Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: 156 2.4jtd Въпрос преди покукпа

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    66

    Default

    Quote Originally Posted by MnmL View Post
    Незнам обаче колко време може да се кара с разтракана таква верига?Тя щом е затракала значи е тругнала или се бъркам ?
    То съм сигурен че ще намериш и от морга за доста по-ниска цена, но по-важното в случая е че колата е на повечко километри (може би). Освен веригата ще тръгнат и други неща. За този двигател мисля че има доста обяви. 140 и 150 коня вариантите по трудно се намират, но и си заслужават повече най-малкото заради вътрешния фейслифт. Поне според мен.
    FIAT Bravo 1.9 JTD

  2. #17
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by MnmL View Post
    Колега тракат си и според мен е нормално(особенно като загреят)и мойта трака ама не ми помрачава кефа,нито ми е правила проблем заради това а и вътре не се чува повярвай ми.Тази кола има голям потенциал.
    Не колега,мен самото тракане не ме притеснява,факта ,че като е купя ще трябва да е вкарвам в сервиза не ми са нрави За това се интересувам дали може да се кара така,но знам че никой неможе да ми каже със точност тъй като тя може и утре като е запаля да ми направи проблем и да скуса веригата
    Мерси много за информацията на всички ,ако все пак реша да взема колата,веднага ще ви се похваля [/quote]

    Колега земи си бензин като не искаш да ти трака макар че алфите имат много добра изолация и вътре не се чува .... за дълго 156 е чук бензина не трака 1.8 или 2.0 са бензиновите 1.6 ако искаш да слагаш обикновена газова тя е по малкия двигател и харчи колкото големите само че данъци и застраховките са на по ниски цени
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    66

    Default

    Бензин
    Правилно работещото jtd не трака, още повече пък 2,4.
    FIAT Bravo 1.9 JTD

  4. #19
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by MnmL View Post
    Не колега,мен самото тракане не ме притеснява,факта ,че като е купя ще трябва да е вкарвам в сервиза не ми са нрави За това се интересувам дали може да се кара така,но знам че никой неможе да ми каже със точност тъй като тя може и утре като е запаля да ми направи проблем и да скуса веригата
    Мерси много за информацията на всички ,ако все пак реша да взема колата,веднага ще ви се похваля
    Друже, нали не вярваш че като си купиш 10 годишна кола само ще сипваш нафта и ще сменяш масла?!? Това важи за абсолютно всички марки, не само за Алфа.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by MnmL View Post
    Здравейте колеги! Не съм нов из автомобилите и форумите,но не ми се налагало да посещавам вашия Форум.Е и този момент дойде. Та днес гледах една алфа 156 99-та с климатроник и всички стандартни екстри за модела на доста добра цена(мотора е 136 к.с.) Всичко ми допадна само,едно немога да остановя.Колата прекалено много трака.Човека твърди ,че всички алфи след 100 150 хиляди км така се разтраквали (дизелите).Това било вследствие на някаква верига ли и аз не разбрах какво точно ми обеснява.Колата не пуши наема са на баир като пусна газта не загася.Абе общо взето доста добро състояние.Попитах един познат и той ми каза ,че този шум бил от компресора на климатроника.
    Та въпроса ми е от какво може да е така.Така ли са си просто колите или наистена има някакъв проблем.Човека спомена и че когато е студена не тракала,така а като загрее потраквала.
    П.С. и не на последно място колко горят тези алфи и каква е сподръжката спрямо БМВ(бившата ми кола)
    2.4 JTD е 5 цилиндрова и оттам идва доста по-силното тракане. всички 5 цилиндрови дизели са доста по-шумни отвън. ако искаш се заслушай в 5 цилиндровите аудита - същата фуражомелка купето на алфата обаче е доста добре шумоизолирано. вътре шума е като на пасат 5-ца

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    66

    Default

    Колега, 2,4 не е шумна и не трака повече от 1,9.
    FIAT Bravo 1.9 JTD

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •