Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: смяна на маншон???????

  1. #1

    Default смяна на маншон???????

    здравейте,колеги.търсих в търсачката,но не намерих това което ме интересува,значи трябва да си сменя маншона на преден ляв амортисор,интересува ме само горния ли носач се сваля или и двата,и какъв е реда на деиствия общо взето.питам ви щото така и така седнах да видия как е във форума,и като сляза в гаража да не чешам главата напразно,а направо да се захващам с работата.отскоро карам алфа и имам много за учене по нея,затова и питам преди да почна нещо по нея.мерси на всеки отговорил ми.)
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Я виж това ,което е писано дали няма да ти помогне :

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=30246

    Сваляш и подменяш каквото ти се налага.

    Мисля че това верния / и най-лесния / път за подмяна на маншона на амортисьора.

    Успех!!!
    Last edited by krasy k; 25-03-2009 at 17:52.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  3. #3

    Default

    Само гледай да не те тресне пружината по челото......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by krasy k View Post
    Я виж това ,което е писано дали няма да ти помогне :

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=30246

    Сваляш и подменяш каквото ти се налага.

    Мисля че това верния / и най-лесния / път за подмяна на маншона на амортисьора.

    Успех!!!
    колега,изключително добра и много подробна информация,адски много благодаря
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Само гледай да не те тресне пружината по челото......
    хаха ще внимавам,поради липса на каска ще сложа цукалото на детето,може и пълно ,материала да поеме от удара.шегувам се разбира се,благодаря все пак
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    хаха ще внимавам,поради липса на каска ще сложа цукалото на детето,може и пълно ,материала да поеме от удара.шегувам се разбира се,благодаря все пак
    не се шегувай с това нешо че си е.... м.....!едно приятелче така слага пружина без скоби,на струг я смачкаха да я вържат с тел.познай,добре че се изплъзна от към другата страна на струга.пазете се ей.не подценявайте железата че много боли и понякога се умира.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    не се шегувай с това нешо че си е.... м.....!едно приятелче така слага пружина без скоби,на струг я смачкаха да я вържат с тел.познай,добре че се изплъзна от към другата страна на струга.пазете се ей.не подценявайте железата че много боли и понякога се умира.
    знам колега,така е,много си прав,аз самия работя с желязо,с машини и съм виждал страшни и жестоки неща
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Само гледай да не те тресне пружината по челото......
    Благодаря от името на новия алфист.Тази подробност я пропуснах,защото би трябвало да я знае....

    Намери си СКОБИ, ОПАСНО Е !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  9. #9
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by krasy k View Post
    Благодаря от името на новия алфист.Тази подробност я пропуснах,защото би трябвало да я знае....

    Намери си СКОБИ, ОПАСНО Е !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    неможе да я сложи без скоби - може да я махне без скоби, но с голям риск за живота.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  10. #10

    Default

    благодарско за вниманието,ок ,колеги,ще бъда много внимателен.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    В Н И М А В А Й !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  12. #12
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by pinifarina View Post
    неможе да я сложи без скоби - може да я махне без скоби, но с голям риск за живота.
    Може и има много лесен начин скоро се светнах. Значи наистина трябва апаратура (повдигач) Значи като си сменях амортисьорите свалям макферсона и отивам в един сервиз и му казвам смени ми амортисьорите ще си плата а той ми връчи скобите и вика оправяй се след около 15 минути и изтърване на едната скоба се отказах отидох при едни познати със сервиз имаше кола на подемника и им викам айде да сменим амортисьорите и за по малко от 0 мин ги сменихме и двата . Хватката е че на подемника има степенка която е оригинална но е нарочно разширена така че да може да минава през нея тампона на амотрисьора и само се слага отдолу натиска се отвива се гайката и се сменя после пак се натиска завива се гайката и всичко е наред. Много е вашно да се бележи положението на "чоповете на амортисьорите така че след монтаж на новиите да са насочени по същия начин защото след като се сложат веднъж после не могат да се въртят. Аз уж ги белязах но се връщах още веднъж за да го завъртя малко че не пасваше.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #13

    Default

    свалянето беше лесно,без скоби,само увързах пружината с яка тел,но за слагането взех от приятел скобки,иначе не стана,даже и на струга опитах ,но ме хвана шубето,и на винтова преса пак не се получи както трябва,само скоби за домашни условия(и не само)а това с нагаждането на винтовете на макферсона,верно е гадно,но аз забелязах с маркерче къде е бил. и преди да сваля скобите сложих амортисора на мястото му и се убедих че ухото на амортисора ще пасне.разправия си беше,но си заслужава.интересното ми е обаче друго,значи смених само отляво тампоните,и спря да ми потропва изцяло,сега се чудя да ли да сменям тампоните на стабилизиращата щанга.ще сменя и дясните тампони всичките,но за щангата незнам какво да правя.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Е щом няма тропане що да ги подменяш?
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  15. #15

    Default

    май ще ги сменям,днес 1час карам и само слухтя за потропване и се оказа че го има пак ,но по-малко.интересно вчера нямаше нищо.само смяна му е майката.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •