Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68

Thread: За и против газта - разсъждения

  1. #1

    Default За и против газта - разсъждения

    слагайте газ . щото е верно че ква да е кола гори много на градско в София , газта е 1 лев а бендзина знаете колко е , пък като искаш да караш бързо цъкаш копчето и минаваш на V POWER RACING и готово

  2. #2
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS
    слагайте газ . щото е верно че ква да е кола гори много на градско в София , газта е 1 лев а бендзина знаете колко е , пък като искаш да караш бързо цъкаш копчето и минаваш на V POWER RACING и готово
    за две години
    30 000 км = 15 на сто газ = 4500 лева + 1600лв за газов инжекцион =6100лв
    30 000=12 на сто бензин =3600х1.75=6300 лв

    Като сложа и проблемите с газовата , настройки и т.н.т пък и ще ми тежи в колата май не е кой знай какво , плюс това трябва да вложа 1600 за газовата в началото-ако го сметнеш за инвестиция и сложиш поне прихода от лихвения процент още по на зле ми изглежда - поне за мен с моя пробег и кола-ще си карам на бензин
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  3. #3
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Е Васка сметката не е точно такава
    На предната правех по около 20 000 кв. за година, та значи за две:
    40 000км Х 12л. на сто газ = 4800л. Х 0.9 /средногодишна цена/= 4320+440 /конвенционална газова/ = 4760лв.
    40 000км Х 10л. бенз = 4000л. Х 1.5 /средногодишна цена/ = 6000лв.

    Е тука разликата 1240, но това са реалностите за моята кола!
    А точно толкова струва руския газов инжекцион GIG IV Satelite, но не забравяй факта, че при газов инжекцион колата гори колкото и на бензин, тогава сметката е следната:

    40 000 Х 10л. на сто газ = 4000л. Х 0.9 = 3600 +1200 газов инжекцион = 4800лв. и пак са 1200 разлика от това на бенз.
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  4. #4
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Аз съм на мнение че колкото повече сметки правиш по зле. Да речем слагам газова и утре някои така ме прасва че ми прави колата на тотал и кво права. Затуй сипвам и карам като няма сухо не сипвам не карам.

  5. #5
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    между другото оняден като бях в "Рок&Рол сервиз" дето ми правят колата, и имаше едно ауди (Б4 май), което беше ударено отзад и така се беше сгънало, че газовата бутилка се беше изметнала

    не ми се мисли, ако беше малко по-силен удара....
    аде нема нужда от едната икономия да стаааме на кълбенца - огнени
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Истината е някъде в DIESEL POWER
    SUPER 164 2.5TDi '97

  7. #7
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Аз съм за газ с две ръце но за съжаление много е скъпа първоначалната инвестиция/газ инжекцион/ и цената на пропан-бутана не е на 1/2 по-ниско от А95.
    То след две години възвращаемост ,я камилата я камиларя...
    Що се касае за безопастността нещата са на кантар
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Hrabri
    Аз съм за газ с две ръце но за съжаление много е скъпа първоначалната инвестиция/газ инжекцион/ и цената на пропан-бутана не е на 1/2 по-ниско от А95.
    То след две години възвращаемост ,я камилата я камиларя...
    Що се касае за безопастността нещата са на кантар
    И след известно време разходите които ще дадеш за ремонт по мотора и инжекциона са доста над тези които ще дадепш за да си караш само на бензин
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    То като я караш на бензин все едно няма ремонти...
    А и винаги имаш избор на какво да превключиш кеф ти газ кеф ти бенз
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    205

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    ...сипвам и карам като няма сухо не сипвам не карам.
    Мдаа и аз бях като теб. Кат има сухо, сипвам и само гледам стрелката кога ще свърши бензина, чудя се откъде по-напряко да мина и кога да пусна на инерция...

    А сега.., просто си карам, като свърши - сипвам и пак карам
    Бутилката ми е 40 литрова пура, в дъното на багажника. При тая здрава задница, ебати удара трябва да е че да ми смачка и бутилката, която най=вероятно ще влезне в купето :> ама и при такъв удар аз ще съм запълнил трапа преди да е гръмнала бутулката. Не караме 5 човека газ в БГ, то си е масово явление и процента гръмнали бутилки няма и 0,0001% сигурно.
    Понякога ми е криво че взех заем за да си служа газова и карам на газ сега.., но като се замисля че ми идваше да я продам колата заради този бензин и невъзможността да я карам когато си искам и колкто си искам си ми оправя настроението.
    Е, ако имах пари да си я карам само на бензин, никога нямаше да сложа газ.
    ‘96 155 2.0 16v ts 150 bhp sport - чукнато, продъъ се на части

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Моята е с ГАЗ с изпарител, т.е. не е газов инжекцион, и досега не съм имал проблеми. Колата така я взех, внос е от Италия.
    Само дето са ми запушени дюзите на инжекциона, ама аз така я купих. Инече разход около 10/100 газ при нормално каране и над 13/100 при по-голям кеф.
    Колата я карам по 50-60 км. на ден минимум или около 2000 км месечно. Досега от Април съм навъртял към 17 000, като не съм я карал към 1 месец през този период. 1-во за морето и после на бях в България
    Засега съм доволен и то много. А сутрин се кара докато стигне 60 градуса, а после на газ и вечер така.
    Инече бензин - от ЕКО 100 октана за по 1,89.
    На газ съм я карал до към 180 по километраж, за повече не смея, но имаше още доста мегдан, ама и катаджиите се зарадваха много при 165 на пловдивската магистрала (това е единственото излизане на колата от София).
    П.С. Карам Банкя-кв. Лозенец, така че имам към 20 км. извън града, ама там рядко падам под 100-120

    И аз ако имах достатъчно пари нямаше да карам на ГАЗ и не 145. Не че не ми харесва, ама има и по-нови коли.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  12. #12
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Все си мисля, че една кола щом цял завод инжинери са я измъдрили, пресмятали, мислили и конструирали да работи с бензин 95Н, то би трябвало така и да правим. Жалко е, че повечето от нас не можем да си позволим да спазваме предписанията на завода производител . Щом газовата уредба е заводски поставена нещата стоят по друг начин вече. А не разни гаражни майстори наричани "газаджии", ала по скоро са гъзъджии да изобретяват топлата вода и колелото. Може ли човек да очаква, че ще си спести някой лев като кара на газ, а ония капути да са му закрепили захранващият проводник на управлението на газта, като са го заклещили до някой бушон? Не стига това, ами и не ти дават да гледаш как ти поставят АГУ-то, щото да не би да им пречиш или откраднеш занаята. Като ще е газ да е заводска иначе ...
    Alfa Romeo 75 24V

  13. #13

    Default

    така еимах една кола харчеше ми 16л бензин не съм и слагал газова Аз съм противник на газта! като не можеш да я храниш си взимаш по малък моторили си взимаш някоя печказа това аз мнооо одавна съм минал на печки
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  14. #14
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante
    така еимах една кола харчеше ми 16л бензин не съм и слагал газова Аз съм противник на газта! като не можеш да я храниш си взимаш по малък моторили си взимаш някоя печказа това аз мнооо одавна съм минал на печки
    E този вариянт най ми харесва - Особено твоя 2.4 ЖТД
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  15. #15
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Абе не е баш така на баджанак ми Мондеото е 2.0 4 по 4 с фул екстри
    и си дойде с газов инжекцион от Холандия еми 10/100 газ и толко бензин лично съм го засичал и разликата във вървенето не е чак толко осезателна.
    Тъй че ако караш повечко и сложиш инжекцион не е лош вариянт
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •