Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: тракане в картера на 156

  1. #1

    Default тракане в картера на 156

    като се запали колата нетрака, трака като загрее и шумът идва от картера, ватре нещо става но интересното е че шума е като на някоя танка ламаринка която е захваната за двигателя и дранка. някои ако може да помогне да ми каже какво да правя ,че тя си е така откакто я купих, и си мислех 4е е нещо за стягане отвън но уви, някой по образован и разбиращ човек да ми каже какво да правя, да карам ли или да се моля да не ме остави на патя, 4е сега нямам пари за ремонт и всичко сам си правя

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by vip86 View Post
    като се запали колата нетрака, трака като загрее и шумът идва от картера, ватре нещо става но интересното е че шума е като на някоя танка ламаринка която е захваната за двигателя и дранка. някои ако може да помогне да ми каже какво да правя ,че тя си е така откакто я купих, и си мислех 4е е нещо за стягане отвън но уви, някой по образован и разбиращ човек да ми каже какво да правя, да карам ли или да се моля да не ме остави на патя, 4е сега нямам пари за ремонт и всичко сам си правя
    Я огледай отдолу планката на ''двуцевката" как е
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Manifold_Bracket.jpg   Manifold_Bracket_2.jpg  
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  3. #3
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by vip86 View Post
    като се запали колата нетрака, трака като загрее и шумът идва от картера, ватре нещо става но интересното е че шума е като на някоя танка ламаринка която е захваната за двигателя и дранка. някои ако може да помогне да ми каже какво да правя ,че тя си е така откакто я купих, и си мислех 4е е нещо за стягане отвън но уви, някой по образован и разбиращ човек да ми каже какво да правя, да карам ли или да се моля да не ме остави на патя, 4е сега нямам пари за ремонт и всичко сам си правя
    да не е биален лагер
    обикновенно когато загрее колата почва да трака когато е счупен
    по-добре я откарай при някой майстор да чуее,защото шума се предава по метала и трудно се разбира от къде е
    когато подадеш газ ли се чува и при какви обороти
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  4. #4
    Д-р НегЪр RaZZoR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Varna
    Age
    37
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    да не е биален лагер
    обикновенно когато загрее колата почва да трака когато е счупен
    по-добре я откарай при някой майстор да чуее,защото шума се предава по метала и трудно се разбира от къде е
    когато подадеш газ ли се чува и при какви обороти
    колега биелен лагер не се чупи а "повлича"!и се разбира най-добре когато сложиш една дървена летва на картера и си допреш ухото това ми го каза един стар майсторТова се прави когато още не е станал силен този тракащ шум
    Cuore Sportivo 156 2.0 T.Spark

  5. #5
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by RaZZoR View Post
    колега биелен лагер не се чупи а "повлича"!и се разбира най-добре когато сложиш една дървена летва на картера и си допреш ухото това ми го каза един стар майсторТова се прави когато още не е станал силен този тракащ шум
    много буквално го приемаш,но знаеш за какво говоря
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  6. #6
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Така, та значи вътре в самия картер има една голяма пластина захваната през целия картер с болтове(това е в самия картер отвътрешната страна) и ако някой от тях се е разхлабил вероятно ще скърца и трака(от вибрациите), и понеже преди да загрее колата маслото не е разбито и тогава вероятно няма да трака!!! Лошото в случая е че трябва да се сменя маслото ако сваляш картер, но ако е това определено е по-малка болка от гореспоменатите неща, но и аз не съм 100% сигурен!!! Знам, че като свалях моя картер ми се стори доста лимбизе тая пластина(според мен ако е тя, не е болка за умиране)!!!

  7. #7
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Забравих да спомена, че тази пластина минава точно около смукателя на маслото(може би за някаква защита от удар или знам ли), захваната е за самия картер и е от тънка ламарина направена!

  8. #8
    Д-р НегЪр RaZZoR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Varna
    Age
    37
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Забравих да спомена, че тази пластина минава точно около смукателя на маслото(може би за някаква защита от удар или знам ли), захваната е за самия картер и е от тънка ламарина направена!
    най-вероятно е точно от там-сега се сетих че мойта е махната,понеже колата е имала лек удар в картера
    Cuore Sportivo 156 2.0 T.Spark

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by RaZZoR View Post
    най-вероятно е точно от там-сега се сетих че мойта е махната,понеже колата е имала лек удар в картера
    Е как е оттам,като е махната,нещо не схванах.Тази ламарина е за да не се разплисква много маслото при завои,и всмукателя да остане на сухо.От нея трудно ще трака от един-два развити болта,трябва почти всичките да са развити за да трака.Не хич хубаво да се кара без нея,и ако наистина я нямаш,според мен проблема ти е в биелните лагери.Отивай на сервиз да ти свалят картера,то ще си покаже
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Е как е оттам,като е махната,нещо не схванах.Тази ламарина е за да не се разплисква много маслото при завои,и всмукателя да остане на сухо.От нея трудно ще трака от един-два развити болта,трябва почти всичките да са развити за да трака.Не хич хубаво да се кара без нея,и ако наистина я нямаш,според мен проблема ти е в биелните лагери.Отивай на сервиз да ти свалят картера,то ще си покаже
    Не четеш всичко неговата е свалена, а на колегата който задава въпроса му трака

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Не четеш всичко неговата е свалена, а на колегата който задава въпроса му трака
    Както и да е,ламарината трябва да я има,в противен случай рано или късно всичко свършва
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Както и да е,ламарината трябва да я има,в противен случай рано или късно всичко свършва
    Тука съм абсолютно съгласен, ще е хубаво ако на колегата където му трака е това и само си ги затегне, че иначе е ходене по мъките с тия ремонти!!! А колегата, който няма тая пластина в картера е хубаво да си сложи, щото наистина инженерите от Алфа не са го сложили е така щот си немат работа и да не се пре**е нещо и да си създаде само повече проблеми!!!

  13. #13
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Както каза МЪри тази пластина ТРЯБВА да я има иначе, ако я подкараш колата по завои колата остава без масло и....се сещате...Даже един колега от ГТВ форума беше без тази пластина и резултата беше основен ремонт и сега реве, че му горяла масло (element_jori или нещо такова)...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #14
    Д-р НегЪр RaZZoR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Varna
    Age
    37
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Както каза МЪри тази пластина ТРЯБВА да я има иначе, ако я подкараш колата по завои колата остава без масло и....се сещате...Даже един колега от ГТВ форума беше без тази пластина и резултата беше основен ремонт и сега реве, че му горяла масло (element_jori или нещо такова)...
    Ще може ли някой да я снима тая пластина че не съм сигурен вече дали говорим за едно и също понеже при мен са махнали нещо точно което е стояло залепено за картера и вече карам 60 к км и нищичко и няма на колата
    Cuore Sportivo 156 2.0 T.Spark

  15. #15
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    За да я снима някой таз пластина, трябва да си отвори картера...Не вярвам някой да се навие да го направи за едната снимка
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •