Page 18 of 23 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast
Results 256 to 270 of 339

Thread: Проблеми с оборотите

  1. #256
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тя се обучава, но когато не е регулирана добре прави проблеми. веднъж държи обороти, друг път пропадат. Даже на място като изфорсираш и падат първо малко под 800 и тогава се стабилизират. Като навих леко винтчето си падат и не мърдат. И на климатик се зори нещо със стабилизирането. Тя сега е добре, но просто исках малко да се разисква това
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #257
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Тя се обучава, но когато не е регулирана добре прави проблеми. веднъж държи обороти, друг път пропадат. Даже на място като изфорсираш и падат първо малко под 800 и тогава се стабилизират. Като навих леко винтчето си падат и не мърдат. И на климатик се зори нещо със стабилизирането.
    Първо при нов ТПС пропадане на оборотите става при неправилна калибрация, монтаж или пропуски по въздушните пътища да не споменавам че инжекциона трябва да бъде в перфектно здраве
    А на климатик тц не позна клатенето е от това че инжекциона повишава оборотите само тогава когато компресора е с включен съединител и така си представи ква лудница му е на екуто да се съобразява с перката, с компресора, с товара на мотора, и с твойто всеки път изненадващо подаване на газ
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #258
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Първо при нов ТПС пропадане на оборотите става при неправилна калибрация, монтаж или пропуски по въздушните пътища да не споменавам че инжекциона трябва да бъде в перфектно здраве
    А на климатик тц не позна клатенето е от това че инжекциона повишава оборотите само тогава когато компресора е с включен съединител и така си представи ква лудница му е на екуто да се съобразява с перката, с компресора, с товара на мотора, и с твойто всеки път изненадващо подаване на газ
    А какво значи неправилна калибрация? Монтиран е както си трябва. Няма пропуски на въздух. Инжекциона е добре.

    Значи това да има нещо неизправно и дума да не става. Мотора иначе работи много тихо, стабилно. Много пъргавина си има и си му се радвам много Кажи какво имаш предвид неправилно калибриране. Ако искаш и на лично дай. Аз съм ти писал там няколко неща и без това
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #259
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    А какво значи неправилна калибрация? Монтиран е както си трябва. Няма пропуски на въздух. Инжекциона е добре.

    Значи това да има нещо неизправно и дума да не става. Мотора иначе работи много тихо, стабилно. Много пъргавина си има и си му се радвам много Кажи какво имаш предвид неправилно калибриране. Ако искаш и на лично дай. Аз съм ти писал там няколко неща и без това
    Офф мразя да пиша романи
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #260
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Адаптация някаква, закачат компа с фирмения им софтуер и правят някакви неща, без адаптация мисля не се получава, навремето се направих на интересен и мислех сам да си сложа мпх и то закова на 4000 об. ходих да му баят и се пооправи. Междудругто си мисля, че и качеството на бензина е от голямо значение, докато си сипвам 98, супер 100 или шел ви пауър, проблеми няма, ако на почти празен резервоар тръсна 95 стой та гледай гасне, не държи обороти.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  6. #261
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Derry View Post
    Адаптация някаква, закачат компа с фирмения им софтуер и правят някакви неща, без адаптация мисля не се получава, навремето се направих на интересен и мислех сам да си сложа мпх и то закова на 4000 об. ходих да му баят и се пооправи. Междудругто си мисля, че и качеството на бензина е от голямо значение, докато си сипвам 98, супер 100 или шел ви пауър, проблеми няма, ако на почти празен резервоар тръсна 95 стой та гледай гасне, не държи обороти.
    Споко колега ние сме тия дето им баеме
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #262
    Младши алфист nellavy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    burgas
    Age
    52
    Posts
    22

    Default

    Пичове, отдавна следя тази тема и виждам достигнахте до успех - решихте всеобщия проблем на ТS- клатенето на празен ход.
    Днес и аз реших да го разглобя това МПХ и какво видях: Всичко е добре проектирано и изпълнено с изключение на връзката между посояннотоковото моторче и червяка. Тази механична връзка беше с голям радиален луфт (около 15-20 градуса) и не е сигурно дали този луфт е още при произвеждането или в последствие се е получил. Разглобих и потенциометъра , който се оказа два омически потенциометъра - единият явно дава инфо колко е завъртяна дроселовата клапа от жилото а другият дава информация за празния ход . И двата са направени доста надеждно в хермитичен отсег и с перфектни четки. Само почистих със спирт графита и го затворих. Накрая реших с нагрят поялник да нагрея механичната връзка между оста на моторчето(което не е стъпково а обикновенно постояннотоково реверсивно моторче) и червяка за да отстраня радиалния луфт и затворих МПХ-то. След сглобяване на МПХ-то и останалите свалени елементи реших да запаля и да видя ефекта. Не повярвах но всичко беше ОК , все едно бях с нова кола от магазина.

  8. #263
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by nellavy View Post
    Пичове, отдавна следя тази тема и виждам достигнахте до успех - решихте всеобщия проблем на ТS- клатенето на празен ход.
    Днес и аз реших да го разглобя това МПХ и какво видях: Всичко е добре проектирано и изпълнено с изключение на връзката между посояннотоковото моторче и червяка. Тази механична връзка беше с голям радиален луфт (около 15-20 градуса) и не е сигурно дали този луфт е още при произвеждането или в последствие се е получил. Разглобих и потенциометъра , който се оказа два омически потенциометъра - единият явно дава инфо колко е завъртяна дроселовата клапа от жилото а другият дава информация за празния ход . И двата са направени доста надеждно в хермитичен отсег и с перфектни четки. Само почистих със спирт графита и го затворих. Накрая реших с нагрят поялник да нагрея механичната връзка между оста на моторчето(което не е стъпково а обикновенно постояннотоково реверсивно моторче) и червяка за да отстраня радиалния луфт и затворих МПХ-то. След сглобяване на МПХ-то и останалите свалени елементи реших да запаля и да видя ефекта. Не повярвах но всичко беше ОК , все едно бях с нова кола от магазина.
    Покарай една седмица и после пак сподели дали се е оправило или не обикновено след разни намеси има подобрения в началото но след адаптация на компа към новото положение на дросела много често нещата си идват по старому
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #264
    Младши алфист nellavy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    burgas
    Age
    52
    Posts
    22

    Default

    Интересното е че след ремонта на МПХ-то с поялника, не само спря клатенето но и вече не забива муцуната при студен мотор .... и вече харесва и А-95....

  10. #265
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Браво. Дай боже все така да е!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #266
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by nellavy View Post
    Интересното е че след ремонта на МПХ-то с поялника, не само спря клатенето но и вече не забива муцуната при студен мотор .... и вече харесва и А-95....
    В 95% от случаите, МПХ е виновника за проблемите! А правилната адаптация е ключът към успеха.

  12. #267
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Вече няколко дни карам със смененото МПХ и имам някои наблюдения. Първо, като е студено времето, а то беше, мотора пали без проблем, второ оборотите на място изобщо не клатят и с форсиране и без нямат проблем. Обаче има едно мааалко НО, когато се движа с около 60 км освобождавайки от скорост стрелката пада плавно и лекичко пропада до 800-850 оборота след което се стабилизира на 1000. Ако карам обаче не магистрала и се движа със 120-130 км този проблем не съществува- освобождавам от скорост и стрелката плавно стига до 1000 и се заковава. Попитах майстора които ми оправя колата и той предположи, че е от някакъв клапан след или преди дросела не разбрах точно, но проблема е толкова нищожен, че не си заслужава да се човърка. Та въпросът ми е все пак как е при вас?
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  13. #268
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Клапанчето след дросела. Както и маркучите към капака на клапаните и самия капак вътре трябва да се почисти ако има налепи от масло. Понеже пружинката му обаче с времето може да се е уморила ти препоръчвамд а си набавиш нова. При някои които съм сменял се оказва, че новата е с около милиметър, два по-висока. Това клапанче щом върнеш педала на газта пружинката го отваря. Натиснеш ли вакума го затваря. С по-високата пружинка клапанчето се отваря повече.

    Но ако проблема е другаде ще имаш подобрение точно 5 минути. Докато ЕКУ-то се адаптира и отново не се върне всичко по старо му.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #269
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Клапанчето след дросела. Както и маркучите към капака на клапаните и самия капак вътре трябва да се почисти ако има налепи от масло. Понеже пружинката му обаче с времето може да се е уморила ти препоръчвамд а си набавиш нова. При някои които съм сменял се оказва, че новата е с около милиметър, два по-висока. Това клапанче щом върнеш педала на газта пружинката го отваря. Натиснеш ли вакума го затваря. С по-високата пружинка клапанчето се отваря повече.

    Но ако проблема е другаде ще имаш подобрение точно 5 минути. Докато ЕКУ-то се адаптира и отново не се върне всичко по старо му.
    От това клапанче ми играеха оборотите. Сложих му едно уплътнително пръстенче вътре защото и пластмасата се е износила и оборотите заспаха. Сека съм поръчал коплектче за него. Пружинката ако я разпънеш може да започнат да ти играят оборотите на празен ход

  15. #270

    Default

    Колеги Алфисти, имам отскоро Алфа 156 2.0 TS с газов инжекцион от Италия. Машинката работи много добре, но и аз имам това проблемче с променливите обороти на свободна, след като прочетох обстойно всички мнения по въпроса стигнах до извода за мен, че ако проблема не е сериозен е по-добре да не се пипат оргиналните чаркове. При мен проблема е еднакъв на газ и на бензин, когато е студена работи стабилно на 1200 рпм. като се постопли леко е възможно да започне да варира, когато се загрее варира по рядко, като спреш на свободна или на празен ход в движение.

    Наскоро заредих до горе резервоара с бензин 98 от Лукойл и сложих добавката на Лики Моли (Инжекционсрейнигер), след 150 км извънградско мога да кажа, че стабилизира по-често оборотите на свободна, като варира съвсем леко между 850-950, едва доловимо. Тоест има подобрение. Струва 12 лв, мисля че не е лоша идея да се пробва. Тоесто проблема понякога е комплексен и е въпрос на цялостна подръжка на двигателя. Освен това на диагностиката когато я купувах имаше ламбда сонда за смяна.

    Моля за мнение от някой по-старши Алфист, струва ли си да я сменям (ламбдата), след като колата работи добре, с изключение на товоа малко неудобство с оборотите. Само веднъж ми светваше инжекцията на таблото, но тогава бях със старо масло за смяна, не знам дали би могло да има връзка, но от както смених рмъци и масло, вече не е светвала да чукна на дърво. Тогава не ми работеше и термостата като хората и двигателят истина в движение ... може това да е объркало ЕКУто, знам ли. Моля за мнения.
    Last edited by LPGtiger; 31-12-2009 at 18:08.

Page 18 of 23 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •