Page 11 of 23 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 339

Thread: Проблеми с оборотите

  1. #151
    подпален алфист mitkomalki's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    sofia
    Posts
    18

    Default

    Здравеите алфисти! Бях свикнал с клатенето на оборотите, но започна и да ми гасне по светофарите. На диагностиката ми имаше записана грешка в мпх (смяна 300лв). Допитах се и Бобо какво ще каже за пин 15, тои ми отговори:хората правят глупости! Измъкнах от буксата пина и вече не клати като убезумяла,направо спи. не сам сменял нищо и сам доволен

  2. #152
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by mitkomalki View Post
    Здравеите алфисти! Бях свикнал с клатенето на оборотите, но започна и да ми гасне по светофарите. На диагностиката ми имаше записана грешка в мпх (смяна 300лв). Допитах се и Бобо какво ще каже за пин 15, тои ми отговори:хората правят глупости! Измъкнах от буксата пина и вече не клати като убезумяла,направо спи. не сам сменял нищо и сам доволен
    Bobo е прав!

  3. #153
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ми прав е. С махането на Пин 15 колата в движение не си дава газ сама и като си махнеш крака от педала и забива муцуна. А този Пин 15 дава информация на ЕКУ-то с каква скорост се движи автомобила. И като натиснеш съединителя в движение трябва да поддържа 1100 оборота. Същото е и като само си махнеш крака от педала. ТПС-а държи дросела леко отворен за да върви колата без да спира мигновено от моторна спирачка.

    Когато клати оборотите тогава също не е на ред работата и пак така ви забива муцуна като махнете крак от педала и за това всеки си мисли, че като махне пин 15 и няма никаква разлика. Ама тръгни по магистралата на 5-та. Крака ти постояно ше седи на педала за да се движиш. А аз примено от време на време само подавам газ, махам си крака и тя продължава да си върви все едно е по инерция на свободна. Така трябва да работи нормално колата. За това е направена тази система.

    В крайна сметка колите са си ваши. Правите си каквото решите с тях. Но това с рязането не оправя проблема.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #154
    подпален алфист mitkomalki's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    sofia
    Posts
    18

    Default

    Да ама за него си. Аз не възнамерявам да сменям здрави части, парите не са ми в повече,а и ми е писнало от ходене по маистори, които ми казват: сменяме го това ако не стане продължаваме нататък.

    алфа 156 2.0

  5. #155
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз като смених ТПС-а ей така щото всеки ми казваше да го сменя нищо не се получи. Клатеше пак. Разглобих дросела, почистих го и настроих клапата да затваря плътно. От тогава спря да ги мени толкова много. И след изчистване на дюзите на ултразвук спря изобщо да ги клати. Сега спирам държи 1100 оборота и чак когато колата спре тотално и след 1 секунда падат на 850. ТПС-а е за смяна когато неможе да държи обороти на място. Подаваш газ на място и те не могат да се стабилизират. Веднъж остават високи, веднъж ниски... Трябва и да му се измери съпротивлението в целя диапазон. Ако прекъсва или скача неравномерно... тогава има проблем също с ТПС-а.

    И щом е имало записана грешка е ясно, че не наред ТПС-а. Той компютъра на колата ти го казва, ти решаваш, че е здрав....
    Last edited by oem; 17-08-2009 at 17:43.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #156
    подпален алфист mitkomalki's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    sofia
    Posts
    18

    Default

    Не мисля че е здрав, но след смяна на моторчето с това на един приятел полужението беше същото, чистихме и дросела и не се получи.Наистина забива нос но се свиква.

  7. #157
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    След чистене трябва да се адаптира за да получи ЕКУ-то правилната 0-лева стойност на дросела. Демек когато е напълно затворен тогава за него е 0. Когато е имало отлагания по дросела с времето и карането на колата на ЕКУ-то адаптивните стойности се променят. А това става с много време. И като изчистиш дросела може да стане дори по-зле. Да гасне повече или пък да поддържа по-високи обороти. Значение има как е регулирани и жилото на газта, колко е износен самия дросел или дали има нужда от пренастройка на самата клапа спрямо оста... все неща дето не стават еи така със смяна и готово.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #158
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Пффф и на мен тая вече ми излезе тоя проблем с 2000-те оборота на празен ход и се чудя защо реве като крака ми не е на педала и гледам оборотите скочили. Като натисна леко газта и пусна, се нормализират. Направи ми го два пъти за 1 час каране, но мисля, че едва сега е едва началото

    За 2 години не ми е излизал такъв проблем, единствено, че откакто я купих си го имаше тоя проблем с припукването и мудното потегляне сутрин (вече почна и да припатква понякога и загряла като дам по-рязко газ), преди 1-2 седмици сипах и добавка за почистване на инжектори Liqui-Moli, дали тя нещо не е усрала пейзажа, не знам и аз вече.
    Last edited by Blade; 18-08-2009 at 14:13.
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  9. #159
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Сега се връщам от диагностика, казаха ми, че дебитомера е издал багажа, има много секунди забавяне на въздуха и карам с богата смес. Та този майстор не знам къде звъня и ми каза, че моя номер дебитомер оригинален бош струва 670лв!!!! Казах му лек ден и си тръгнах.
    Иначе не откриха проблеми по ламбдата или МПХ, а и днес не ми се появи този проблем с оборотите
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  10. #160
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ами направи още една две диагностики в София да видим какво ще излезе
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  11. #161
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Ако изчистя, измия дебитомера хубаво има ли шанс да се влоши работата му или ефектът ще е само положителен? Защото някъде тук четох, че след миене на дебитомера дните му са преброени.
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  12. #162
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    ми ако ще го миеш на чешмата, може и да са му преброедни и секундите дори.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #163
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Не е на чешмата, майстора ми каза, че ще го мие в някъв разтвор там...
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  14. #164
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    С бензин брато. Или с някакъв прей на спиртна основа. Да се изпарява и да не оставя остатъчни продукти по сензора.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #165
    Младши алфист veso22zk's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    varna
    Posts
    16

    Default

    Здравеите колеги.Аз също имах този проблем с клатенето на оборотите.При мен играеха от 0 до 2000 оборота .По принцип бях свикнал с това но алфичката ми даваше зверски разход от 18/100 реших да отида на диагностика и там излезе че ламбда сондата ми е здала багажа след смяната и все още несам засичал разход но това досадно клатене изчезна напално.успех и на всички
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 98' 144kc

Page 11 of 23 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •