Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 94

Thread: мнения за алфа 146 1.6ts 120hp

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default мнения за алфа 146 1.6ts 120hp

    Така, Първо здравейте колеги.За първи път пиша във форума.Мисля да си купувам алфа ромео 146 1.6ts 120hp 99година. Малко помощ няма да ми е излишна от вас.Моля всички, ако някой е карал такава кола или има такава да пише съответно впчатленията си както така и разочарованията си , говоря за мотор(този който посочих) сполучлив ли е скъпи ли са частите как е поведението и на пътя , разход ,комфорт ,динамика абе общо взето всичко за количката. И също така на тази алфа за която ви говоря не пише колко кубика е отдзад.. как мога да проверя дали не ме лъжат вместо да е 1.6 да е 1.4 видях че си говорихте за някъкви номера на но почти нищо не ми е ясно.Благодаря предварително колеги

  2. #2
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    VIN номера го има на алуминиевата табелка под предния капак.
    Започва с ZAR******.
    Може да го провериш в базата данни за италиански коли ePER в някой сайт или да си я изтеглиш.
    Търсачката върши работа. Има много информация за тези коли.
    Успех с покупката!
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  3. #3
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    ми...между 120 и 103 коня определено би трябвало да можеш да го усетиш
    иначе....аз бих търсил 1.8ца мотор
    1.6цата ми е малко спряла в определени моменти
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    и ти ли имаш 1.6 тс колко е разхода ти?(ако си засичал) .Аз съм карал само 1.6 тс и сякаш добре беше мотора..ама то пак трябва да се закачи на елкон за да се видят евентуални грешки.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default :)

    speeder мерси за инфото сега ако някои си каже и мнението за колата както посочих по горе ще е супер

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Колега, тези неща са писани многократно.
    Като цяло колата гори 11+ градско, частите са и скъпи и според мен не е за първа кола. Визията е чудесна, но е сложна за подръжка и си изисква средства. Ако твърдо си решил 145/6-ца търси JTD ако не си вземи Фиат Пунто - чудесен автомобил за първа кола.

    За цените на частите има стикната тема и можеш да направиш справка.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  7. #7
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default

    Не знам какво чак толкова е лошо в една 146 1.6 1999 г. 120 к.с. Колата е с новия фейслифт и е чудесна. Ако попаднеш на читав екземпляр, няма да даваш грешни пари...а и динамиката на колата си е съвсем прилична....
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default дс

    е добре колеги с колко са по скъпи частите на Алфа от колкото на другите коли всеки с това ме плаши,дайте някой пример(марка с марка) и кои са най-често сменяните части на алфа (в общ план)

  9. #9
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    ееееее, колега, попрочети малко теми, особено в този раздел и в общ технически е изписано доста, има и цени на части
    айде и да се похвалиш
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Предполагам, че това ще ти е първата кола, като гледам в профила ти че си на 18.
    В сравнение с Фиат Пунто - свещи 20-30 лв и кабели 60-80 лв, при Алфата свещи 200 лв кабели още 200 лв.
    Разните дребни неща като съединител са х2 за Алфата, разхода е поне 2-3 литра повече, термостат е поне 2-3 пъти по скъп. Ходовата част е евтина и на двете, като на Алфата е в пъти по здрава.
    По двигателя обаче нещата са различни - данъка на алфата ще ти е към 160-200 лв годишно, абе прави си сметка, а Пунтото ако е под 100 к.с. ще е 30-40 лв.

    Ако изкарваш добри пари, съм твърдо за Алфата, освен ако Пунтото не е ГТ.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    еми ще се моля да не се чупят скъпите части и колега казваш че свещите че ми излязат 200лв (на колко време се сменят и как да разбера дали някоя от свещите ми не работи).Апък има и свещи за 15.80 също ще вършат работа нали все пак ако нямаше да вършат нямаше да се произвеждат.Незнам какви са тези 200 лв.

  12. #12
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by vankichaaaa View Post
    и ти ли имаш 1.6 тс колко е разхода ти?(ако си засичал) .Аз съм карал само 1.6 тс и сякаш добре беше мотора..ама то пак трябва да се закачи на елкон за да се видят евентуални грешки.
    Разхода ми в града е бил всичко между 8 и 16...
    В София обикновено 10...

    Извън града 6.5-8..зависи колко я натискаш.Но моята е с чип и харчи малко по-малко


    Бтв аз си сложих свещи бош за 60лв със смяната...и си е екстра вече 20,000км.Не е задължително да слагаш свещи по 200лв
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Забравих ад добавя, че първоначалното обслужване на колата започва от 500 лв и може да стигне 1000 без проблем.

    За Добрич не знам как са ви сервизите, но ще ги научиш.

    Като цяло ако си решил да я взимаш, се мятай, а пък после ще я мислиш, но имай в предвид, че колата изисква минимум 100 лв на месац без горивото. В т.ч. данък, преглед, каско и Г.О. но това е за всяка кола, така че избери я внимателно, поне има доста солиден избор на пазара в момента. Закарай я на сервиз задължително преди покупката.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    как 100 лв на месец те данъците прегледите каското и г.о се плащат един път за цяла година.И като я закарам на сервиз ще я качат на елкон и ко толкоз ще разберат..(ако имаш впредвид сервиз(елкон))

  15. #15
    Абонат на КАТ Todorov213's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Dobrich/Varna
    Posts
    18

    Default

    Ами ще видят в какво състояние са ти свещи, бобини, кабели, дебитомер, термостат, лам.сонда - тия неща, ако ги смениш наведнъж отиват на 1 500лв, че и повече!




    Alfa Romeo 146 1.4 16V T.S 103 HP

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •