Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 105 of 105

Thread: Призив за РАЗУМНО КАРАНЕ

  1. #91
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Имам сили само да напиша че......... ЩЕ СЕ ПРЪСНА ОТ МЪКА.

    http://moreto.net/novini.php?n=52010
    http://varna24.bg/pic/2590/1.html
    Бог да прости жената!!! Твоя близка ли е била?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  2. #92
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Лека й пръст на жената ... но някой ще ми обясни ли как румънското Рено е навлязло в насрещното платно, след като ШКОДАТА е в насрещното, а Реното е отгоре й ... Какъвто и да е бил удара, двете коли нямаше да са подпряни на мантинелата ВЛЯВО ако е станало както е написано в сайта. Ако някой тръгне да ме убеждава в противното - къде да следите от гумите на Шкодата, ако се е влачила от удара с Реното ? Сори за офтопика .
    Иначе за разумното каране съм с двете ръце "ЗА" - страшно стана по тия улици напоследък, и забелязвам че тенденцията не е към намаляване на рисковите изпълнения, а напротив. Вчера например едно пишлеме с ново Хлопелче щеше да предизвика верижна катастрофа на централна улица в Пловдив само и само да ми докаже, че ултра-мега-хипер модерния Опел 1.4 е адски по-бърз от дъртата ми Алфа. Дано е оценил жеста ми че го пуснах напред, преди да завлече със себе си в гроба още 4-5 човека ... Лошото е, че такива лайненца (без извинение) като него само се надъхват от тия си "постижения" и продължават да творят и по-лоши простотии ...
    Сезона на отпуските настъпи - пожелавам ви приятно изкарване, и най-вече безаварийно пътуване!
    Last edited by Alfa User; 11-07-2009 at 18:24.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  3. #93
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Бог да прости жената!!! Твоя близка ли е била?
    Първа братовчедка, беше ми като сестра.

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Лека й пръст на жената ... но някой ще ми обясни ли как румънското Рено е навлязло в насрещното платно, след като ШКОДАТА е в насрещното, а Реното е отгоре й ... Какъвто и да е бил удара, двете коли нямаше да са подпряни на мантинелата ВЛЯВО ако е станало както е написано в сайта. Ако някой тръгне да ме убеждава в противното - къде да следите от гумите на Шкодата, ако се е влачила от удара с Реното ?
    Не се опитвай да си правиш изводи от снимките.Дори аз не мога да ти кажа кой е бил виновен, защото до този момент никой не ни се е обадил да ни каже какво се е случило.

    Не споделих това за да се анализира, а защото е авто-форум.Това е за младите шофьори.
    Не исках да обяснявам как две неутешими деца остават без майка, как една майка остава без дете, как аз.....................
    Да знаете че е много тежко.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  4. #94
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Моите съболезнования колега.......То няма смисъл от думи в такива моменти но все пак....
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #95
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    УЖАС, поредна трагедия ! Лека и пръст на жената и съболезнования на колегата........
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  6. #96
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Лека й пръст на жената ... но някой ще ми обясни ли как румънското Рено е навлязло в насрещното платно, след като ШКОДАТА е в насрещното, а Реното е отгоре й ... Какъвто и да е бил удара, двете коли нямаше да са подпряни на мантинелата ВЛЯВО ако е станало както е написано в сайта. Ако някой тръгне да ме убеждава в противното - къде да следите от гумите на Шкодата, ако се е влачила от удара с Реното ? ...
    Самият разклон за Камчия е много кофти, с намалена видимост и неслучайно има ограничение 60 км/ч там, но много често скоростите са от порядъка на 100+ в участъка, а има вливане на една лента в друга и в двете посоки. Да не говорим, че и със 130-40 може да се кара там и в двете посоки. Иначе откъм Варна има условия и със 180 да се засили някой.

    Съболезнования на близките на загиналата! За съжаление, ако не ме лъже паметта, това далеч не е първият смъртен случай на това място

    Използвам случая да предупредя всички, които ще идват насам лятото, че пътят Бургас - Варна не е вече това, което беше преди 5-6 години! Спазвайте си ограниченията и се оглеждайте за безразсъдни шофьори
    Last edited by trustworthy; 11-07-2009 at 23:44.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  7. #97
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Това беше просто размисъл на глас - изобщо не искам да умаловажавам трагедията ! Каквото и да е станало, загубата е необратима ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  8. #98
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Това беше просто размисъл на глас - изобщо не искам да умаловажавам трагедията ! Каквото и да е станало, загубата е необратима ...
    Аз също съм далеч от мисълта да анализирам ситуацията. Загубата е факт...
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #99
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Присъединявам се към съболезнованията много нелепа ситуация..

    За тези на който не им е ясно как се е случило да погледнат маркировката.Двата автомобила са се блъснали на нея(виждат се следите).Този участък е доста глупаво направен с това стеснение и както по горе беше отбелязано не е първият случай... Пътя сега е хубав и има много пишман състезатели по него и наистина внимавайте..

    И отново съболезнования на близки и роднини..
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  10. #100
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Първа братовчедка, беше ми като сестра.
    Съболезнования!
    И аз се присъединявам към призива за разумно каране и сентенцията: "който бърза не стига" на 100%. Иначе за Бургас-Варна пътя - да точно така е - доста опасен и с доста разклони и трябва да се гледа добре! Миналата година го минах за един ден два пъти и на връщане към Бургас имаше катастрофа и пътя буквално се затвори за повече от 2 часа... колоната ни коли беше километри. Тъпото е че няма нормален алтернатвен маршрут - да минах през дюлински мисля беше прохода, но там на места няма настилка... отделно че е като цяло с ширина на една лента от платно! Просто спазвайте дистанция и с повишено внимание, както и прилична скорост!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #101
    Ор'гинална с бандИрол viki's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,159

    Default

    УжасЛека и пръст ,дано е на по-хубаво местенце...
    Приеми съболезнованията ми .
    “And what is good, Phaedrus, And what is not good— Need we ask anyone to tell us these things...?”
    ― Robert M. Pirsig, Zen and the Art of Motorcycle

  12. #102
    ЛУД С АЛФА dudeslav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Плевен / Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    311

    Exclamation

    Сори ако го има линка,ама така става като се шофира неразумно... ЦЪК
    ALFA 156 1.8 TS '99 (polyurethaned by ФЕРАРИСТ & crew,rebuild engine by to6ko,vegatta & crew) & Alfa 145 1.6 TS `97

  13. #103
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Колега пиши че не е за хора със слаба психика.На мен лично не ми пречи, но ще има хора които ще се отвратят със сигурност.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #104
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    91

    Default

    филмчето по-нагоре в тази тема е част от това. http://vbox7.com/play:cb758a54

  15. #105
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Съжалявам за загубата, моите съболезнования.

    Колкото до това, какво е станало, би трябвало да има някаква експертиза от КАТ, предполагам.
    На журналистите написали статията много не може да им се вярва - написали са, че Renault-о е Megane, а съвсем ясно и на снимката се вижда, че е Laguna, даже и надписа си личи.

    КАРАЙТЕ ВНИМАТЕЛНО!
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •