Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: необходимо количество масло

  1. #16
    Запален алфист BatGergi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    102

    Default

    И аз да се включа колеги вчера смених маслото но ми взе само 4л при положение че трябва да вземе 4.4л и се питам защо стигам до извода че може филтъра е по малък но пък 400мл не знам някакви идеи да имате

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by BatGergi View Post
    И аз да се включа колеги вчера смених маслото но ми взе само 4л при положение че трябва да вземе 4.4л и се питам защо стигам до извода че може филтъра е по малък но пък 400мл не знам някакви идеи да имате

    Врътни едно кръгче, изчакай да стече и пак провери маслото. Според мен е по вероятно да поеме повече масло от предписаното от колкото по-малко...

  3. #18
    започва да се пристрастява delian1978's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    94

    Default

    Аз сменях маслото в началото на септември и моят курник също събра 4 литра,като на щеката беше в средата между мин. и макс.Явно 4,4 е напълно празна система пълнена до максимум.А и филтира който ми сложиха беше поне на половина на стария като размери,ама само такъв пишеше в каталога.

    Alfa Romeo 156 2.0ts
    бивша 155 2.0ts
    бивша 155 1.8ts

  4. #19
    Запален алфист BatGergi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    102

    Default

    минах около 50км градско стои си на макс

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не го чакате да се оцеди хубаво. Във филтъра също истава масло и като го махнете и от там се стича бая време. Не от филтъра ами от тръбите. Само от стичането от там съм пълник бурканче с около 300 грама масло. А от картера сигурно половин литър само от доистичане. 4.4 литра идват точно на максимума. Даже може би 1 мм преди максимума. Развиете ли пробката и филтъра чакайте поне 30 мин докато се окапе хубаво.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by delian1978 View Post
    Аз сменях маслото в началото на септември и моят курник също събра 4 литра,като на щеката беше в средата между мин. и макс.Явно 4,4 е напълно празна система пълнена до максимум.А и филтира който ми сложиха беше поне на половина на стария като размери,ама само такъв пишеше в каталога.
    Количеството между мин и макс е около литър.
    Иначе и мойта по книжка е 4.4 литра, но си поема към 5 при напълно празна система.

  7. #22
    Запален алфист BatGergi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    102

    Default

    Колега чакахме я защото правих промивка е не 30мин но поне 20 поне минута не беше капвала и тогава я затворихме не е от това яд ме е че не се сетих да я духна с компресора ама другият път благодаря все пак .

  8. #23
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами и моят не може да поеме 4.4л. При източване на маслото при загрял двигател и оттичане 1 час, след това поема около 4.1-4.2л до max на щеката
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    купуваш три кутий. сипват ти двете и си тръгваш. после у вас доливаш 200 грама. на следващата смяна пак така. ти си доливай 200-те грама. там дет хода аз да ми сменят маслото така ме кара монтиора понеже за да не ми отваря кутийката и да ми се разлее в колата понеже аз зимам по 1 литър в метални кутий като от бира.
    интересното е че като ми отворат отдоло да истече маслото и махнат филтъра и се отцежда 5 мин и после слагат филтъра и наливат маслото и пак нъли си мера да стане 4.2 литра но дори и тогава на щеката показва малко над средата. вие кво ги чакате по 1 час да се изцеждат немога да ва разбера. загрейте добре колата и тогава отидете за смяната
    Last edited by k1lcone; 02-10-2009 at 21:32.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •