Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 105

Thread: Призив за РАЗУМНО КАРАНЕ

  1. #16
    Kostadin`
    Guest

    Default

    в Пловдив пред КАТ имаше по едно време оставена тоталка,отвън та да се гледа,ама ся не знам дали седи още там...

  2. #17

    Default

    .
    Last edited by Ma7e4k0; 30-03-2009 at 00:02.

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  3. #18

    Default

    Хора и аз призовавам за разумно каране то тва в нашта насрана държава не се издържа вече!
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  4. #19
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Е пак ли ни е виновна държавата?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  5. #20
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Виновна е защото е зарязала възпитателната си дейност. Немците и французите не се раждат възпитани.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  6. #21
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Thumbs up

    По безрасъдното каране са се изписали толкова много и не само в нашия форум. Всеки сам преценява за себе си. Дори и но национална телевизия да ги пуснат тези клипчета, пак ще има някой, който да настъпи "бегачката си" на една от най-оживените улици в града. Тогава детето или младата майка с детската количка, които пресичат в този момент... Каквото и да се направи след това, да се накаже нарушителя с най-тежко наказание или да се сложат допълнително табелки, пешеходни светофари и т.н. няма да има никакво значение. Жертвите не могат да се върнат!
    Всичко се свежда до възпитание и самосъзнание.
    Относно популяризирането на клипове от този сорт съм твърдо ЗА!
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  7. #22
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Тая тема е за раздел "ВАЖНИ", по прекрасните ни пътища има толкова много безмозъчни, че пази боже..............
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  8. #23
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by fnt View Post
    Из нета е пълно с такива клипчета. Като ги гледаш си викаш, -ей аз вече ще карам внимателно. Но когато ти се повдигне адреналина всичко забравяш
    И аз съм така, макар по магистралата напоследкъ да карам до 130.

    Хайде малко и КАТ се съвзеха.

    Раздават шофьорски книжки на официална церемония в КАТ

    За първи път млади шофьори ще получат книжките си на официална церемония, съобщиха от пресцентъра на МВР.
    Това е първата подобна инициатива, която се организира, след като в началото март генералният комисар на МВР Павлин Димитров разпореди свидетелствата за правоспособност на младите шофьори да бъдат връчвани по специален ред. Целта е да се мотивират тези, които получават за първи път свидетелство за правоуправление, да бъдат отговорни към себе си и другите участници в пътното движение, уточняват от МВР.
    По време на проявата младите още веднъж ще научат за рисковете при шофиране, които често пъти водят до фатален край. Организаторите са подготвили за тях клип, анализ и информация за възникнали тежки катастрофи, се казва в официалното съобщение.
    Такава практика е съществувала преди години като специален текст в Закона за движение по пътищата и е имала положителен ефект, добавят от ведомството на Михаил Миков.
    Церемонията ще се проведе в 14.30 часа в сградата на столичния отдел “Пътна полиция”- бул.”Драган Цанков” № 33.

    http://dnes.dir.bg/2009/03/30/news4216598.html
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  9. #24
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    ами не е лошо като идея,поне от малко от малко да видят за какво става въпрос
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #25
    жИнЪ зад воланЪ sevens's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Varna
    Age
    42
    Posts
    25

    Default

    първоо: за темата
    и второ: и аз съм ЗА с две ръце , защо ето пресен слу4ай от в4ерашните новини които сигурно пове4ето от вас са гледали. Алфа ка4ена на покрива на една къща. Наште само като видяха, че е алфа и като ме спогледаха и ми викат да съм внимавала . Замислих се ами то или някой ще те блъсне или ти ще се блъснеш работата е 50 на 50. Най-лошото е когато излизат от пресе4ките когато не се оглеждат, блеят само в едната посока или излизат с бясна скорост като си кажат а този е дале4е мога да мина .
    Безаварийна на вси4ки
    Alfa Romeo 146 1,4 TS
    Citroen XM 2.0i turbo CT - продава се

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Е пак ли ни е виновна държавата?
    Колег то не ни е само държавата виновна ама съм сигурен че тя ако си вършеше работата може би черната статистика ще по-малка!
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  12. #27

    Default

    бе добре че е държавата да има толкова много дупки че ако бяха гладки пътищата не ми се мисли колко повече жертви щеше да има . ама ще се оправят нещата , като набоцката камери и радари навсякъде + яки глоби .

  13. #28
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Виновна е защото е зарязала възпитателната си дейност. Немците и французите не се раждат възпитани.
    Мисля че възпитанието е основна грижа на родителите.Ако имаш в предвид образованието, то продължава и след 18-тата година когато вече можеш да имаш книжка.Самоконтрол му е майката.

    Quote Originally Posted by Vlado_PK View Post
    Колег то не ни е само държавата виновна ама съм сигурен че тя ако си вършеше работата може би черната статистика ще по-малка!
    Какво да направи държавата когато вдигнеш 200 на магистралата и се пребиеш?Държавата е направила достатъчно, поставила ти е ограничение на скороста.Защо пиеш и шофираш като поемаш огромен риск за себе си и околните?Защо минаваш на червен светофар?Много от съфорумците пишат в подобни теми а след това в "Тунинг и рацинг" се хвалят колко са вдигнали и кой са скъсали.И тези работи стават предимно в градски условия.Който иска адреналин да прави бънджи скокчета.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  14. #29
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ако КАТ, като основен контролен орган продължи да прилага лапаческата си политика, а не предприема реални действия против опасното каране, резултат няма да има никакъв.
    Катаджиите трябва да престанат да бъдат дребни изнудвачи, какивто са сега, ама умряла работа
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  15. #30
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Какво да направи държавата когато вдигнеш 200 на магистралата и се пребиеш?Държавата е направила достатъчно, поставила ти е ограничение на скороста.Защо пиеш и шофираш като поемаш огромен риск за себе си и околните?Защо минаваш на червен светофар?Много от съфорумците пишат в подобни теми а след това в "Тунинг и рацинг" се хвалят колко са вдигнали и кой са скъсали.И тези работи стават предимно в градски условия.Който иска адреналин да прави бънджи скокчета.[/QUOTE]

    Ами например да направи така че да знаеш че като вдигнеш 200 или като минеш на червено ще те свалят от колата и повече няма да седнеш в нея. Щото в момента това ограничение на скоростта си е врата в полето. Като знаеш че КАТ няма да те санкционира или ще се отървеш с 20-30 лева рушвет.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •