Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 143

Thread: АЛФА 75!!!

  1. #31
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Честито и от мен!!! Много спретната изглежда тази 75ца.
    Много ми харесва.
    Как са ламарините отдолу, колега?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  2. #32
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    има екземи зад единия калник -задния,но по натам ще мислиме нещо...,педала на саединителя понякога след като го натисна не се враща изцяло докраи,предполагам че е помпата-едната от двете,но иначе отделя и не го прави всеки път,вие как мислите дали е помпа на саединител?

  3. #33
    започва да се пристрастява gkalinov's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    кричим
    Posts
    38

    Default

    Най вероятно е помпата на педала. Гумените маншети са износени и част от течноста се връща обратно в казанчето.Имал съм такъв случай.Решението е нова помпа,а най добре е да си смениш и двете.Все пак опитай да обезвъздушиш още веднъж,но ако помпите не са сменяни скоро .....Собственик съм на АЛФА 75 2.0 с два двойни карбуратора и ще се радвам ако мога да ти бъда полезен с нещо.
    Last edited by gkalinov; 30-03-2009 at 00:45.

  4. #34
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    ами не е карана колата около 3 месеца,преди да я взема аз,иначе човека от когото я взех каза че е сменял горна помпа преди тези 3 месеца,в които не е карана,иначе не е всеки пат,и си отделя но понякога,като натисна педала и го пусна не се враща докрая.А иначе има ли някаква особеност при обезваздушаването?Мерси предварително

  5. #35
    започва да се пристрастява gkalinov's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    кричим
    Posts
    38

    Default

    Добре е че е сменяна скоро ,защото смяната и е голямо ходене по мъките.Разглобява се цялото табло и т.н.Покарай я известно време ,може и да се оправи и да престане да те дразни.След като си отделя и върви.Все пак ако решиш да пробваш да обезвъздушаваш,няма никаква особеност.Трябва ти помощник,който да помпи,да държи напомпен педала а ти да развиваш обезвъздушителя на долната помпа ида изпускаш течноста неколкократно ,докато спре да излиза с балончета,ако има такива.

  6. #36
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    мерси колега много за полезните савети,човека каза че наистина е ходене по маките и е свалял таблотоа както ми каза ти ще провериа да обезваздуша

  7. #37
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    ХА ХА ХА, момчета, ама вие наистина, ли сваляте таблото за горна помпа? Съжалявам не можах да се сдържа. Това е нещо, което аз правя за около час и нещо с обезвъздушаването без да свалям таблото
    Alfa Romeo 75 24V

  8. #38
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default 75twinspark

    ............................
    Last edited by 75TwinSpark; 07-06-2009 at 20:20.
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  9. #39
    започва да се пристрастява gkalinov's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    кричим
    Posts
    38

    Default

    Относно свалянето на горната помпа на съединителя.Предполагам,че след като можеш да я сваляш толкова бързо си разпробил отворите с резбите за захващане на помпата и си заварил главите на болтовете за конзолата.След като си ,,превърнал,, болтовете в шпилки си захванал помпата с гайки,така че след развиването на гайките помпата да се демонтира.ПРЕДПОЛАГАМ.Този ,,номер,, вече го знам и аз,но когато ми се наложи да я сменям не беше сваляна преди това а и аз нямах опит,така че се наложи да мина през тази,,ОДИСЕЯ,,.А и навсеки се е налагало да ,,яде доматите с колците,, по някакъв повод.

  10. #40
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Говоря за неразпробита помпа с оригиналните винтове. Колегата 75Twinspark ще потвърди неговата я правих есента.
    Alfa Romeo 75 24V

  11. #41
    започва да се пристрастява gkalinov's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    кричим
    Posts
    38

    Default

    Не споря.Сигурно си открил и друг начин.Аз не съм се за дълбочавал чак толкова.Дано да не ми се налага.Или поне да не е е много скоро.За сега нямам проблеми.Новата помпа работи добре.

  12. #42
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Значи след като не се враща докраи понякога,е от помпа,така ли колеги?а може ли да ме насочите при кого мога да си я карам да я поддаржам,някои от вас ако има сервиз ще сам ви благодарен ако ме насочите,мерси предварително.Аз не разбирам иначе от монтиорство и маисторлак,а и сам шофиор на прицеп и не разполагам с много време.Мерси

  13. #43
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default 75twinspark

    .....................
    Last edited by 75TwinSpark; 07-06-2009 at 20:19.
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  14. #44
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    да ако може да получа някакав телефон,или при някоя от срещите тои самият да ми даде някакво инфо,мерси

  15. #45
    започва да се пристрастява gkalinov's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    кричим
    Posts
    38

    Default

    Опитах се да съм полезен до колкото мога на колегата ,а тя отиде та се не видя.

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •