Results 1 to 6 of 6

Thread: странен проблем

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default странен проблем

    Тази вечер тръгнах от офиса и и забелязах, че ми присветва един жълт индикатор, който се намира на таблото със скоростомера и доколкото знам е за десния еърбег - този, който може да се изключва с контактния ключ. Досега е примигвал само при палене, а сега почти през цялото време - през няколко минути премигва по 3-4 пъти. Освен това ми се случи и случка са антифриза - пуснах парното след първите няколко километра, но нямаше никой. Видях, че стрелката на температурата отива там, къдета обикновено се включва перката на вентилатора и веднага отбих и спрях. Купих антифриз, след кратка консултация с Gigi и Еньо / голямо БЛАГОДАРЯ / долях около 1л, огледах дали не тече отнякъде и после се прибрах. Парното естествено се появи, стрелката си стоеше на нормалното положение, но жълтият индикатор си присветваше. Някой да има идея какво може да е Утре все пак ще отида до Ванто да видя и те какво ще кажат ...
    147 1.6 TS

  2. #2
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    хм, и на мен ми примигва лампичката за еърбег-а, като запаля, после обаче спира. От Ванто ми казаха, че имало проблем с датчика, но било много сложно да го сменят
    За антифриза не знам
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  3. #3

    Default

    Лампичката на Аербега винаги примигва при запалване...тоест при подаване на контакт...това е тест на самата кола...не е проблем.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    Това е така, но снощи примигваше през цялото време докато пътувах
    147 1.6 TS

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bundesrepublik Deutschland
    Posts
    363

    Default

    Quote Originally Posted by lazy
    Това е така, но снощи примигваше през цялото време докато пътувах
    Това си е фабричен дефект на 156 до 2001 година, после се променя датчика. Нищо страшно не е просто датчика се ебава. Ако те драЗни го смени или махни крушката на таблото

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    Днес въобще не светна, гадината жълта Във Ванто смениха едно маркуче, от което капеше определено, но остана и съмнение за казанчето. Струва някакви 40-на лв, но го нямат и се чака 20 дни. Дано сега вече не капе
    147 1.6 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •