Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 60 of 60

Thread: Алфа 156SW ts 1,8ц или 2,0 jts купувам и се чудя кой е по-добър

  1. #46
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    1който иска може да погледне http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29107
    ти тази кола на живо виждал ли си я?
    щото аз съм
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  2. #47
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    66

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    100 % ще роди по рано ако не му се сменя маслото защото на жтд маслената помпа му е най слабата точка и струва към 300 евро само помпата без работата, като се прецака обаче обикновено, като се прецака помпата преди докато се усетиш че е тя и си скапваш мотора който иска може да погледне http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29107
    Колега на кое jtd му се скапва помпата. 2,4 136 коня има проблеми с помпата след повечко километри, другите не знам да имат проблеми с помпата. Като ти прочета поста имам чувството че тези помпи се скапват на всяко едно jtd, а истината е доста по-различна.
    FIAT Bravo 1.9 JTD

  3. #48
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    München
    Posts
    8

    Default Ot Avtora na temata pak

    TS избрах, това е, не мога да дам мнение за JTS.
    35.000км -би требвало да са реални - ок 12.000km годишно, ако те излаjат в Германия можеш да им върнеш колата - с адвокат става лесно срещу малко паре. Ма не знам доколо е проверимо. (Бобо ми провери старата -7годишна и каза 500.000 км, а тя харчеше ok 100g масло на 15.000км?!-малко сам скептичен) . 3 години и нещо е карана в Германия. Дават ми 1 година гаранция. към 13.000Еvro струва, нова - около 32.000, с некви екстри била, ма те май всички са с екстри - новите 156sw, де. Иначе АУДИ от тоя порядък държи ок 20.000!? Да им се чудиш на акала!? Пак и алфите не само не им отстъпват , а са и по-хубави, да не кажа добри.
    Пак мерsи за съветите и отношението, а и за пожеланията. Живи и здрави и по-малко да посещавате сервиза!
    А, да - старата се продава - сменил сам сумати неща - свещи денсо на 10-ина хил, съедин... 1,ts Limited, ударенае.... има обява в продава, ако някой се заинтересува. Мисля че си заслужава ремонта.
    То тва май роман стана.... sorry

  4. #49
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Честито, тогава! Ако наистина е на такива километри, сделката е добра.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #50
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by vsd View Post
    Колега на кое jtd му се скапва помпата. 2,4 136 коня има проблеми с помпата след повечко километри, другите не знам да имат проблеми с помпата. Като ти прочета поста имам чувството че тези помпи се скапват на всяко едно jtd, а истината е доста по-различна.
    Не буквализирай все едно като четеш за гръмнал туинспарк и да мислиш че всички гърмят просто и единия и другия двигател при определени обстоятелства дефектират това имах предвид
    Alfa 155 2.0 16v

  6. #51
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Аз викам така който си обича резачките бензинки който се кефи на возията дизел пак и ТС и ЖТД имат проблемни места сички го знаем
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  7. #52
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Аз малко късно ма понеже имам наблюдения в/у JTS требва да ви кажа че колата си е нормална кола - или казано по друг начин не е алфа просто звука и държанието на мотора са като на опел примерно Карал съм известно време ГТ с 2.0 JTS и брера с 2.2 вървят съвсем нормално за теглото и конете си проблеми има само в 2.0 и то не сериозни просто си потраква малко повече от нормалното. Това е съвсем нормални коли са. Обаче има едно обаче тоя мит за ниския разход и спокойното каране го забравете и двете коли харчат доооста повече от ТС нормалните си аналози на вървене Брерата направо си харчи колкото ГТВ-то ми, а ГТ-то харчеше поне 3 литра отгоре на нормалния ТС (гт-то беше селеспийд и го сравнявам със селеспийд).Та това е в общи линии и нали знаете че с кола втора ръка всичко е късмет !
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #53
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    66

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Не буквализирай все едно като четеш за гръмнал туинспарк и да мислиш че всички гърмят просто и единия и другия двигател при определени обстоятелства дефектират това имах предвид
    То е ясно че всички дефектират при определени обстоятелства, само че объркваш хората с тези помпи. Няма значение де, честито на mom4il за алфичката.
    FIAT Bravo 1.9 JTD

  9. #54
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    JTS е акцизен, така че смятам дискусията за излишна - едва ли скоро ще се заринем от такива коли. Те 175 коньвото JTD не могат да продават нашите джамбази, та тоя бъгав клонинг на ТС ли?!?
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #55
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    има 1.9 ЖТС с 160коня и не е акцизен нали се сещаш 2.2 е акцизен
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  11. #56
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    има 1.9 ЖТС с 160коня и не е акцизен нали се сещаш 2.2 е акцизен
    има ама 159 при 156ФЛ е 2,0 JTS 165kc
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #57
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    еми няма да си купа такъф за кво да бутам 4000 бона и отгоре за акциз тое е нормално по добре 200 коня 10 000 лева ама да знаеш поне за кво ги вкарваш 20 коня разлика заеби да си зема .... и колкото да е икономично .....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  13. #58
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    еми няма да си купа такъф за кво да бутам 4000 бона и отгоре за акциз тое е нормално по добре 200 коня 10 000 лева ама да знаеш поне за кво ги вкарваш 20 коня разлика заеби да си зема .... и колкото да е икономично .....
    Не е икономично, не бой се Бензинова Алфа и икономия са две несъвместими неща, дори ме съмнява и новата малолитражка МиТо 1,4 МРI да падне под 10/100 градско.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  14. #59
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Митото е батко няма такава кола карах зад нея като се Юрне не моа да я стигна хах мисля че под 10 ще е ако се кара вечерно време иначе над като сички други въпреки че сега е криза и трафика в софия понамаля по мое виждане ....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  15. #60
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Митото е батко няма такава кола карах зад нея като се Юрне не моа да я стигна хах мисля че под 10 ще е ако се кара вечерно време иначе над като сички други въпреки че сега е криза и трафика в софия понамаля по мое виждане ....
    Най-вероятно си карал зад турбобензиновата версия, която пак е 1,4, ама 155 кончета Тази която имам предвид беше 65 или 85 к.с., нещо от този род, и е обикновено атмосферно бензинче за градски условия.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •