Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Странен проблем с мойта 145'ца

  1. #16
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Red face

    Ами водих я днеска на диагностика и отивам аз там, сяда човека - пали колата, нищо й няма. Викам му "Така и така съм я докарал дотука, закачи я на компютъра". Закачи я - всички показатели са нормални - дебитомер, ламбдасонда, всичко е 6. И качвам се аз на колата. В началото си се държа добре и лека полека пак почна да се затлачва като че ли и колкото повече я карам толкова повече се затлачвам. Слезнах по едно време от нея и отварям капака двигателя ми звучи нормално, отивам отзад и наслушвам ауспуха понеже боботи нещо колата и то някакво като бумкане и тресене се чува от него В Петък ще я водя при мойте си майстори тука в Пловдив да я гледат, но мисля че цялата работа има нещо общо с изходящата система - гърнета ауспуси и т.н. После ще пиша какво е станало като я прегледат в Петък на канала.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  2. #17
    много зарибен PacheV's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    PLOVDIV
    Age
    35
    Posts
    66

    Default

    благодаря колега,и аз няма да сам в пловдив 2 дена.кам петък ще се пребирам точно ще кажеш дали си е оправил и ако стане може да ми кажеш кои са твоите маистори
    alfa romeo 145 1.6 16v TS 97 120hp CRASH
    145 1.6 16v TS 99
    166 2.4 JTD 150(hp)

  3. #18
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    Да ви се похваля, че ми стегнаха Алфата Общо взето проблема е дошъл оттова, че зимата при един инцидент доста стабилно я понамокрих моята и в резултат на това се оказа, че е имало вода при свещите и кабелите. От водата всичките свещи били ръждясали и кабелите на малките свещи се били почти разложили. Отделно и катализатора ми е бил стабилно запушен и са го изтърбушили и него.

    @PacheV: Аз ходя в сервиза на Боби и Хари ако ги знаеш. Вече за трети път ходя при тях и оставам доволен от работата им. Препоръчвам ти ги, ако не знаеш къде им е сервиза пиши на ЛС да ти обясня как да стигнеш до сервиза им
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  4. #19
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Nyte View Post
    Да ви се похваля, че ми стегнаха Алфата Общо взето проблема е дошъл оттова, че зимата при един инцидент доста стабилно я понамокрих моята и в резултат на това се оказа, че е имало вода при свещите и кабелите. От водата всичките свещи били ръждясали и кабелите на малките свещи се били почти разложили. Отделно и катализатора ми е бил стабилно запушен и са го изтърбушили и него.

    @PacheV: Аз ходя в сервиза на Боби и Хари ако ги знаеш. Вече за трети път ходя при тях и оставам доволен от работата им. Препоръчвам ти ги, ако не знаеш къде им е сервиза пиши на ЛС да ти обясня как да стигнеш до сервиза им
    Ми аз ти казах 3 пъти бате заедно с още колеги ама няма кой да чуе Можеше да си спестиш някой лев.
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  5. #20
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    Е аз надали щях да успея да се оправя сам тъй или иначе, колега
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  6. #21
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Nyte View Post
    Е аз надали щях да успея да се оправя сам тъй или иначе, колега
    Е то имаш да развиеш 2 торкса и си готово, вече си при свещите Нищо де важно, че си я оправил, със здраве да си я караш и да не ти прави повече проблеми
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  7. #22
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    Абе и това е верно, ама това ми е първата кола пък и я имам от неотдавна и още не съм претръпнал, че да я ръчкам сам, но и тоя момент ще дойде
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  8. #23
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Nyte View Post
    Абе и това е верно, ама това ми е първата кола пък и я имам от неотдавна и още не съм претръпнал, че да я ръчкам сам, но и тоя момент ще дойде
    На мен пък от край време ми е кеф да си ръчкам нещо по колата и след тва се радвам двойно повече, но те разбирам Ще видиш като почнеш някакви дреболий да оправяш да видиш къв кеф ще ти е
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  9. #24
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    5

    Default

    Здравейте,
    При мен проблемът беше подобен. На връщане от Гърция, след зареждане на тяхната висококачествена газ (за близо 2 лв./л.), колата започна да се държи странно. Около 3000- 3500 rpm, 146-та (1.6 Boxer ГИ) притрисаше здраво и на няколко пъти загасна в движение. В случаите, когато преминаваше 3500, оборотите си се движеха нормално нагоре. След загасване, включваше на бензин и отказваше да мине автоматично на газ. Тъкмо се канех да я закарам на майстор, когато също така мистериозно проблемът изчезна, след откачане на акумулатора (по съвсем друг повод). Предполагам, касае се за грешка в компютъра, по повод извънредно калпавата газ, която се изчисти след зареждане на нашенска газ и спиране на тока.

  10. #25
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Default

    АДАптация на ЕКУТО......

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  11. #26

    Default

    здравейте,аз обичам да си "ръчкам" по колата,но и се появи проблем с обротите на празен ход 400-1200 играят както се казва,неприято е,но интересното е че не винаги е така,као че ли като загрее,145TS 1600 проблема е на газ и бензин,благодаря предварително

  12. #27
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by buchkata View Post
    здравейте,аз обичам да си "ръчкам" по колата,но и се появи проблем с обротите на празен ход 400-1200 играят както се казва,неприято е,но интересното е че не винаги е така,као че ли като загрее,145TS 1600 проблема е на газ и бензин,благодаря предварително
    Чистене дросел + мотор празен ход. След това адаптация с MES.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  13. #28

    Default

    благодаря,действам,извинявам се за невежеството,но адаптация с MES не ми говори нищо
    Last edited by buchkata; 26-01-2021 at 22:11.

  14. #29
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Quote Originally Posted by buchkata View Post
    ,но адаптация с MES не ми говори нищо
    MES - https://www.multiecuscan.net/
    Преди се казваше ФЕС - Фиат Еку Скан - най-разпространената програма за диагностика на нашите коли. Сваляш си последната безплатна версия, купуваш си кабел за свръзка и си ръчкаш.
    Колегата по-горе май говори за адаптация на дросела след чистенето. Като се разглоби после трябва адаптация, май
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  15. #30

    Default

    Благодаря ви

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •