Results 1 to 9 of 9

Thread: Загряване на Алфа 166 2.0 twin spark

  1. #1

    Default Загряване на Алфа 166 2.0 twin spark

    Здравейте,
    имам голям проблем с моята алфа 166. След като я купих колата беше на основен ремонт всико беше наред. Докато не се наложи да се сменят гарнитурата, на главата и термостата. От тогава не спира да загрява. Ходя по майстори и ми викат че не се включвала втората скорост на вентилатора, също така ми казаха че нямало датчик на самия радиатор, датчика на термостата също е сменен. Лошото е че никой нищо не може да ми каже.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Pensa View Post
    Здравейте,
    имам голям проблем с моята алфа 166. След като я купих колата беше на основен ремонт всико беше наред. Докато не се наложи да се сменят гарнитурата, на главата и термостата. От тогава не спира да загрява. Ходя по майстори и ми викат че не се включвала втората скорост на вентилатора, също така ми казаха че нямало датчик на самия радиатор, датчика на термостата също е сменен. Лошото е че никой нищо не може да ми каже.
    Виж, долния маркуч на радиатора, ако не е топъл, не ти отваря големия кръг.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  3. #3
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Pensa View Post
    Здравейте,
    имам голям проблем с моята алфа 166. След като я купих колата беше на основен ремонт всико беше наред. Докато не се наложи да се сменят гарнитурата, на главата и термостата. От тогава не спира да загрява. Ходя по майстори и ми викат че не се включвала втората скорост на вентилатора, също така ми казаха че нямало датчик на самия радиатор, датчика на термостата също е сменен. Лошото е че никой нищо не може да ми каже.
    Тея дето ти викат че няма датчик на радиатора са прави ма щом са търсили там по-добре не ги посещавай пак Причините могат да бъдат доста, като най срещаната при 166 е спукано радиаторче на парното Препоръчвам ти да отидеш на читав сервиз
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #4

    Default

    Благодаря ви но долу тръбата на радиатора е топла и радиатора на парното не е спукан
    остава само един вариант да са ми сложили друга гарнитура и някой отвор на главата да е запушен. Не знам кажете ми вазможно ли е това

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Pensa View Post
    Благодаря ви но долу тръбата на радиатора е топла и радиатора на парното не е спукан
    остава само един вариант да са ми сложили друга гарнитура и някой отвор на главата да е запушен. Не знам кажете ми вазможно ли е това
    Колега всичко е възможно ма във форума няма на какво да ти гледаме че да познаеме Колата трябва да се види
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    ми те я видяха бая хора вече, ама...
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  7. #7
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Е то само с гледане не става. Както и Бобо ти каза - "Препоръчвам ти да отидеш на читав сервиз" където хората знаят какво да правят а не само да гледат. С догатки нищо няма да стане.

  8. #8
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Е то само с гледане не става. Както и Бобо ти каза - "Препоръчвам ти да отидеш на читав сервиз" където хората знаят какво да правят а не само да гледат. С догатки нищо няма да стане.
    Или иначе казано да я закараш на сервиз дето те ще гледат колата , а не колата тях
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  9. #9
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Е то само с гледане не става...
    Трябва и акъл
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •