Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 72

Thread: Отново в бокса

  1. #46

    Default

    проблема не е толкова в миенето

    помпата трябва да се разглоби и най вече да се измери износването
    особено при положение, че дефекта ти е за признаци за лошо мазане

  2. #47
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    проблема не е толкова в миенето

    помпата трябва да се разглоби и най вече да се измери износването
    особено при положение, че дефекта ти е за признаци за лошо мазане
    Разглоби ли се веднъж,което предполагам знаеш е доста трудно,защото тези болтове аз на 20кг.не можах да ги развия....та разглобили се,ако не се пришлайфа,и не се стегне пак на колкото е била,забрави да вдига налягане.Е ти как би постъпил,би ли рускувал, ипосле нова за 700лв,или пък стара,по-стара и от моята?Не се заяждам,просто помпа не се отваря всеки ден,безпри4инно,особено за стружки.Налягане си вдига моята,и то много лесно се хваща.
    PS:Под лошо мазане имах предвид-марката и характеристиките на маслото,а не състемата.Не 4е системата е направена за мазане над 6000об.....дале4 съм от тази мисъл,и доста са изстрадалите.+това колата не беше карана с 200 в продълж. на дълго време,както при пове4ето стана.при лошо мазане биелните лагери(по скоро на 1 биела,щяха да са най-малкия проблем,белята щеше да е доста по-комплексна)
    Last edited by Ivo Skoklev; 11-05-2009 at 08:52.
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  3. #48

  4. #49
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Искам само да споделя колко големи са проблемите ми с КАТ по отношение на смяна на цвят!Няма да ругая катаджиййте,щото във форума има такива,но въпреки това съм крайноразо4арован.Не спират коли от движение,които са пред "атомен разпад"и застрашат останалита,а моята не искаха да я регистрират,4е и даже искаха да я спрат от движение,но дуокато се караха помежду си,забелязах 4е талоните са още в ръцете ми и гас...Та при4ините....и не се смейте:
    1.габаритите ми светели бяло,а не жълто-много важна неизправност
    2.колата "ГЪРМЯЛА"(с три гърнета е....така си е решила колицата,аз немога да я спра)
    3.Стопа не светел достатъ4но(на снимката от аватара се вижда как свети
    4.Нямал съм лаково покритие!
    И много странно как колата беше регистрирана 2 пъти преди това-СА,РВ.Спирали са ме 10-ки пъти....и никой дума не каза.Крайно съм разо4арован,бесен и обиден,особено като запо4не някой непознат бюрократ да ми говори на "ТИ"все едно съм 5-ти клас.Катаджиите да не се сърдят,сред тях има и свестнии разбрани,но са малко.Вадете си изводите в каква смешна държава живеем
    Last edited by Ivo Skoklev; 15-05-2009 at 10:49.
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  5. #50
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Типичен пример за това, какво се получава, когато се даде малко власт на комплексирана тъпа мижитурка в БГ. И 4-те причини директно "говорят" - дай някой лев и ще те пуснем. Еб@ти и тъпаците нагли.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  6. #51
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Не им се вързвай
    Кажи сега как спечели билета за концерта и ще ходиш ли ))

    AR 145 QV '97

  7. #52
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Аз билет си бях купил от преди това...ама така или иначе концерт няма да има,поне за сега.Слушам Z-ROCK по цял ден и чакам новини....ша ги бива ли тея дроги или не
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  8. #53
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev View Post
    Искам само да споделя колко големи са проблемите ми с КАТ по отношение на смяна на цвят!Няма да ругая катаджиййте,щото във форума има такива,но въпреки това съм крайноразо4арован.Не спират коли от движение,които са пред "атомен разпад"и застрашат останалита,а моята не искаха да я регистрират,4е и даже искаха да я спрат от движение,но дуокато се караха помежду си,забелязах 4е талоните са още в ръцете ми и гас...Та при4ините....и не се смейте:
    1.габаритите ми светели бяло,а не жълто-много важна неизправност
    2.колата "ГЪРМЯЛА"(с три гърнета е....така си е решила колицата,аз немога да я спра)
    3.Стопа не светел достатъ4но(на снимката от аватара се вижда как свети
    4.Нямал съм лаково покритие!
    И много странно как колата беше регистрирана 2 пъти преди това-СА,РВ.Спирали са ме 10-ки пъти....и никой дума не каза.Крайно съм разо4арован,бесен и обиден,особено като запо4не някой непознат бюрократ да ми говори на "ТИ"все едно съм 5-ти клас.Катаджиите да не се сърдят,сред тях има и свестнии разбрани,но са малко.Вадете си изводите в каква смешна държава живеем
    Тоя дето те е върнал го познавам отлично,за трепане е тоя човек
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

  9. #54

    Default

    Мен пък много ми е интересно защо не го погледнеш от другата страна.

    Поне един път някой в нашата "смешна" държава си е свършил работата, както го изисква длъжностната му характеристика

  10. #55
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    Мен пък много ми е интересно защо не го погледнеш от другата страна.

    Поне един път някой в нашата "смешна" държава си е свършил работата, както го изисква длъжностната му характеристика
    1.габаритите ми светели бяло,а не жълто-много важна неизправност
    2.колата "ГЪРМЯЛА"(с три гърнета е....така си е решила колицата,аз немога да я спра)
    3.Стопа не светел достатъ4но(на снимката от аватара се вижда как свети
    4.Нямал съм лаково покритие!
    Щях да съм съгласен с теб, само, ако наистина беше отказал на колегата, спазвайки длъжностната си характеристика.
    По т. 1., дали казва същото и на БМВ-тата и аудита с "ангелски очи"? Пише ли някъде изобщо, че габарита трябва да свети жълто? Спектрометъра какво е показал за цвета на светлината? (Мисля отговора е ясен.)
    По т. 2., 100% съм сигурен, че не е измерил нивата на шум от генерацията с уред, а с ухомера. Щеше да си е свършил работата, ама не и в този случай! (Мисля отговора е ясен.)
    По т.3., каква работа е свършил? Колко лумена(или каквато е мерната измервателна единица) е отчел окомера му? (Мисля отговора е ясен.)
    По т.4., по вехтите коли (лада, москва, стари шкоди и т.н.) също не знам да имат такова.
    Нищо не е свършил, искал е пари! Ето това е другата страна. Щото сигурно заради съвестното вършене на работа и заплатата от 300-400лв стои там последните 10-20 и т.н. години, а не заради рушветите.
    Last edited by TRENDi; 15-05-2009 at 21:39.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  11. #56
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Има си и друг КАТ,в който так или ина4е ве4е съм се уговорил да ми регистрират колата,щото са пи4ове и не ги ебе за глупости като тези-гърмяща,с тъмния стоп и с белите габарити....а и с "БЕЗ ЛАКА",айде за гърнетата съм до някъде съгласен,ама наистина не ги мериха,за което не се и напъвах,щото наистина щяха да я спрат от движение......тея в пловдивския кат се се каня да не ходя,ама и аз съм един.
    Просто от страни е малко смешно като ги слушах тая сутрин:"Каква е яка Алфата,много интересен цвят ....и минута по късно:"Аиде сега да ти сипем,щото сме Закон И РЕД"
    Last edited by Ivo Skoklev; 15-05-2009 at 21:36.
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  12. #57
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    Мен пък много ми е интересно защо не го погледнеш от другата страна.

    Поне един път някой в нашата "смешна" държава си е свършил работата, както го изисква длъжностната му характеристика
    И каква работа е свършил......?За мен работа е да можеш и да контактуваш с хората чрез т.нар ЕТИКЕТ,а не да се правиш на ГОЛЯМ.Що като пишеш странни изказвания не се позовеш на някой член от закона за Движ, по пътищата-Заеби гърнетата,аде за останалите работи да те 4уя?
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  13. #58

    Default

    Моето възпитание повелява да даваш това което искаш да получиш.

    И аз лично бих се почувствал неудобно да отида в КАТ да ми регистрират автомобила, когато и според мен е технически неизправен.

    Най-малкото е, че след като автомобила е получил техническо одобрение от съответната служба, нямаш право да правиш промени по светлините му.

    А идеята ми беше да погледнеш нещата и от другата страна.

  14. #59
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    Моето възпитание повелява да даваш това което искаш да получиш.

    И аз лично бих се почувствал неудобно да отида в КАТ да ми регистрират автомобила, когато и според мен е технически неизправен.

    Най-малкото е, че след като автомобила е получил техническо одобрение от съответната служба, нямаш право да правиш промени по светлините му.

    А идеята ми беше да погледнеш нещата и от другата страна.
    Няма смисъл да продължаваме.....все едно разговарям с баба ми.Безсмислено е да спорим за глупости....особено след като няма файда от приказки.По Въпроса за КАТ-ПРИКЛЮЧИХ....особено в СПОРОВЕ С ТЕБ по каквато и да била тема,ти освен да се заяждаш,друго май не можеш.Така да е все ми е тая.Това не е война,няма и у4астници.Това е 4есане на езици.Предпо4итам струните пред клавишите.
    PS:Неудобно би се по4увствал тоя дето се държи неподобаващо.Аз съм доста по-визпитан от въпросният служител.
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  15. #60
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    И последни новини от......отпадналия отбор на 4ерното ГТВ:
    4-то бутало в картера.....само не разбирам как се 4упи бутало при 3000об/мин.
    Бая се 4удя дали да я оправям пак или да я заземя до де изнамеря 3.0V6.....2.0TS нещо много....нежен се оказа,явно е и изнежен.

    PS:Е предсказанията на "Голямата риба" се сбъднаха-алфата пак се с4упи,браво,майна ти си "гледач",можеш да вадиш пари с таланта,макар и да не беше точен,ти залагаше на мазене и масл.помпа./
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •