Page 8 of 10 FirstFirst ... 678910 LastLast
Results 106 to 120 of 143

Thread: Клатене на оборотите 156 1.8 TS

  1. #106
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    За съжаление май направихме тази глупост. И сега колата се държи странно. Дай някаква идея от къде да намерим подходящ семеринг.
    Last edited by BLUE1; 06-08-2011 at 14:18.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  2. #107
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не е семеринг, а е уплътнение за въздух. От полиуретан е. В магазините на SKF го има и го наричат "к-маншет". Не знам какво значи тая дума. Това е специфично уплътнение от полиуретан дизайна му е така проектиран, че като напъне налягане или вакум то се самостяга към оста. Във външния му диаметър на края е като конус и като го набиеш то достяга допълнително вътрешния диаметър и държи много здраво. Дават го за налягане до 10 бара! В същата посока респективно и за вакум. Само такива слагам и държи здраво. Ще го снимам по-късно и ще го постна да го видиш. Даже днес ходих купувах 2, 3, че ми бяха свършили, а ще правя един колектор утре и ще кача и снимки на всичко. На обикновените семеринги дават не повече от 0.5 бара и то само на някои по специални с усилена пружина. Тук на това пружина няма.

    П.С. Имам случай на засмукана пружинка на семеринг. Вакума я беше извадил от семеринга. От тогава повече обикновени маслени семеринги не слагам.
    Last edited by oem; 23-08-2012 at 14:21.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #108
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    ОЕМ качи една снимка на тези уплътнения да ги видя, да знам какво търся все пак. Ако не те затруднява измери им диаметрите.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  4. #109
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Семеринга е сложен наобратно. Колкото и да го умувате, когато вакума дръпне той се самозатяга. Пружинката се намира от външната страна! Причината не е във вакума!


    п.с А колкото до думата камъшит, това са плетени изделия от растения. Незнам кой изобщо е измислил на уплътнение да му се вика камъшит!
    Last edited by GammaRay; 07-08-2011 at 10:27.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  5. #110
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не знам и аз сефте го чух Ма викам хубу. Щом така си го наричат

    Видех, че е сложен на обратно. Което всъщност си е добре и надали дърпа въздух от там, но въпреки всичко на семеринга му дават до 0.5 бара налягане/вакум. Да си го имате предвид. А помисли вакума с кое е пряко свързан и защо ако вакума е слаб ще имаме нарушение в празния ход. Атмосферния мотор това му цялото хранене. От вакум. Мисля, че трябва много добре да прочете за работата на ДВГ и ще ви дойде идеята какво а проверявате и как да отстраните проблемите. И пак няма да е лесно, но с хвърляне на боб съвсем пък.

    ---------- Post added at 11:42 ---------- Previous post was at 11:40 ----------

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    ОЕМ качи една снимка на тези уплътнения да ги видя, да знам какво търся все пак. Ако не те затруднява измери им диаметрите.
    Стига си разглабял тоя колектор. Ако ще имаш проблем със семеринга, няма да е скоро. Аз имах един единствен път проблем с обикновен семеринг и то година след като беше монтиран. И може би грешката ми е била, че не съм го сложил на обратно. Така, че това не го мисли. Хубаво си го сменил. Не е било на празно, така че продължавате нататък.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #111

    Default

    Като чета темата най-вероятно драмата е далеч по-сложна от това, което ще предложа аз, но все пак нищо не струва да се провери...
    Имах подобен проблем (на М 1.5.5) - нестабилен празен ход, липса на мощност, включително гаснене на светофар ако колата е с пуснат климатик и на фарове... Компа отчиташе най-разнообразни грешки (от сонда, през мап и т.н.), всички свързани със сместа (естествено) и общото между всичките беше, че биха могли да се дължат на пробив в колектора (така поне предлагаше FES)... Интересното беше, че след ресет на самоадаптивните параметри (каквото ако правилно разбирам ти правят на теб), около 20-тина км колата вървеше нормално и след това започваше да бъгясва...
    След неизброимо количество опити за какво ли не и тестване с други тпс-и, сонди и т.н., проблема се оказа в свещ - някой "майстор" беше пренатегнал едната свещ и тя се беше разцепила на върха... След смяна на свещите и пак ресет на всичко, колата се оправи
    Last edited by badmadafaka; 07-08-2011 at 16:27.

  7. #112
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не е семеринг, а е уплътнение за въздух. От полиуретан е. В магазините на SKF го има и го наричат "камашит". Не знам какво значи тая дума.
    Колега, да не е К-маншет? Камъшит е растение - правят се кошници и мебели от него. Предполагам става въпрос точно за К-маншет http://www.lageri-bg.com/index.php?web=mansheti В Пловдив могат да се намерят тук http://www.hubata-seals.com/bg/categories/index.htm има и полиуретанови.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  8. #113
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Да, това е Аз го написах както го чувам. Не съм го чувал този термин просто. Такива слагам аз и си ги наричам полиуретаново уплътнение
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #114

    Default .

    Здравейте колеги! След близо едногодишно ходене по мъките с това вариране на оборотите на празен ход, когато колата се движи по инерция реших и аз да тествам панацеята - отрязване на 15-ти пин на клометража. Речено - сторено! Тази сутрин извърших този смел акт и до момента не се наблюдават никакви нередности и аномалии, работи си перфектно, абе направо не мога да се нарадвам и да повярвам, че шибаното клатене е вече в историята. А до тази радикална мярка се стигна, защото ми писна от експерименти и празни обещания от разни знайни и незнайни майсторчета, които даваха гаранция за положителна развръзка. То не бяха дебитомери, ламбда-сонди, ТПС-и, клапан на картерните газове, кабеляци разни, свещи... абе нямам думи. Онзи ден даже смених ламбда-сондата с чисто нова (беше и дошло времето), оборотите отново се клатеха. Всичко съм изпробвал, ефект никакъв! Чета тук по форума разни теми, в които е казано, че смяната на дебитомер и почистване и адаптация на дроселната клапа оправяли нещата. Оправят едно-единствено нещо - финансовото положение на извършващия процедурата. Специално почистването и адаптирането на дроселната клапа като решение за оправянето на оборотите е абсолютна глупост. Сега вече чувството на любопитство надделява и с нетърпение очаквате аргументацията ми. Дроселната клапа, дори и мръсна на празен ход държи постоянни обороти. Дали колата е на място или по инерция с 50 км/ч дроселната клапа е еднакво мръсна и еднакво затворена. Същото е и положението с ТПС - по инерция на празен ход и на място информацията, която подава ТПС към ЕКУ-то е една и съща (а как няма да е една и съща, при положение че потенциометъра на ТПС-а се върти със завъртане на оста на дроселната клапа). Написаното до момента е базирано на елементарната логика. Пробвал съм с дебитомер от неклатеща оборотите Алфа - ефект 0. ТПС от същата Алфа - ефект 0, смяна на бобини, кабели - ефект 0, смяна на клапана на картерните газове - ефект 0, смяна на ламбда-сонда с оригинална на Бош - ефект 0. Само централата на ABS-а не съм сменил още и фигурира в списъкът на заподозрените, но не ми се дават грешни пари за нещо, което не е сигурно поне толкова, колкото е сигурна смъртта. Четох къде ли не, но никъде никой не предложи адекватно (разбирай без побългаряване) решение на проблема. Което значи, че никой не знае със сигурност каква е причината, защото ако знаеше щеше веднага да се разбере от Алфа-оунърите и нямаше темата да се дискутира с години. Хич не ме интресува дали в следствие на прекъсването на 15-ти пин ще трупа грешки или ще влиза в авариен режим, доволен съм и боба, който хвърлях до сега ще го събера и ще си го сготвя за вечеря. И един съвет от мен към оунърите с оборотния проблем - не се занимавайте с разните там диагностики, това освен време и нерви струва и пари, понякога сумата надхвърля 1000 лв (а това си е 1/2 от цената на колата), режете смело 15-ти пин и си карайте кефа!
    Former Alfa owner.

  10. #115

    Default

    Колега dansguardian
    , изобщо не знаеш в какво се забъркваш, сега курифеи ще почнат да ти обясняват как си скопил, орязал, окепазил уникалния двигател, направо може да го хвърлиш тоя туйн спарк, без пин 15...
    Last edited by Доко; 18-01-2014 at 19:35.

  11. #116

    Default .

    Колега Доко, обикновено така се получава, когато не можеш нищо да предложиш, с което хората да си разрешат проблема и злобееш. Голяма част от пишещите тук нямат никакво логическо мислене. Как може някой да си въобразява, че след едно почистване на дроселната клапа и адаптация след това оборотите ще спрат да клатят? Пълен смях в залата! Никой не отчита безспорния факт, че дроселната клапа е еднакво мръсна и когато колата работи на място, и когато е в движение. Да де, ама на място не се клатят, нали? Или пък, че оборотите ще спрат да клатят, след като смениш ТПС? Абсолютни глупости! А ТПС-а какво е? Един елементарен потенциометър, който е закачен на оста на дроселната клапа. МПХ какво е? Едно още по-елементарно моторче с червяк. Какви адаптации, какви пет лева? Това да не е активно устройство с 100 сензора? Та това моторче даже няма и обратна връзка! Колко хора са извършвали тези две процедури, при някой да те да са подействали? Дълбоко се съмнявам. Но както се казва - всеки сам си носи Кръста. При мен оборотите спряха да клатят, доволен съм, а кой какво мисли си е негов проблем и не мога да го обвинявам.
    Former Alfa owner.

  12. #117

    Default

    Правилна ти е логиката. Когато имам проблеми със сместа, клати обороти и на място. По пътя на твоята логика може да се замислиш коя е разликата между празния ход в движение и на място, а това е абс централата, която отчита дали колелата се въртят или не.

  13. #118
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За да бъдем все пак обективни, следва да си зададем и въпроса:

    Защо много такива мотори нямат проблем с клатенето на оборотите без отрязан пин 15?

    Какво е логичното обяснение?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #119

    Default .

    Логичното обяснение е: ABS централа. А ти имаш ли логично обяснение?
    Former Alfa owner.

  15. #120

    Default

    тези мотори имат детонационен датчик, някакви насоки за него и дали може да прави проблеми с оборотите.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 8 of 10 FirstFirst ... 678910 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •