Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 60

Thread: Висок разход на антифриз ... ?!?

  1. #1
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default Висок разход на антифриз ... ?!?

    Момчета,колата ми поглъща доста големи количества антифриз ... няма видим теч ... къде отива таз течност,кво що става вече откачам ...

    Преди около 6 000 км долях и днес беше само 1 пръст на дъното.
    К'во прайме ся?

    п.п.Дадоха ми съвет да махна антифриза и да налея оцет и да покарам тъй един ден ... помооооощ ....


    п.п.п.Освен това от пред в ляво ми тече някакво масълце,не тече ама капе усърдно ... следобед ще имам време да я заведа на чичко Доктор,ама какво може да е... имате ли идейки какво може да е,че болна ще се разболея вече
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default

    Провери да не е в маслото,ако не е там провери дали като загрее не пуши бяло отзад.Ако всичко е ОК зна4и ти изтича.Щом не виждаш теча,най-вероятно е отдолу на радиатора.Върху кората под двигателя има дунапрен в който попива и затова не се вижда отдолу ни6то.На мен точно това се бе6е слу4ило миналата година.Свали кората и огледаи внимателно!
    156 2,4jtd 99г

  3. #3

    Default

    Уф......и аз бях така, никъде течове, надувах и с компресор, губи се юнашки, докато един слънчев ден радиаторчето на парното не сдаде багажа, и не напълни колата с вода......от Пловдив до СФ "изгорих" поне 10 литра вода......
    Значи под радиаторчето на парното има едно капаче което може да поеме известно количество вода, която впоследствие се изпарява, или стича нежно по пода, естествено не в големи количества, и не винаги мое да се фане веднага - не казвам че такъв ти е случая, но е много вероятно.....
    Бръкни в пасажерските крака, и там опипай в горната лява част дали е мокро, и може и да напипаш къде е капака на въпросната джаджа и да видиш дали е текло.....
    Ако ли не, мини надвечер след 7 да направим това......ако не е това, поне ще елиминираш една мероятност.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Бръкни в ауспуха,ако е мазно бегай за гарнитура на главата да ти сменят.
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  5. #5
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    "Бръкни в пасажерските крака, и там опипай в горната лява част дали е мокро, ..."
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Колежке, почни от най-безболезненото. Смени си капачката на разширителния съд. Покарай известно време и виж резултата.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Колегите добре са ти казали аз само да добавя че е възможно да има теч и от водната помпа който се установява трудно без да се махнат капаците на ангренажа
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    "Бръкни в пасажерските крака, и там опипай в горната лява част дали е мокро, ..."
    Ми ся верно че поражда асоциации, ама все пак гледам да е разбираемо.....иначе верно си е лафче....иначе при мен беше тежък случай и шоферските крака бяха мокри чак....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by MitkoVn View Post
    Провери да не е в маслото,ако не е там провери дали като загрее не пуши бяло отзад.Ако всичко е ОК зна4и ти изтича.Щом не виждаш теча,най-вероятно е отдолу на радиатора.Върху кората под двигателя има дунапрен в който попива и затова не се вижда отдолу ни6то.На мен точно това се бе6е слу4ило миналата година.Свали кората и огледаи внимателно!
    Не е в маслото защото щеше да го пресече,а то не е пресечено.
    Отзад си пуши ама не бяло,а черно и това си и е стандартният пушек.
    Кора под двигателя отдолу моята кола няма,тъй че няма дунапрен в който да попива.

    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  10. #10
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Уф......и аз бях така, никъде течове, надувах и с компресор, губи се юнашки, докато един слънчев ден радиаторчето на парното не сдаде багажа, и не напълни колата с вода......от Пловдив до СФ "изгорих" поне 10 литра вода......
    Значи под радиаторчето на парното има едно капаче което може да поеме известно количество вода, която впоследствие се изпарява, или стича нежно по пода, естествено не в големи количества, и не винаги мое да се фане веднага - не казвам че такъв ти е случая, но е много вероятно.....
    Бръкни в пасажерските крака, и там опипай в горната лява част дали е мокро, и може и да напипаш къде е капака на въпросната джаджа и да видиш дали е текло.....
    Ако ли не, мини надвечер след 7 да направим това......ако не е това, поне ще елиминираш една мероятност.....
    Ще мина след около час,два дано да си у дома ... ще ти звънна ... Благодаря ти
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  11. #11
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by JACCOMO View Post
    Бръкни в ауспуха,ако е мазно бегай за гарнитура на главата да ти сменят.
    Ами то аз до колкото съм чувала е нормално в ауспуха винаги да има капчици масълце които да го омазняват,как да разбера до каква степен е нормално това омазняване ...

    п.п.Какво ще рече смяна на ганитура на глава,отваря се двигателят ли
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  12. #12
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    Колежке, почни от най-безболезненото. Смени си капачката на разширителния съд. Покарай известно време и виж резултата.
    Не съм се сещала за това ... ще подиря от Колега друга капачка и ще наблюдавам,Мерси за съвета!
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Купи си нова. Струва 10 лв.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  14. #14
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    То изобщо доппустимо ли е да има загуба антифриз на определени километри? И моята си го пипа по малко, ама къде отива беш ли мааму,видимо от никъде не тече,и аз съм без подкартерна кора, за смисане с масло и дума не може да става.Верно отзад понапушва малко бяло като е студено,ама съм на газ все пак.Пипам маркучите,не са надути,нормално всичко.Абе то ще си каже от къде е рано или късно,ма не ми се чака тоя момент
    Преди време в един сервиз видях като сипват в една кола някаква течност и с едни специални очила гледаха от къде прокапва,май ще се ходи там скоро.
    Last edited by mirchozo; 26-03-2009 at 18:19.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #15
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Огромни Благодарности на Ники ( Ферариста ) !!!
    Този човек има огромно търпение и винаги помага на кой с каквото може,мисля е време вече да го черпиме

    На пръв поглед няма нищо тревожно освен това,че се губи антифриз ... ще чакаме и ще видим.

    Мисля да отида в някой сервиз за климатици наливали някаква течност чрез която се разбирало от къде какво се губи,някой от вас има ли опит с тези неща да ми обясни малко по-подробно , ей тъй като на жена
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •