Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Странен проблем с мойта 145'ца

  1. #1
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default Странен проблем с мойта 145'ца

    Здравейте, колеги! Един странен (поне за мен) проблем с мойта Алфа, потърсих с търсачката но не намерих някой с точно такъв проблем. Заради един неприятен инцидент се наложи да сменя електрониката. Та вчера се прибирам от Благоевград към Пловдив. Още от началото я усещам колата, че нещо не работи като хората - като подам повечко газ и сякаш придърпва/присецва и няма достатъчно мощ. В по-ниските обороти ми се стори доста тромава и след около 3000-3500 се изстрелва изведнъж. На първи светофар в Пловдив като спрях и слушам двигателя и ми звучи като "прегракнал" и доста немощно и мудно потегли колата. Прибрах се успешно (поне това добре). Оставих я да изстине 2-3 часа и отивам после пак да я запаля. Паля - двигателя ми звучи значително по-добре, само дето като я изфорсирам и се чува някакво гъгнене като от гърне и мирише на бензин. Реших да я водя на другия ден (сиреч днес) на диагностика да я закачат да видят какво й е. Тая сутрин я паля да ходя на работа. Оставих я малко да загрее, двигателя си работи нормално изфорсирах я 1-2 пъти и си звучеше добре. На ниските обороти обаче тресеше леко. И идва кулминацията. Потеглям аз, подавам газ и почти никаква мощност, едва едва се качиха оборотите до 1200-1300 и изведнъж рязко падат до 500, колата глъхне/дави и се тресе около 7-8 секунди след което пак си отиват оборотите на 1000. Пак подавам газ - пак същата работа - едва-едва 1200-1300 и рязко до 500. Някой да се е сблъсквал случайно с подобен проблем. То е ясно, че ще се води колата на майстор/диагностика но поне да знам какво да очаквам. Та както споменах съм сменял ECU и МПХ наскоро но колата 2 седмици в градски условия си вървеше нормално.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  2. #2
    Запален алфист Absente_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    O.C
    Age
    37
    Posts
    438

    Default

    колега я откачи дебитомера и покарай малко без него и кажи как е.
    ПРАВИТЕ ОТСЕЧКИ СА ЗА БЪРЗИТЕ КОЛИ ЗАВОИТЕ СА ЗА БЪРЗИТЕ ШОФЬОРИ!

  3. #3
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    Колега, извинявам се за може би глупавия въпрос но откъде се изключва тоя дебитомер... Още съм доста зеленичък с колите като цяло
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  4. #4
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Аз го имах същият проблем и се оказа, че при свещите имах насъбрана вода и от там не подава искрата като хората. Свали си капака дето ти е като ренде махни бубините и виж да не се е насабрала вода. Внимавай като завинтваш обратно капака, защото ушите много лесно се чупят.
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by D-I-V-A-K-A View Post
    Аз го имах същият проблем и се оказа, че при свещите имах насъбрана вода и от там не подава искрата като хората. Свали си капака дето ти е като ренде махни бубините и виж да не се е насабрала вода. Внимавай като завинтваш обратно капака, защото ушите много лесно се чупят.
    Вода не,по скоро масло от гарнитурата на капакаи мойта го направи 1-2 пъти,ма отдавна,изчистих при свещите и се оправи
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    А тоя капак на двигателя с обикновена звезда ли се отваря?
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Вода не,по скоро масло от гарнитурата на капакаи мойта го направи 1-2 пъти,ма отдавна,изчистих при свещите и се оправи
    На мойта и вода имаше след миене на двигателя. Същият проблем ми направи, но като смених гарнитурата на капака и подсуших хубаво, проблема изчезна.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  8. #8
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Nyte View Post
    А тоя капак на двигателя с обикновена звезда ли се отваря?

    Не с торкс-ове. А Mury мойта имаше вода, защото някога е била мита не от друго, а ако му е изписнала гарнитурата нормално и малко да има. Колега виж първо там, че е най-лесно и вероятно ако не....
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  9. #9
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Question

    Току що се връщам от двора, малко я поръчкахме със съквартиранта - разкачихме дебитомера, но като че ли няма разлика. Обаче се оказа, че тоя номер със скока от 1200-1300 до 500 го прави само ако подам по-рязко газ, ако и подавам газ лека-полека така, че плавно да се вдигат оборотите се държи горе-долу стабилно. Някой да се с сблъсквал с такова нещо? Иначе поне ми олекна, че няма да се наложи да я дърпам (дай Боже) утре колата до сервиза, че да й вържат на компютър.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  10. #10
    Запален алфист junior's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Rudozem-Plovdiv
    Age
    37
    Posts
    236

    Default

    И при мен беше така при свещите ми имаше вода и две бяха изгорели. Подсушихме и сменихме свешите и се оправи. А и на моята разхода и се бе покачил след смяната на свещи падна.
    Alfa Romeo 145 Junior 1.4 TS 103hp

  11. #11
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Nyte View Post
    Току що се връщам от двора, малко я поръчкахме със съквартиранта - разкачихме дебитомера, но като че ли няма разлика. Обаче се оказа, че тоя номер със скока от 1200-1300 до 500 го прави само ако подам по-рязко газ, ако и подавам газ лека-полека така, че плавно да се вдигат оборотите се държи горе-долу стабилно. Някой да се с сблъсквал с такова нещо? Иначе поне ми олекна, че няма да се наложи да я дърпам (дай Боже) утре колата до сервиза, че да й вържат на компютър.

    Колега казахме ти виж този капак на който ти пише туин спарк го махни и виж при свещите да няма вода моята правеше абсолютно същото като имаше вода при свещите. А това като махнеш дебитомера да няма разлика не е на хубаво когато си с него и ти прави даден проблем и след това като го махнеш и няма разлика в работата на мотора при даване на газ, значи не работи
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  12. #12
    много зарибен PacheV's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    PLOVDIV
    Age
    35
    Posts
    66

    Default

    колега и аз съм със същия проблем и немога да разбера от какво прави така,бях на елкон и ми казаха ламда сонда,смених е после викат свещи..... тях несам ги сменял защото ми се струва нереално ако свещите недават хубава искра на ниски обороти как ще дават тогава на високи (нат 3000 об.),защото и моита тогава почва да дурпа.колега моляте като прегледат колата и остановят от какво е да споделиш,и аз сам от пловдив.Аз моита е карах в формулата...успех колега
    alfa romeo 145 1.6 16v TS 97 120hp CRASH
    145 1.6 16v TS 99
    166 2.4 JTD 150(hp)

  13. #13
    Запален алфист Absente_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    O.C
    Age
    37
    Posts
    438

    Default

    Quote Originally Posted by D-I-V-A-K-A View Post
    Колега казахме ти виж този капак на който ти пише туин спарк го махни и виж при свещите да няма вода моята правеше абсолютно същото като имаше вода при свещите. А това като махнеш дебитомера да няма разлика не е на хубаво когато си с него и ти прави даден проблем и след това като го махнеш и няма разлика в работата на мотора при даване на газ, значи не работи
    да и аз бих казал че е заминал... ама както и да е явно проблема не е от там , както ти казаха виж да няма вода при свещите, ама утре така и така ще ходиш на майстор...
    ше ти препоръчам къде да отидеш на ЛС да няма сърдити
    ПРАВИТЕ ОТСЕЧКИ СА ЗА БЪРЗИТЕ КОЛИ ЗАВОИТЕ СА ЗА БЪРЗИТЕ ШОФЬОРИ!

  14. #14
    започва да се пристрастява kai77's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Русе
    Age
    46
    Posts
    82

    Default

    колега подобен проблем имах и излезе TPS-датчика,но първо виж свещи и лули-кабели
    Alfa Romeo 155 2,0 T.Spark

  15. #15
    много зарибен PacheV's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    PLOVDIV
    Age
    35
    Posts
    66

    Default

    колега закара ли я в сервиза?Надявам се да са я оправили коицата ,пук и белкем и моята е от сущото болна да е оправя вече...
    alfa romeo 145 1.6 16v TS 97 120hp CRASH
    145 1.6 16v TS 99
    166 2.4 JTD 150(hp)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •