Results 1 to 12 of 12

Thread: Жулиета - цени на части?

  1. #1
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default Жулиета - цени на части?

    Колеги, моля за малко помощ, предлагат ми на бартер за старата Самара на съпругата, една Жулиета 1979г. според продавача, но ДВГ бил в насипно състояние. Разглобили го за ремонт, но не намерили клапани и основни и биелни лагери, казаха че са шлайфали главата и сменили буталата със сегментите /не знам колата дали е с ризи или е с цял блок/ Твърдят че купето било в идеално състояние, както и салона. Двигателя бил 1360 кубика, два двойни Вебер-а, което ме учуди - не знаех че има такъв ДВГ на Жулиета. Та въпросите ми са следните, има ли части за този модел /може и по моргите, щото не ми се вярва да има по магазините/. Ориентирайте ме горе долу за цените на частите, ако ги има де! Както и дали е здрав автомобила като модел? Сложен ли е за ремонт, примерно като 75? Предлагат ми и ДВГ от ударена 164 2.0 TS комплектован с докумети /500лв./ Може ли този ДВГ да се монтира в Жулиета-та?
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  2. #2
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Айде колеги, не се срамувайте
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  3. #3
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Айде колеги, не се срамувайте
    бъди търпелив де, той само Венци знае нещо по конкретно ...
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  4. #4
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ето и малко снимки:





    Хмммм, дали е с оригиналния цвят?
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  5. #5
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Олелеее - малеле... :P Нали вече си имахме отделен "класически раздел" ?!? Хайед някой да я премести там темата, моля!

    По темата... Разлика в ремонта на Джулиета и 75 няма!!! Прави си сметките. Този мотор 1.3 е 90 коня и аз лично не бих взел такава кола освен, ако купето и е абсолютно перфектно. Оня мотор от 164 няма да стане лесно! Той с делката ли е? Защото ако е така те са на двата вала на главата. Единият е от едната страна, а другият от другата и едното делко ще ти опре в коша. Това е само първия проблем. После ти трябват бензинови помпи, 75-та има и една в резервоара. Те няма да ти го дадат, нали? Скоростите ти няма да паснат с мотора в смисъл ще се изстрелваш като тапа, ала няма да имаш максимална скорост. Много е игра... Много грижи ще имаш и те ще са оправдани само и единствено, ако купето и ходовата част са перфектни или имаш много пари и време за пилеене. АААаа да и още един вариант има, за да си оправдава да се захванеш с този проект, той е да си побъркан по старите трансаксъли колкото мен
    Alfa Romeo 75 24V

  6. #6
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Здрасти и от мен. На първо място - части трудно се намират, второ това си е кола на години, трето ако си готов да затвориш пари и време в нея - какво чакаш още? Наистина трансаксълите са приятни за управление коли (с моята за жалост минах само около 10 километра преди да ми закове лагер на предно дясно колело колата не беше карана 2 години а аз не ги проверих да са ...), но това с двигателя ... Винаги ще има нещо, което ще липсва, което няма да пасва. Ще се появяват проблеми. Ако имаш богат запас от нерви и смяташ, че няма да прибързваш и при първата спънка да тръгнеш да я продаваш - вземай я. Подкрепям Венци и твърдението му, че ще имаш убийствен старт, но ускорение до някъде. Ще ти трябва друга кутия, деферинциал, карета, полуоски (не съм запознат какви се монтират на тоз модел и с какъв ресурс са) но все ми се струва, че тая кутия няма да издържи много на напъна. По-добрия вариант е да си намериш части и да си поправиш нейния мотор.
    Иначе клапани мисля се намират, както и лагери и прочие. Малко повече упоритост и по-голяма сметка за телефон и всичко ще е при теб Успех!!!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  7. #7
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    А бе има и друг вариант, намира се тука една Жулиета с двулитров двигател, само че глупаците са я бракували и колата е без номера, има вариант да взема и нея и да ползвам нейния ДВГ /липсва му стартера/, а мога да ползвам и други части от нея. А иначе крастата тръгна на времето от един Спринт, имах такъв но децката ми мечта неше Жулиета! Пък и не бързам имам две коли в перфектно състояние и няма с какво да се цапам А пък би било хубаво да върна към живот една такава красавица! Ей сега ще звънна на тоя с колата да видим какво е измислил!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  8. #8
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Щом има една резервна за часто вземай и прави - пък ако сложиш и двулитровия мотор на тази със запазеното купе
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  9. #9
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    А бе има и друг вариант, намира се тука една Жулиета с двулитров двигател, само че глупаците са я бракували и колата е без номера, има вариант да взема и нея и да ползвам нейния ДВГ /липсва му стартера/, а мога да ползвам и други части от нея. А иначе крастата тръгна на времето от един Спринт, имах такъв но децката ми мечта неше Жулиета! Пък и не бързам имам две коли в перфектно състояние и няма с какво да се цапам А пък би било хубаво да върна към живот една такава красавица! Ей сега ще звънна на тоя с колата да видим какво е измислил!
    Има на4ин да се регистрира и двигател с фактура от втори4ни
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  10. #10
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Благодаря за информацията!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  11. #11

    Default

    значи
    колесна база на жулиета алфета 75 90 една и съща с малки разлики
    двг от 164 НЯМА да стане най вече защото е от кола с напречно разп
    двг и кутия завита за двг и съвсем друг маховик и други проблеми
    най добър вариант 2,0 ТС от 75 ..директно влиза в коша
    ск кутия е добре но дифа е много къс 4.5:1
    иначе всеки друг двг от горепосочените модели става в коша с изклучение на дизелите и В6 които пак стават но с модификации

  12. #12
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Благодаря за отговорите момчета, но отказах предложението. Колата се оказа дозта изгнила и с проблеми по окачването. Така че ще почакам, не бързам! Все ще попадна на нещо читаво! Все пак благодаря за отзивчивостта!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •