Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 143

Thread: Клатене на оборотите 156 1.8 TS

  1. #46
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Говориш така защото не знаеш как трябва да бъде. Като върнеш газта колата трябва да продължи да върви все едно е по инерция. А сега съм сигурен, че усещаш как започва да спира веднага особено на ниските предавки.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #47
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Стига де, това не е единственият автомобил който шофирам. Никаква разлика няма, още повече че и на първа и на втора и на трета и на четвърта ако не изключа от скорост без да натискам газта колата сама се движи с над 1000 оборота на двигателя. Ако датчика за движение е активен пак до толкова пада когато е на скорост, а ако изключа от скорост пада до 850 приблизително.
    Last edited by BLUE1; 21-06-2011 at 22:14.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  3. #48
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Пада защото не е добре. Ако е както трябва в движение като изключиш от скорост трябва да държи 1100 об. над 60 км/ч и 920 под 60 км/ч. Ако искаш повярвай ако не искаш недей
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #49
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Точно това ти казвам, с изключен датчик пада до 850, но ако е на скорост пада точно до толкова до колкото и ако е с включен датчик и изобщо не забива ако я пусна на скорост.
    Last edited by BLUE1; 21-06-2011 at 22:39.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  5. #50
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ти не се и опитваш да разбереш какво ти говоря. Но както и да е. Колата си е твоя караш си я както ти е кеф Това което исках да кажа го казах мисля, че доста ясно дори. Ти вероятно никога не си знаел как трябва да ти върви колата и за това не можеш да разбереш какво искам да ти кажа
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #51
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Много добре те разбирам, твърдиш, че когато датчика е включен оборотите на двигателя в движение и освободен от скорост падат плавно до 1100 с това съм напълно съгласен, а аз твърдя че в същият случай но с изключен датчик за движение оборотите на двигателя падат плавно до 850. Няма абсолютно никаква разлика, колата не забива, оборотите не падат по-бързо от обикновено- пробвал съм го десетки пъти и не само на алфата. Единствената разлика е, че при 1100 оборота двигателя реагира по-бързо отколкото като е на 850, мен това не ме бърка обаче.
    Last edited by BLUE1; 21-06-2011 at 23:02.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  7. #52
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    гр.Дряново
    Age
    40
    Posts
    27

    Default

    без да искам да обидя накой, но съм напулно съгласен с BLUE1 голяма мъка ми беше преди то повече дразнене с тия клатещи обороти сега като минах с резачките пи тоя кабел още немога да се нарадвам на постигнатото, пък дали е правилно или не...

    ---------- Post added at 23:49 ---------- Previous post was at 23:47 ----------

    за два дена около 2000 км. и никви грижи.

  8. #53
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Ако сте сами на пътя, ако искате си отрежете и спирачните маркучи, за да не Ви тресе педала ако имате криви дискове! За мен клатенето на обороти значи неизправност - а тя трябва да се отстрани.Нищо не дава право на всеки да прави поправки по автомобила.Около Вас е пълно с други хора!За мен е радост да знам, че колата ми е изправна във всяко едно отношение.


    п.с Само изразих мнение.Нищо лично към никой!
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  9. #54
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Ей Гамарей, ти си ми под ръка, кажи кога да дойда да ти взема двойката и да ти оставя моята да я оправиш. С теб поне си говорихме и ти обясних какво съм правил и сменял по колата, то не остана нищо не сменено освен самият дросел.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  10. #55
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тези дни като имам малко свободно време ще закача осцилоскопа на моята кола и ще ви направя графики от измерванията на управлението на ТПС-а и сигнала за скоростта. Ако имате осцилоскоп или някой познат или сервиз и му покажете графиките те ще са предостатъчни за да си настроите дросела или пък да откриете проблема в инсталацията.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #56

    Default

    За отрязването на ПИН 15 бих се съгласил с всичко освен с това ,че е опасно. Дали си отрязал ПИН–а или си откачил километража на ЕКУ-то ми е едно и също. А откачането на километража не мисля,че предизвиква самоунищожение на колата причинено от масиран срив във всички системи за активна и пасивна безопасност. Ами всичките пистови бегачки снабдени само с оборотомер, и уреди за температура и налягане на течности и турбина.....

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  12. #57
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ти с пистова бегачка ли си?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #58

    Default

    Не

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  14. #59
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Абе как бе, всички алфи са пистови бегачки.....
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ти не се и опитваш да разбереш какво ти говоря. Но както и да е. Колата си е твоя караш си я както ти е кеф Това което исках да кажа го казах мисля, че доста ясно дори. Ти вероятно никога не си знаел как трябва да ти върви колата и за това не можеш да разбереш какво искам да ти кажа
    Колега "oem" явно не си карал с откачен кабел, теорията не ми е много ясна, но на практика няма никаква разлика в поведението на автомобила.

Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •