Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: 156 2.4jtd Въпрос преди покукпа

  1. #1

    Default 156 2.4jtd Въпрос преди покукпа

    Здравейте колеги! Не съм нов из автомобилите и форумите,но не ми се налагало да посещавам вашия Форум.Е и този момент дойде. Та днес гледах една алфа 156 99-та с климатроник и всички стандартни екстри за модела на доста добра цена(мотора е 136 к.с.) Всичко ми допадна само,едно немога да остановя.Колата прекалено много трака.Човека твърди ,че всички алфи след 100 150 хиляди км така се разтраквали (дизелите).Това било вследствие на някаква верига ли и аз не разбрах какво точно ми обеснява.Колата не пуши наема са на баир като пусна газта не загася.Абе общо взето доста добро състояние.Попитах един познат и той ми каза ,че този шум бил от компресора на климатроника.
    Та въпроса ми е от какво може да е така.Така ли са си просто колите или наистена има някакъв проблем.Човека спомена и че когато е студена не тракала,така а като загрее потраквала.
    П.С. и не на последно място колко горят тези алфи и каква е сподръжката спрямо БМВ(бившата ми кола)

  2. #2
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Относно подръжката има тема за ремонти и подобрения във всеки раздел и може да се ориентираш направо от извора, ама няма да е повече от твоето бившо БМВ, мисля.
    Тракането може и да е от климатроника, може да е от тая демпферна шайба, може и от друго-тоест добре е да направиш една диагностика, ама не знам да има верига.
    За харченето също има тема, виж в търсачката и за други евентуални проблеми
    Last edited by fred; 30-03-2009 at 17:37.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #3
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Дизелите при алфите самоче не са на верига а на ремък,така че кажи на продавача да си измисли нещо друго като вариант.Или ако искаш я закарай по някакъв начин до сервиз в който разбират от тези коли и готово.Така поне е по добре за тебе.А в мобилето има една за около 6000 и нещо като цена,бордо със 16-ки джанти и този спортния рекаро салон.Изглежда много запазена отвън и вътре, ако искаш я погледни и нея може да се окаже добра,цената е уникат за точно този екземпляр!
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  4. #4
    Запален алфист newuser's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Burgas
    Posts
    162

    Default

    здрасти,за тракането както ти каза колегата има вариант да е наистина от климатроника, но ако е всичко наред при него не е никак шумен, дори при мен не можеш по никакъв начин да усетиш по шумът дали е включен или не. моята тракаше повечко в началото и се оказа, че много некадърно са завити болтовете на пластмасата над двигателя и с 4 уплътнения заспа. разхода при мен е от 5-6 извънградско до към 9 ако я ръчкаш в града.

  5. #5
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Ако е от компресора на климатика като се изключи трябва да спре да трака.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  6. #6

    Default

    мерси колеги за бързото и точно обяснение.Освен от това,може ли да е някаде другаде проблема ?

  7. #7
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Колега първо трябва да уточниш от къде идва тракането а след това да се гадае .

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    66

    Default

    Колеги не е от компресора на климатика. Проблема може би е маслената помпа. На този двигател маслената помпа се върти от верига и след доста километри (доста над 100000, може би над 300000-400000) се разтраква. До колкото знам на 2,4 Jtd 140 и 150 коня, точно това е променено и този проблем го няма.
    http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...%EF%E0&start=0
    Вижте мненията на Pinko
    FIAT Bravo 1.9 JTD

  9. #9
    Запален алфист newuser's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Burgas
    Posts
    162

    Default

    а и от тракане до тракане има огромна разлика... наистина е трудно така да се прецени. не знам дали си свикнал с други дизели но ако имаш възможност метни се да покараш и чуй други алфи със същия мотор как работят за да видиш дали изобщо има разлика

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by vsd View Post
    Колеги не е от компресора на климатика. Проблема може би е маслената помпа. На този двигател маслената помпа се върти от верига и след доста километри (доста над 100000, може би над 300000-400000) се разтраква. До колкото знам на 2,4 Jtd 140 и 150 коня, точно това е променено и този проблем го няма.
    http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...%EF%E0&start=0
    Вижте мненията на Pinko
    Точно в десятката колега! точно и това ми обесняваше продавача като се зачетах!Но като гледам от фиат форума съветват да се сменя цена около 600лева чисто нова..Незнам обаче колко време може да се кара с разтракана таква верига?Тя щом е затракала значи е тругнала или се бъркам ?

  11. #11
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by MnmL View Post
    Здравейте колеги! Не съм нов из автомобилите и форумите,но не ми се налагало да посещавам вашия Форум.Е и този момент дойде. Та днес гледах една алфа 156 99-та с климатроник и всички стандартни екстри за модела на доста добра цена(мотора е 136 к.с.) Всичко ми допадна само,едно немога да остановя.Колата прекалено много трака.Човека твърди ,че всички алфи след 100 150 хиляди км така се разтраквали (дизелите).Това било вследствие на някаква верига ли и аз не разбрах какво точно ми обеснява.Колата не пуши наема са на баир като пусна газта не загася.Абе общо взето доста добро състояние.Попитах един познат и той ми каза ,че този шум бил от компресора на климатроника.
    Та въпроса ми е от какво може да е така.Така ли са си просто колите или наистена има някакъв проблем.Човека спомена и че когато е студена не тракала,така а като загрее потраквала.
    П.С. и не на последно място колко горят тези алфи и каква е сподръжката спрямо БМВ(бившата ми кола)
    По евина е подръжката от БМВ-то тракане от климатика се полочава ама требва да шуми малко повече от нормалното повече върви аз от бензина съм доволен цепи мрака жтд такова каквото ще зимаш съм карал няма да сгрешиш големия дизел е супер с супер подръжка 5 цилиндров ... харчи каде 9.5 - 10 на 10 / 100 ако го ръчкаш
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  12. #12
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    [(мотора е 136 к.с.) Всичко ми допадна само,едно немога да остановя.Колата прекалено много трака.Човека твърди ,че всички алфи след 100 150 хиляди км така се разтраквали (дизелите).Това било вследствие на някаква верига ли и аз не разбрах какво точно ми обеснява.Колата не пуши наема са на баир като пусна газта не загася.Абе общо взето доста добро състояние.Попитах един познат и той ми каза ,че този шум бил от компресора на климатроника.
    Та въпроса ми е от какво може да е така.Така ли са си просто колите или наистена има някакъв проблем.Човека спомена и че когато е студена не тракала,така а като загрее потраквала.
    П.С. и не на последно място колко горят тези алфи и каква е сподръжката спрямо БМВ(бившата ми кола)[/quote]




    Колега тракат си и според мен е нормално(особенно като загреят)и мойта трака ама не ми помрачава кефа,нито ми е правила проблем заради това а и вътре не се чува повярвай ми.Тази кола има голям потенциал.
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by plamen76 View Post
    [(мотора е 136 к.с.) Всичко ми допадна само,едно немога да остановя.Колата прекалено много трака.Човека твърди ,че всички алфи след 100 150 хиляди км така се разтраквали (дизелите).Това било вследствие на някаква верига ли и аз не разбрах какво точно ми обеснява.Колата не пуши наема са на баир като пусна газта не загася.Абе общо взето доста добро състояние.Попитах един познат и той ми каза ,че този шум бил от компресора на климатроника.
    Та въпроса ми е от какво може да е така.Така ли са си просто колите или наистена има някакъв проблем.Човека спомена и че когато е студена не тракала,така а като загрее потраквала.
    П.С. и не на последно място колко горят тези алфи и каква е сподръжката спрямо БМВ(бившата ми кола)



    Колега тракат си и според мен е нормално(особенно като загреят)и мойта трака ама не ми помрачава кефа,нито ми е правила проблем заради това а и вътре не се чува повярвай ми.Тази кола има голям потенциал.[/quote]

    Не колега,мен самото тракане не ме притеснява,факта ,че като е купя ще трябва да е вкарвам в сервиза не ми са нрави За това се интересувам дали може да се кара така,но знам че никой неможе да ми каже със точност тъй като тя може и утре като е запаля да ми направи проблем и да скуса веригата
    Мерси много за информацията на всички ,ако все пак реша да взема колата,веднага ще ви се похваля

  14. #14
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    При положение,че климата е изключена няма как да трака.
    Почти сигурно е без да се чуе,е веригата на маслената помпа,мойта си трака и въобще не мисля за смяна.Познавам човек с 50к км и си трака помпата.Вгледай се в турбото там е големия проблем на 2,4 ЖТД не трябва да пуши в никакъв случай и ДИАГНОСТИКА му е майката,без нея се кръсти като я купуваш.
    Ползвай търсачката,доста се е изписало за този двигател.Доста хора,който разбират са писали,а и като гледам не искат да се повтарят.Ползвай търсачката.Доста хора могат да те подведат без да искат.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  15. #15
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Избора е твой.УСПЕХ
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •