Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 60 of 60

Thread: Висок разход на антифриз ... ?!?

  1. #46
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Абе отвори си учебника по Физика. Човекът е гледал как фучи и излишното изтича през капачката. Ти ше му кажеш
    Ми там е проблема че физиката ми е любима наука ма явно не ми е ясна Тука има нова физика
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #47
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Cool

    като ти е лубима ни обясни на "невежите" какво се получава при налягане в скачени съдове с излишната течност и тя къде отива и съответно ако е по- малко и започне да кипи-къде излиза парата
    а за какво е клапанчето в съдоразширителя
    при студен мотор колко трябва да показва нивото в разширителният съд
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  3. #48
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Колега излишна течност ще имаш когато налееш над максимума.Оставащото празно пространство в разширителният съд е е за да обере температурното разширение на течноста.При изправна охладителна инсталация налягането не е голямо.Клапанчето е предимно предпазно средство според мен.Какво става ако по време на път започне да ти духа във водата и нямаш клапанче?На моята кола антифриза ми е винаги на максимум, нямам загуби дори лятото.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    като ти е лубима ни обясни на "невежите" какво се получава при налягане в скачени съдове с излишната течност и тя къде отива и съответно ако е по- малко и започне да кипи-къде излиза парата
    а за какво е клапанчето в съдоразширителя
    при студен мотор колко трябва да показва нивото в разширителният съд
    Добре де, нали затова сипваме антифриз (и по други причини де), защото не кипи при 100 градуса и освен това няма такива големи температурни разширения като водата.
    Lexus IS200

  5. #50
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default

    само да добавя 4е има зна4ение какъв антифриз слагате на различните видове радиатори(алуминиеви,пластмасови и т.н).Затова и антифриза е разли4ен цвят-син,4ервен...И аз не го знаех това но в един магазин наскоро ми го обясниха.Н е е хубаво да смесват различните цветове!
    156 2,4jtd 99г

  6. #51
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Колега излишна течност ще имаш когато налееш над максимума.Оставащото празно пространство в разширителният съд е е за да обере температурното разширение на течноста.При изправна охладителна инсталация налягането не е голямо.Клапанчето е предимно предпазно средство според мен.Какво става ако по време на път започне да ти духа във водата и нямаш клапанче?На моята кола антифриза ми е винаги на максимум, нямам загуби дори лятото.
    ок при мех 8 месеца сипвах до макс и се изпарява(изчезва) до мин.
    от 4 месеца не и досипвам и си стои на мин. без да мърда
    когато е загрял мотора течноста ми е на макс.
    с нов термотат съм и нова течност
    п.п не е нужно да кипи течността за да се изпари
    Last edited by lubo_red; 02-04-2009 at 17:28.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  7. #52
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Само да ви кажа,че това дето тече съвсем ама съвсем не е антифриз ами живо масло ... и от ден на ден тече все повече и повече ...
    Утре ще свалим маркуча между кулера и турбината и ще го почистим ... ако той е наред и не е пукнат значи си отива бавно , но славно моята турбина ...
    Тъй че чакайте включване и голям рев
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  8. #53

    Default

    Тъкмо сгоден случай да минеш на бензинче.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #54
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Нивгаш ... ама виж ако е непоправимо може и да иде на пазара моята хубавица ... макар да бих предпочела да си я ремонтирам и да си я карам ... мъката ми е огромна ...
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  10. #55
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Нивгаш ... ама виж ако е непоправимо може и да иде на пазара моята хубавица...

    И който я земе и ша почне да плюе,д**ба и счупените алфи.Май ша му направиш лека
    Last edited by nikotm; 02-04-2009 at 22:22.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  11. #56
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Колеги,да се похваля ...
    днес колата беше на ремонт в гр.Ямбол при Христо (Хит-ко) и познайте какво ...
    Няма никакъв проблем с турбината ми!!!

    Сменихме термостат!
    Сменихме свещите които отдавна бяха за смяна и бях закупила,но все не оставаше време (нито една от 5-те ми свещи НЕ работеше) !
    Причината за теча и мазалото под колата бе спукано цилиндърче на съединителя ... течността е била спирачна,а не масло или антифриз ... !
    Сега ще наблюдавам колата и ако продължи да капе ще се търси друга причина,но турбината си РАБОТИ отлично!!!

    Не че правя реклама,но момчетата от сервиза и Христо ми отделиха около 5 часа време и огледаха колата подробно ... вниманието и търпението им бяха пословични ( който ме познава знае защо ) ... и всичко това или т.е. спасението на моята мечта ми костваше 230 лева!!!

    Мисля,че е време да направим раздел от кой сервиз сме доволни и от кой не сме!
    Аз давам огромна точка за сервиза в Ямбол и завиждам на колегите от там за специалистите които имат!
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  12. #57

    Default

    Мда, там чуват петела.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #58
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    е браво че е станала работата
    само да попитам,ти отначало как разбра че имаш висок разход на антифриз,пък сега се оказа масло
    т.е. доливаш ли антифриз често или просто си гледала петната които оставя под колата
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #59

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    познайте какво ...
    ... течността е била спирачна,а не масло или антифриз ... !
    Е, не успяхме да познаем
    Браво, муцка! След четири изписани страници, а и сигурно ще има още с всякакви честито, евала и бла-бла, историята много ни напомни за вица, в който изнасяме компютри за Япония,
    ама не били компютри, а компоти, ама не били 1000, а били 100000 и не сме ги изнесли, а ни ги били върнали, щото им е изтекъл срока на годност

    Иначе, радваме се, че си стегнала колата и милион безаварийни километри ти желаем
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  15. #60
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    е браво че е станала работата
    само да попитам,ти отначало как разбра че имаш висок разход на антифриз,пък сега се оказа масло
    т.е. доливаш ли антифриз често или просто си гледала петната които оставя под колата
    След 7 дни нон стоп каране и навъртяни повече от 6000 км антифриза беше почти изчезнал и за това първоначално реших,че е антифриз ... познавачи пък казаха,че е масло ... а накрая се оказа спирачна течност ... както и да е,за мен е важно че проблема се реши с минимални вложения.
    Все пак ще наблюдавам колата и ако отново видя теч ще тичкам пак в Ямбол.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •