Results 1 to 14 of 14

Thread: извод за ток от акOмулатора към багажника?!?

  1. #1
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default извод за ток от акOмулатора към багажника?!?

    Здравейте колеги днес 3 часа се мъчих да прекрам проводник за ток от акомулатора към багажника, но нкиъде не можах да мина през купето( алфа 147). Ще си слагам едно Инфинити Баслинк, но не мога да прекарам кабела за тока от никъде, моля за идеи,понеже от вътре около двигателя има една кора която е шумо и прахоизолираща и не мога да видя от къде може да мине, пробвах да проследя маркуча за чистачката задната но и той се губи там.....трябва л ида пробивам купето някъде или има ключ за тая палатка?

    P.S

    Погледнах с търсачката но не намерих подходящ отговор
    Last edited by pechenia; 01-04-2009 at 20:23.
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  2. #2
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Проследи жилото на газта.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  3. #3
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    проблема е в това че имам нещо като вата отзад до двигателя от към купето и нямам голяма видимост
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  4. #4
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Default

    Колеги кажете спешно от къде над газта има отвор Има 1 над съед. през ватата, но удря на ламарина
    Мерси
    156 TS
    ex. Spider TS

  5. #5
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent View Post
    Проследи жилото на газта.
    Не съм сигурен дали 147 има жило за газта
    По-скоро да проследи големия сноп, който влиза в купето и от там да прокара ток.
    Другият вариант е от таблото с бушони.

  6. #6
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Другият вариант е от таблото с бушони.
    Аз се чудя дали така да направя ?? На кабела имам 25А бушон
    156 TS
    ex. Spider TS

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Колега провери дали нямаш отвор под кората на чистачките, на 156-цата там има един отвор затапен с гумена тапа,намира се в ъгъла точно до лявата колонка на прозореца.Не знам как е на 147-та , но провери за всеки случай.Нека някой с 147-ца каже откъде е пуслал кабели за усилвател, неможе никой да не е правил тази процедура.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #8
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    Здравейте колеги днес 3 часа се мъчих да прекрам проводник за ток от акомулатора към багажника, но нкиъде не можах да мина през купето( алфа 147). Ще си слагам едно Инфинити Баслинк, но не мога да прекарам кабела за тока от никъде, моля за идеи,понеже от вътре около двигателя има една кора която е шумо и прахоизолираща и не мога да видя от къде може да мине, пробвах да проследя маркуча за чистачката задната но и той се губи там.....трябва л ида пробивам купето някъде или има ключ за тая палатка?

    P.S

    Погледнах с търсачката но не намерих подходящ отговор
    Пусни през вратата аз така направих по праговете до отзад няма дупки и без прожина няма да го прекараш лесно .... от опит ти го казвам аз през вратата го пуснах алфите много добре изолирани няма да се вижда нищо .....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  9. #9
    Запален алфист pave's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    145

    Default

    и моя го пуснах покрай вратата, не намерих друга дупка но и бързах, като стане по топло сте пробвам пак.

  10. #10
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Минава се през дебелия сноп над съединителя, през който минава и жилото за предния капак.До 10мм2 кабел минава.Ако е по-дебел си направи нов отвор с подходящо уплътнение.Ако за 147-ца говориме де.156-цата си има празна тапа над педала на газта.
    Last edited by Ilko Ivanov; 08-05-2009 at 00:19.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  11. #11
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    П.П Назад за да се скрие трябва да свалиш пластмасовия праг и минава спокойно под мокета.Естествено,че няма дупки - то и Голф 2 и Жигула нямат.

    П.П.2 Някаква глупост направих с двата поста,ако може обединете ги.
    Сори.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  12. #12
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Default

    Аз моя на 156-то го вкарах в купето от дясно/до филтъра за климатика има 1 дупка и после през пасажерската седалка.../, най-лесно ми беше от там...след часове лутане
    156 TS
    ex. Spider TS

  13. #13
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by R-156 View Post
    Аз моя на 156-то го вкарах в купето от дясно/до филтъра за климатика има 1 дупка и после през пасажерската седалка.../, най-лесно ми беше от там...след часове лутане
    Там пък откъде аз три пъти отварях дупка немаше
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  14. #14
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Lightbulb

    Махаш пластмасовия капак на чистачките /левия, на който НЕ са чистачките/ и в долу ляво под филтъра за климатика, има дупка с гумено уплътнение за кабел , и през него. В купето махаш кората в краката на пасажерското място и в дясно горе /пада се зад пантите за вратата ориентировъчно/ го търсеш с фенерче

    Аз хубаво си мислех да направя снимки, но вече всичко е прибрано
    И успех на всички с начинанието, което хич не е лесно. Внимавайте с праговете, аз изкарах късмет и ги махнах безопасно след доста чудене и мъчене
    156 TS
    ex. Spider TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •