Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: смяна на маншон???????

  1. #16
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Много е вероятно да ти тропкат тампончетата на стабилизиращата щанга. Масов проблем при този модел. Дори и след смяна, новите се разтропват сравнително скоро. Доста колеги се оплакват от това...

    Виж за амортисьорите - много по-рядко се налага подмяна, в сравнение с други модели...

  2. #17
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    ДОбре, а възможно ли е да скърца от тампони на стаб.Щанга, а да не тропа? Питам защото съм сменил горни носачи скоро и не може да е от тях, и скърцането е само като скоча в дупка или при бързо преминаване на хлътнал участък от пътя...
    Звука наподобява нещо като човешко ХЪЛЦАНЕ аахахха , докато ако е носач е по-различно...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #18
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Според мен, скърцането се получава от триенето между втулките (тампоните) и оста (болтовете) на носачите.
    При подмяна на носачи, втулките са нови, но болтовете си остават старите. Те също имат износване (повърхностно). Обилно смазване на втулките и оста при монтажа имат временен ефект, тъй като оста влиза със стегнатост в тампона и избутва греста навън ... и пак почва да скърца.

    Така си го обяснявам

  4. #19

    Default

    аз все си мисля,че триенето е между тампона и носача,не би трябвало да"лагерува"на болта,не е логично според мен.и че скърцането се получава от триенето между гумата и втулката на тампона,поне при мен гумата се въртеше свободно на втулката.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    ДОбре, а възможно ли е да скърца от тампони на стаб.Щанга, а да не тропа? Питам защото съм сменил горни носачи скоро и не може да е от тях, и скърцането е само като скоча в дупка или при бързо преминаване на хлътнал участък от пътя...
    Звука наподобява нещо като човешко ХЪЛЦАНЕ аахахха , докато ако е носач е по-различно...
    а в какво състояние са ти долните носачи,да не би от тях да поскърцва.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •