Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: радиатор - помощ

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    38

    Default радиатор - помощ

    капе ми вода от долния ляв ъгъл на радиатора най-отдол,знае ли някои от каде е проблема до колкото можах да вида има некакав болт и от него капе ама дали е от него или от др место се стича незнам.помагай те

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by jozepe2 View Post
    капе ми вода от долния ляв ъгъл на радиатора най-отдол,знае ли някои от каде е проблема до колкото можах да вида има некакав болт и от него капе ама дали е от него или от др место се стича незнам.помагай те
    ми да доидем да го лепнем няма да стане..просто си търси нов - под 200лв са!
    Иначе протичат острани на сглобката между металната част и пластмасовите "легени" - от старост на уплътненията там!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Е..х , добре ,че го има форума.........
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    38

    Default

    а нещо с лепене,или смена на уплатнения няма ли да стане или трее нов със сигурност

  5. #5
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by jozepe2 View Post
    а нещо с лепене,или смена на уплатнения няма ли да стане или трее нов със сигурност

    Пробвай.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  6. #6
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Я виж такова ли е положението и при теб ?Ако е такова -лоша работа,аз моя нов го купих за 160 лв .Марка - АVА.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC02258.jpg  
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    38

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Я виж такова ли е положението и при теб ?Ако е такова -лоша работа,аз моя нов го купих за 160 лв .Марка - АVА.

    мисля че е същото

  8. #8
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    колега купуваи радиатор от самара за 90 лв и си решаваш проблема, а плюса е че зимно време загрява малк опо бързо поради малко по малкия обем на самарския радиатор , имаш съвсем малко преработки да направиш за да монтираш новия радиатор като например захващането на перката и определено е хубажо да подложиш нещичко под радиатора защото инаше остава във въздуха, ако искаш ще ти пратя няколко снимки утре аз как реших проблема
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  9. #9
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by Rider_alfa155 View Post
    колега купуваи радиатор от самара за 90 лв и си решаваш проблема, а плюса е че зимно време загрява малк опо бързо поради малко по малкия обем на самарския радиатор , имаш съвсем малко преработки да направиш за да монтираш новия радиатор като например захващането на перката и определено е хубажо да подложиш нещичко под радиатора защото инаше остава във въздуха, ако искаш ще ти пратя няколко снимки утре аз как реших проблема
    а минуса е че лятото в задръстване при 40 градуса на сянка когато на слънце е вероятно към 60 а черния асвалт бог знае до колко се е напекъл познай какво става с по малък обем охладителна течност от предвиденото от производителя
    Last edited by dimo; 04-04-2009 at 12:25.
    Alfa 155 2.0 16v

  10. #10
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    да колега съгласен съм с теб че това е минуса на по малкия радиатор но на мен не ми е проблем защото нямам задръстванията в софия и до сега не ми е вдигнала температурата над допустимото... да чукна на дърво да не ми отказва перката, другия вариянт, при нас ги отварят сменят уплатнението и слагат медни казанчета от страни на мястото на пластмасовите и цената поне тогава когато аз сменях моя беше 140 лв. а между другото по малкия обем на радиатора може да се компенсира с един допълнителен съд, всеки може да види каква е вместимоста на двата радиатора и да си монтира такъв съд, в случая това може да бъде и едно просто шише за изравняване на количеството течност в охладителната система
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  11. #11
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    абе тия неща с по-малките радиатори не са шега работа, особенно ако колата има и климатроник - тоава загряването на топлообменника отпред се предава на радиатора и чакай колата да ти охлади под 90...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #12
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    а минуса е че лятото в задръстване при 40 градуса на сянка когато на слънце е вероятно към 60 а черния асвалт бог знае до колко се е напекъл познай какво става с по малък обем охладителна течност от предвиденото от производителя
    Малко по-често се включва перката - друго няма, което да става, но съм без клима . БТВ моя беше 75 лв чистак-бърсак, в кашонче, директектен внос от завода на Самара и това ще му е 3-то лято.

    Още 1 + - демонтаж/монтаж - 10-15 мин, а не като при оригиналните 1/2 ден за без клима и един ден за такъв с климатик...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 04042009.jpg   04042009(001).jpg   04042009(002).jpg  
    Last edited by TRENDi; 04-04-2009 at 18:13.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  13. #13
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by Rider_alfa155 View Post
    да колега съгласен съм с теб че това е минуса на по малкия радиатор но на мен не ми е проблем защото нямам задръстванията в софия и до сега не ми е вдигнала температурата над допустимото... да чукна на дърво да не ми отказва перката, другия вариянт, при нас ги отварят сменят уплатнението и слагат медни казанчета от страни на мястото на пластмасовите и цената поне тогава когато аз сменях моя беше 140 лв. а между другото по малкия обем на радиатора може да се компенсира с един допълнителен съд, всеки може да види каква е вместимоста на двата радиатора и да си монтира такъв съд, в случая това може да бъде и едно просто шише за изравняване на количеството течност в охладителната система
    аз имам един за алфа за 150 не приправян а нов в кашон
    Alfa 155 2.0 16v

  14. #14
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    да бе колега съгласен съм с тебе смо че при мен в сливен няма кои знае колко доставчици на италиански авто части и единствения радиатор които намерих тука беше в магазина на фиат алфа и ланчиа и цената му беше.............................................. ..700.00лв е..ати то целия двигател може да се намери за тези пари дето има една дума
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  15. #15
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Малко по-често се включва перката - друго няма, което да става, но съм без клима . БТВ моя беше 75 лв чистак-бърсак, в кашонче, директектен внос от завода на Самара и това ще му е 3-то лято.

    Още 1 + - демонтаж/монтаж - 10-15 мин, а не като при оригиналните 1/2 ден за без клима и един ден за такъв с климатик...

    Много е назад този радиатор
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •