Page 1 of 23 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 339

Thread: Проблеми с оборотите

  1. #1
    Младши алфист voxich's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София
    Posts
    5

    Exclamation Проблеми с оборотите

    имам страшен проблем с оборотите!!! трагвам 1ва 2ра 3та сичко си е ок,изклучвам от скорост и започват да играят оборотите от 0 до 2 хиляди и така докато не спра на място!!! Карах така няколко седмици но вече започва да ми загасва колата в най неподходящите моменти!!! Който може да ми помогне да пише плс.

  2. #2
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by voxich View Post
    имам страшен проблем с оборотите!!! трагвам 1ва 2ра 3та сичко си е ок,изклучвам от скорост и започват да играят оборотите от 0 до 2 хиляди и така докато не спра на място!!! Карах така няколко седмици но вече започва да ми загасва колата в най неподходящите моменти!!! Който може да ми помогне да пише плс.
    МПХ
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  3. #3
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by voxich View Post
    имам страшен проблем с оборотите!!! трагвам 1ва 2ра 3та сичко си е ок,изклучвам от скорост и започват да играят оборотите от 0 до 2 хиляди и така докато не спра на място!!! Карах така няколко седмици но вече започва да ми загасва колата в най неподходящите моменти!!! Който може да ми помогне да пише плс.
    Требва да се чисти дросела ...... даже при мене е за смяна
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  4. #4
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Требва да се чисти дросела ...... даже при мене е за смяна
    МПХ не целия дросел
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  5. #5
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    МПХ не целия дросел
    мене след почистването пак ги мени ама в движение на празен ход по сфетофарите не ги мени
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Аз пък съм направил наблюдение и това което мога за заключа че след почистване на дросела и и адаптация нещата се подобряват а след почистването на всички куплунзи с контакт спрей в двигателния отсек се наблюдава изчезване на проблема.По принцип само се внимава да не се повреди някой пин при затрявянето на куплунзите. Има и друго решение за 2,0 мотора е пин 15 на километряжа (потърси в търсачката теми за пин-15) трябва да немериш дали при 1,8 пина е същия или ако не е да се види кой е това е кабелче което дава на компа на колата инфо за скоростта отчетена от километража и при отрязването му всякакви колебания изчезват записва се една грешка в компа но дюзата не светва абе прочети темата има много писано.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    И при1.8 е същият пин(15)

  8. #8
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    На един приятел се държи по същия начин - на скорст е ок, на празен ход играе над 1500 или почти угасва, всички майстори му казват - смяна на дросел, стъпково моторче или както щеш му казвай, пробва да го чисти, но нямаше ефект, в крайна сметка сега е пред дилемата 500лв или втора ръка.

  9. #9
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Мене пасата как ми газснеше нанадолнище по завойте на 5 заради изпарител и като изгасне се удърви сичко майката си ебало а инече преди или след завой се сменя предавка ...
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  10. #10
    Младши алфист voxich's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София
    Posts
    5

    Default

    след всичко това което се изписа реших и звънах на бобо и ще отида да я види. Мерси на всички за съветите все пак

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by voxich View Post
    след всичко това което се изписа реших и звънах на бобо и ще отида да я види. Мерси на всички за съветите все пак
    Ами ти трябваше да си отишъл вече. Тук във форума няма тема която да описва проблема и решението му. Въпреки, че ти казват че има тонове писано никъде и никой не казва "Ето, този проблем се оправя ето така". Успех при бобо
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    Старши алфист kpacuo's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    548

    Default

    Малко по темата,имах същия проблем сложиха ми чисто нов деботомер минах към 400км след смяната му и не съм забелязвал да ми мени оборотите (предимно ги менеше когато съм на свободна).
    Last edited by kpacuo; 21-04-2009 at 17:19.

  13. #13
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Нали не се опитваш да ми кажеш, че всички, които имаме изрядни дебитомери, ламбда сонди, мпх, свещи, кабели и бобини, трябва оборотите ни да клатят и да си отрежем пин 15...
    Гледам, че си от Добрич, бензина до Варна, ще ти струва около 14 лева. За Галин си чувал, предполагам ... Що не дойдеш, да ти вържем колата, да я видим какво толкова не й е в ред ...

  14. #14
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    изобщо нямам такова намерение колега
    аз съм си доволен така,вече 7-8 месеца нямам ядове с клатене на обороти и не ми е гаснала нито един път
    иначе дори съм идвал при вас един път,даже мисля че се запознахме с теб тогава
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #15

    Default

    и при мен беше така смени си датчика койта е на термостата и ще се оправи

Page 1 of 23 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •