Results 1 to 5 of 5

Thread: Бяла жмел по капачката за маслото??

  1. #1

    Default Бяла жмел по капачката за маслото??

    Днес тръгнах да си доливам масло и гледам по капачката и тръбата надолу се полепила някаква бяло, жълта субстанция. Имам чувството, че самото масло се пени и това е пяна от маслото, но е по гъсто. Не ми се вярва да е влязъл антифриз, защото самото масло не е пресечено. Някакви идеи какво може да е?


    П.С. Последно маслото е сменяно преди 8000 км. при "Лисан" и тогава сложи 15W40 ако не се лъжа. Преди 3-4 седмици долях 500 мл. Кастрол специално за доливане, става за всички видове масла.
    Last edited by Mind_Control; 24-03-2009 at 23:31.
    Lexus IS200

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ако не ти губи антифриз, няма страшно. Трябва да е конденз. Покарай я някъде на дълго и ще се изчисти. А и все пак ти наближава времето за смяна на маслото, нормално е да се е поразредило.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Skopje, Makedonija
    Posts
    107

    Default

    Точно така беше и при мен, маслото беше на 10,000км и имаше някаква бяло, жълта субстанция, след като смених маслото добре е.
    ALFA 145 1.6 BOXER

  4. #4
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Нормално явление при предимно градски цикъл на каране при доста масла и не е проблем.Това се наблюдава обикновенно по капачката на маслото.
    Факт е обаче че това се наблюдава значително по често при износени мотори.
    Last edited by dimo; 24-03-2009 at 23:59.
    Alfa 155 2.0 16v

  5. #5

    Default

    Мерси за отговорите поолекна ми малко. Значи трябва да намеря време за смяна на маслото...
    Lexus IS200

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •