Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: ремонт на хидр. повдигачи

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default ремонт на хидр. повдигачи

    От известно време насам ми се появи едно тракане откъм клапаните. Реших - ясно, трябва да се сменят пуловете... Да-да...ама не!!! Моят двигател е бил с хидравлични повдигачи на клапаните и ми казват - те са саморегулиращи. Добре де, ами тогава защо тракат?! Значи нещо не е наред - недостатъчно налягане на маслото ли, разбити легла на водачите ли...?! Абе въобще не ми е ясен на мен и принципа на действие на тези хидравлични повдигачи. Има ли някой, който може да даде малко повечко инфо по въпроса и да даде предположения, какви може да са причините за тракането на клапаните?

    Благодаря предварително!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default Re: ремонт на хидр. повдигачи

    Quote Originally Posted by Z:)m
    От известно време насам ми се появи едно тракане откъм клапаните. Реших - ясно, трябва да се сменят пуловете... Да-да...ама не!!! Моят двигател е бил с хидравлични повдигачи на клапаните и ми казват - те са саморегулиращи. Добре де, ами тогава защо тракат?! Значи нещо не е наред - недостатъчно налягане на маслото ли, разбити легла на водачите ли...?! Абе въобще не ми е ясен на мен и принципа на действие на тези хидравлични повдигачи. Има ли някой, който може да даде малко повечко инфо по въпроса и да даде предположения, какви може да са причините за тракането на клапаните?

    Благодаря предварително!
    Остави подробностите
    При по износени мотори -масло 15В40/минерално/ или добавка. Немските коли се оплакват до един от това. Казват хидр. повдигач - немско масло
    Направо се подменят - скъпи са и лошото е че трудно се разбира кой от тях е "черната овца" и трябва всичките наведнъж
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  3. #3
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    1 мисля си че не трябва да си с хидравлични повдигачи
    2 по скоро ти трака веригата
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by alf
    1 мисля си че не трябва да си с хидравлични повдигачи
    2 по скоро ти трака веригата
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by alf
    1 мисля си че не трябва да си с хидравлични повдигачи
    2 по скоро ти трака веригата
    Ами на 2000 8 в е със пулове така че и аз предполагам че с пулове е и твойта обаче са под повдигача и може някой "майстор" вобще да не е разбрал за какво иде реч.
    А кое трака така е трудно да се каже
    с какво масло си

  6. #6
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    ами маслото с което карам е 10W40. Но си мисля, че причината не е в маслото, защото когато я паля на студено (особено сега пък при тези минусови температури) двигателя пак си трака.
    А че е с хидравлични повдигачи е сигурно, защото майстора при когото отидох погледна номерата на рамата и двигателя и по тях установи какъв точно е мотора (всъщност той ме попита пръв дали ДВГ'то ми е с хидр или механични повдигачи).
    Мисля, че тракането не е от веригата, защото звукът наподобява на този при дизеловите двигатели, а пък тракането на веригата си мисля че е малко по-специфично като зук...
    Възможно ли е някъде някакви семеринги да изпускат вече?! Ако е така - къде точно да погледна?
    И за да съм 100% сигурен, как да си проверя натегнатостта на веригата - метод за контрол?!

    Моля Ви, сътветвайте ме, че вече се нервя да обяснявам на сульо и пульо че "бързият ми дизел" всъщност си е бензин...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  7. #7
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  8. #8
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    може да чука и от износени валове
    вариатора на 8 волтовите не съм чул да се разваля
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  9. #9
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    ами маслото с което карам е 10W40. Но си мисля, че причината не е в маслото, защото когато я паля на студено (особено сега пък при тези минусови температури) двигателя пак си трака.
    А че е с хидравлични повдигачи е сигурно, защото майстора при когото отидох погледна номерата на рамата и двигателя и по тях установи какъв точно е мотора (всъщност той ме попита пръв дали ДВГ'то ми е с хидр или механични повдигачи).
    Мисля, че тракането не е от веригата, защото звукът наподобява на този при дизеловите двигатели, а пък тракането на веригата си мисля че е малко по-специфично като зук...
    Възможно ли е някъде някакви семеринги да изпускат вече?! Ако е така - къде точно да погледна?
    И за да съм 100% сигурен, как да си проверя натегнатостта на веригата - метод за контрол?! Моля Ви, сътветвайте ме, че вече се нервя да обяснявам на сульо и пульо че "бързият ми дизел" всъщност си е бензин...
    Батенце според мен нема 155 освен 2.0 16В която да е с хидравлични повдигачи Или веригата ти чука или вариятор или както каза търтея валове лагери и знам ли кво но при всички случей отваряй с майсторите и вижте веригата и износването на валовете (това само през капака на клапаните) това е според мен
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #10
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Е то може и от лагерите на валовете да е. Най хубаво спираш я за малко от движение отваряш капака и то ще си каже.

  11. #11
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Хммм... добре...
    Щом сте толкова единодушни, може ли да дам на някой от форума номера на рамата или ДВГ'то и той също да провери що за мотоор е това... ако е възможно, разбира се?!
    10х!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  12. #12
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Дай VIN-а!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  13. #13
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Дай VIN-а!
    рама - ZAR 16700000114990
    обаче сега не мога да си видя номера на ДВГ'то, че днес не съм с колата... ако това е достатъчно...?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  14. #14
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Quote Originally Posted by Crusader
    Дай VIN-а!
    рама - ZAR 16700000114990
    обаче сега не мога да си видя номера на ДВГ'то, че днес не съм с колата... ако това е достатъчно...?
    достатъчно е:

    Catalogue: U5 | 155 ASPIRATO (1992-1996)
    MVS: 167.056.0(0) | T.SPARK 1.7 MEDIA'93
    Engine Stamp: AR67105
    Version Code: 167A4H
    Version: V1 | MEDIUM
    Engine Version: M1 | 1.7 T.S.
    Interior: 366 | TESSUTO GRIGIO QUADRETTATO
    Vehicle No: 00114177
    Engine No: 0021485
    Prod. date: 1994-06

    демек не са ти хидравлични
    трябва да се свали капака на крлапаните и да се погледне то какво чука
    аз съм за валове
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  15. #15
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    достатъчно е:

    Catalogue: U5 | 155 ASPIRATO (1992-1996)
    MVS: 167.056.0(0) | T.SPARK 1.7 MEDIA'93
    Engine Stamp: AR67105
    Version Code: 167A4H
    Version: V1 | MEDIUM
    Engine Version: M1 | 1.7 T.S.
    Interior: 366 | TESSUTO GRIGIO QUADRETTATO
    Vehicle No: 00114177
    Engine No: 0021485
    Prod. date: 1994-06

    демек не са ти хидравлични
    трябва да се свали капака на крлапаните и да се погледне то какво чука
    аз съм за валове
    ...ууууу, че си песимист ве
    абе дано да нямам износен разпределителен вал... ма се сещам по този повод, че навремето моя преподавател в МЕИ'то препоръчваше разпределителните валове да ги подлагаме на йонно азотиране, за подобряване на механичните им качества. Та се чудя, то тези автомобилни производители, не прилагат ли тези технологии?! При подобна обработка на вала, на практика, той става "вечен". А и нали затова се слагат пуловете, за да се износват те, а не по-скъпия разпределителен вал?! ...а предполагам, че и на моя ДВГ има пулове, щом е с механични повдигачи... или съм в грешка?!

    П.П.
    всъщност къде го пише това, с какви повдигачи е ДВГ'то?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •