлекс (полиуретанови тампони за щанци) и прихванах през тях с дълги болтове към шасито. На предните уши (по широките с които е захваната кората към пластмасовите протектори на под-калниците направих по два Г образни държача от ламарина 2 мм. и ги заварих към основната част. Цялото после го опръсках с грунд преди да го залепя за пластмасовата кора. След "залепването с дебел слой "BODY" (ако питате мене същата работа върши и битум разтворен в бензин) по цялата обиколка на кората прихванах с 4х6 нитове със скрита глава (поп-нитове) като от страната на пластмасата слагам шайби за да не я "прошие" главата на нита. Цялото това "нещо" стана не повече от 3-4 кг в плюс. Първо бях сложил метални тръбички нос се появи един ниско-честотен шум и ги замених с полиуретановите тампони, за да не се придават вибрациите към купето и да има някаква гъвкавост във връзката тъй като се случва да натисне човек в някой бордюр. Мисля си, че и подходящи парчета от маркуч високо налягане за хидравлика биха могли да свършат същата работа. За съжаление в момента не мога да ви покажа снимки. Но имам скоро работа по автомобила на канал и ако не забравя ще щракна няколко снимки.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  9. #24
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Звучи интересно...Качи снимки да погледнеме как е станала кората.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  10. #25
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Аз съм го "защитил" ако мога така да го нарека. Направих си кройка от хартия и на плазма изрязах от 1.5 мм поцинкована ламарина задната част на кората (която е под картера). Застъпил съм към 40-50 мм преди чупката, след това чупката на абкант на две стъпки (за да я стабилизира и заякчи) и назад към ушите. За да не кроя ботушите и да утежнявам "конструкцията" на задните два отвора сложих две дистанциращи втулки от фиброфлекс (полиуретанови тампони за щанци) и прихванах през тях с дълги болтове към шасито. На предните уши (по широките с които е захваната кората към пластмасовите протектори на под-калниците направих по два Г образни държача от ламарина 2 мм. и ги заварих към основната част. Цялото после го опръсках с грунд преди да го залепя за пластмасовата кора. След "залепването с дебел слой "BODY" (ако питате мене същата работа върши и битум разтворен в бензин) по цялата обиколка на кората прихванах с 4х6 нитове със скрита глава (поп-нитове) като от страната на пластмасата слагам шайби за да не я "прошие" главата на нита. Цялото това "нещо" стана не повече от 3-4 кг в плюс. Първо бях сложил метални тръбички нос се появи един ниско-честотен шум и ги замених с полиуретановите тампони, за да не се придават вибрациите към купето и да има някаква гъвкавост във връзката тъй като се случва да натисне човек в някой бордюр. Мисля си, че и подходящи парчета от маркуч високо налягане за хидравлика биха могли да свършат същата работа. За съжаление в момента не мога да ви покажа снимки. Но имам скоро работа по автомобила на канал и ако не забравя ще щракна няколко снимки.
    ще съм много благодарен ако щракнеш снимки когато имаш работа под нея
    за по-реална представа
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  11. #26
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    няма да дрънка, на предната кола си правих и аз ламаринена , сега в големия сняг си счупих моята на две та ще си барна и аз от ламарина
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  12. #27
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by krasy k View Post
    То не е точно вата,но незнам как се казва тази материя.Тя служи за намаляване шума от двигателя.Сигурен съм че и ти имаш но не си обръщал внимание.Като свалиш кората я пипни от страната към двигателя и ще я видиш.
    свалях я и си я поправях,но не видях да има никъде вата,само пластаса... както и да е,но не ми звуи логично там да има каквото и да е за заглушаване на звука от мотора!? я някой да коментира!

  13. #28
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    и по моята няма вата само самата кора не е точно от пласмаса а е с някакви нижки и аз не знам как се казва този материал но не е вата
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  14. #29
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by zimin View Post
    свалях я и си я поправях,но не видях да има никъде вата,само пластаса... както и да е,но не ми звуи логично там да има каквото и да е за заглушаване на звука от мотора!? я някой да коментира!
    Незнам,може само на дизела да е така.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  15. #30

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •