Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: теч от рейката на 156-цата

  1. #1
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default теч от рейката на 156-цата

    колеги помагайте, имам загуба на хидравлично масло,открихме откаде е,казаха ми че е от рейката, за 2к км губи макс 100мл, няма течове по рейката,казаха ми че се сабира в маншоните, интересува ме каде мога да рецеклирам моята,надеждно ли е това или да търся втора ръка, и някой знае ли дали може да се рецеклира някаде в русе ако има,ако някой продава да пише също моля, дано ми помогнете

    мерси и поздрави на вс

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #2
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Огледяй добре пътищата на хидравличната течност за течове.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    и при мен има теч от рейката,засега си стои в маншона,като почне да тече ще му мислим
    ще се рециклира ли,ще се търси друга ли
    иначе съвет както забелязваш не мога да дам,но ще следя развитието на тази тема,че понататък ще влизам и аз в тоя филм
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    колега огелждахме, утре пак ще я остава на още едно място за оглед, но е рейката, утре ще се потвърди само

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #5
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    еми на мен ми тече от месец и половина, и е в начален стадии засега

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Па и на мен ми тече от един маркуч. Май от този дето се връща маслото обратно. Един късичък е намира се в лявата част на колата. Само той е омаслен и капе върху магарето. И аз си доливам масло. И аз така на 2к км от мин до макс на казанчето.

    Ще го сменям маркуча заедно с тампоните на стаб. щанга, че няма достъп до него без сваляне на магарето.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    не се вижда теч никаде, нито рейката, но днес я водих на оглед за това в сервиз фиат в русе, и така ми казаха,утре при един мой майстор и ще видим присадата,иначе за 2к км ми пада нивото един пръст под мин, а засега пипам маншоните и не съм сигорен има ли течност ама се губи някаде, ще карам така и ще видим, търси се решението

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #8
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Моята рейка отдавна е за рециклиране, щото тропа доста. Хидр. течност, обаче не се губи. Гледах я скоро - за 1.5 год. и 33к км. си е над макс. Накрайниците също изглеждат ок, ама тропа много, особено сутрин на студено. После се оправя от само себе си.

  9. #9
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    от 146 рейката съвместима ли е??

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #10
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Па и на мен ми тече от един маркуч. Май от този дето се връща маслото обратно. Един късичък е намира се в лявата част на колата. Само той е омаслен и капе върху магарето. И аз си доливам масло. И аз така на 2к км от мин до макс на казанчето.

    На мен зимата при минус 10-15 градуса ми беше омаслило една сутрин в гаража,и като я дигнахме на подемника се оказа точно тоя маркуч.Оргиналната скоба не-можеше да стегне хубаво маркуча и от там капеше.Сложихме до нея друга скоба и проблема беше решен.Но трябва човек с тънки ръце,щото иначе много ша псуваш като мен(щото моите са бая кебапчести).Добре че дойде един приятел.

    пс.И Слънцето вече повече пече,да си пиеш редовно хапчетата

    псс.Ей тва горното е майтап.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  11. #11
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    абе колега нз вече, казват ми рейка, ама в маншоните няма масло, няма теч по маркучи или по кората, а се губи малко, е каде е мамка му, този маркуч каде е да го проверя, чудя се ако се констатира че е рейка да я сменям ли, или да карам докато протече качствено...мерси нема проблеми аз съм си майтапчия

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #12
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    абе колега нз вече, казват ми рейка, ама в маншоните няма масло, няма теч по маркучи или по кората, а се губи малко, е каде е мамка му, този маркуч каде е да го проверя, чудя се ако се констатира че е рейка да я сменям ли, или да карам докато протече качствено...мерси нема проблеми аз съм си майтапчия
    Щом като няма течове от рейката и няма масло в маншоните нея пипай,карай си и си свиркай.А този маркуч можеш да го погледнеш на канал или подемник.Пада се под рейката,прилепен до купето.Успех.


    пс.шегата беше за колегата ОЕМ,ама щом носиш на майтап и за тебе става.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    На мен зимата при минус 10-15 градуса ми беше омаслило една сутрин в гаража,и като я дигнахме на подемника се оказа точно тоя маркуч.Оргиналната скоба не-можеше да стегне хубаво маркуча и от там капеше.Сложихме до нея друга скоба и проблема беше решен.Но трябва човек с тънки ръце,щото иначе много ша псуваш като мен(щото моите са бая кебапчести).Добре че дойде един приятел.

    пс.И Слънцето вече повече пече,да си пиеш редовно хапчетата

    псс.Ей тва горното е майтап.
    Точно от там дето е скобата тече. И аз ми стана чудно как може да сложат такава мизерна скоба. Ама то няма бъркане там бебрато!?! Как да бръкна? Ще го правя това като правя стаб. щанга, че тогава ще има място много да се бърка
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    като намеря време ще проверя този маркуч, каде точно казвате се намира,дайте малко инфо

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #15
    започва да се пристрастява Pride's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    49

    Default

    Аз също имах проблем с тази рейка.Само,че при мен още като карах волона започна да става много твърд и колата почти неможеше да завие. Доливах хидравлично масло догоре и след няма и 2км волана пак започна да стяга. Едвам е закарах до сервиза.
    В крайна сметка си купих рейка 2ра употреба от никола николов за 200лв и съм доволен. Само да спомена,че в Франц Бургас ми искаха 400лв и щяха да ми е карат от Ямбол.А чисто нова ми казаха,че била 1200лв. Майстора дето ми е сменя ми взе 120лв и доколкото разбрах е на много гадно място и си отнема бая време смяната. Той ми предложи да ме свърже с човек който ги рециклирал,но не гарантираше,че може да се оправи а й за тоз дето ги рециклирал сигурно и той щял да ми иска 200-300лв.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •