Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 68

Thread: За и против газта - разсъждения

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Пловдив, Бургас
    Age
    45
    Posts
    431

    Default

    Quote Originally Posted by poznai
    При тая здрава задница, ебати удара трябва да е че да ми смачка и бутилката, която най=вероятно ще влезне в купето :> ама и при такъв удар аз ще съм запълнил трапа преди да е гръмнала бутулката. Не караме 5 човека газ в БГ, то си е масово явление и процента гръмнали бутилки няма и 0,0001% сигурно.
    Ами ако ми се случи това на мен, знаеш ли че няма да ми пука от проценти и статистики? За мен вероятността не е 1 на 10000 (според горната теория) ами е 50% - или ще гръмне или няма.

    А това за газта че излиза по-евтино - вярно е само ако пътуваш много. Ако пътуваш от дъжд на вятър (като мен), ще си я изплатиш след много време, така че не си струва, а всеки ми разправя че много чаркове се скапвали от газ.

    Та - предпочитам по-рядко да я карам на бензин, да се охарчвам когато трябва, но да си знам защо
    Алфа Ромео 146 '96 1.6i 8v Boxer, Mercedes Benz C 200 '01


  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    Quote Originally Posted by santo_traficante
    така еимах една кола харчеше ми 16л бензин не съм и слагал газова Аз съм противник на газта! като не можеш да я храниш си взимаш по малък моторили си взимаш някоя печказа това аз мнооо одавна съм минал на печки
    E този вариянт най ми харесва - Особено твоя 2.4 ЖТД
    да ти кажа е тва е варянта карал съм толкова бензинови дето харчат като луди за тва печка ама да е с по голям мотор иначе е мъка не мое да откине
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  3. #18

    Default

    не случайно хората са го казали "евтиното излиза скъпо"......
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  4. #19
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Както искате ги смятайте, но на мен предната кола ми излезе без пари, тоест за времето което я карах, разликата от икономията между газ и бензин ми е точно колкото съм платил за нея! А върхът беше че я продадох точно за колкото я купих, благодарение на газовата
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  5. #20
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    аз по принцип съм противник на газ-та!При пробрег от 15-16000 км на година,просто няма смисъл.Но ако бензина мине границата от 2.00лв + ще търся някаква алтернатива,която най-вероятно ще е метан(ако не му сложат акциз )
    Иначе съм си мислил и за "печка"... Ланча Рулезз
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    205

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante
    не случайно хората са го казали "евтиното излиза скъпо"......
    Така е.., затова даваме по близо 2000 лв за газова уредба, за да ни излезне евтино
    ‘96 155 2.0 16v ts 150 bhp sport - чукнато, продъъ се на части

  7. #22
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    За и против газта - расъждения..
    А иначе много може да се говори по тази тема. Но, хората са си го казали - за всеки влак си има пътници. Аз например ако имах достатъчно пари бих си сложил газ
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  8. #23

    Default

    какво ще кажете, живота на един двигател на газ издържа 1,5 до 2 пъти повече.

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by poznai
    Quote Originally Posted by santo_traficante
    не случайно хората са го казали "евтиното излиза скъпо"......
    Така е.., затова даваме по близо 2000 лв за газова уредба, за да ни излезне евтино
    да бе до колкото знам първо май гърнета сменяш а по натам ядовете не ми се мисли
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  10. #25
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    [quote=santo_traficante]
    Quote Originally Posted by poznai
    Quote Originally Posted by "santo_traficante":18vtwk13
    не случайно хората са го казали "евтиното излиза скъпо"......
    Така е.., затова даваме по близо 2000 лв за газова уредба, за да ни излезне евтино
    да бе до колкото знам първо май гърнета сменяш а по натам ядовете не ми се мисли [/quote:18vtwk13]

    Значи във всички учебници пише че действително при газ мотора има по малко износване.
    Старият ми Опел мина на газ 450к км без ремонти друг е въпроса че
    всички атрибути като филтри свещи кабели и др такива се сменят супер редовно,защото най малкият пробив в някой от тях веднага оказва влияние в/у разхода
    Аз веднъж съм ходил при ''най добрите газаджии в района'' и само като ги видях как гледат колата па да не говорим за двигателя и не
    повече не стъпвам
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  11. #26
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Плюс че след известно време хвърляш целия инжекцион в кофата,бензинова помпа и т.н.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #27
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by Mury_alfata
    Плюс че след известно време хвърляш целия инжекцион в кофата,бензинова помпа и т.н.
    Тва уекинко не е така, просто няма причина това да се случи! Единственото което може, повтарям може да се случи е да запече някоя дюза, но това е проблем чоето решение е 15 лв. А на помпата какъв и е проблема, нали си работи, само трябва да има 10-15 литра бензин в резервоара. Виж на ламбдата и се е#@$а майката, но тя на газ не ти трябва, е освен ако не си с ламбда контрол /аз го смятам за излишен ->мое мнение/
    Газовия инжекцион си е ОК работа, само че не знам що у Булгаристан той струва 1ХХХ лв. а той едва ли струва повече от конвенционална уредба от второ поколение! Пък и има руски газови инжекцион, които нямат даже испарител а от това цената още пада!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  13. #28
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    А дебитомера бре колега с него кво става а стъпковия мотор за празен ход
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #29
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Та какъв е тоя руския газ-инжекцион
    Много добре ще пасне на новата ми Уазка
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Сс
    Posts
    148

    Default

    Абе хора....тва газта майката си е е....Аз 5 лв да напраят бензина,газ неслагам....е мое и да не я карам повече,ма тва е др. тема ....Нестига, че скопява колицата....а е и бомба със закъснител ...Естествено знам колко малка е тая възможност,но аз съм си страхлив.... И за мен лично тва,което може газта да прецака по колата е на най-по-последно място...
    145 2.0 TS

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •