Page 2 of 23 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 339

Thread: Проблеми с оборотите

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    И как ще ме убедиш, че е бил технически изправен, след като му играят оборотите.

    Или сега ще ме убедиш, че това е нормалната работа на един бензинов мотор.

    Вероятно и стъпковия мотор, дето са го сложили инженерите, си е някаква скъпо струваща прищявка - ей така, да им е гадно на собствениците на Алфа Ромео (и други марки).
    Пич, не е стъпков мотор, вярвай ми, и него смених........и всичко останало по електрониката без компромис със средства, и някой неща по два и даже три пъти. Пак си клатеше. Напълно възможно е да е лоша връзка или проблем с компютъра, но като има ефтин вариянт за решаване на проблема аз просто го споделям. Така като чета ти май само си гадаеш.............

    п.с. Изобщо не искам никой нищо да убеждавам , давам съвет от личен опит,и доста изхарчени пари на вятъра, смяна на неща без необходимост, защото някой като теб казал "стъпков мотор" и бла бла теории.....
    Last edited by Доко; 23-04-2009 at 11:20.

  2. #17
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    За последен път се включвам в тази тема, защото като я прочете човек цялата вижда, че само се спами в нея (което май, че и аз ще направя в момента), и се водят някакви безсмислени спорове

    От всичко писано за клатещи обороти в другата такава тема на мен най-безобидно ми се стори да почистя дроселовата клапа (това преди 10месеца).Естесвено клапата беше доста чиста но все пак я допочистих. Почистих,монтирах и какво да видя - колата си качи оборотите. Айде на плевен за адаптация 30+5лв. и разхода за бензин и кво, излиза 45лв на вятъра. В началото като че ли имаше подобрение после пак същото.
    Същото е със смяната на части за които не си сигурен че е от тях. Никой досега не е казал с абсолютна сигурност като смениш еди кое си се оправя точно този проблем за който говорим, а пък по важното е и други да потвърдят че наистина става. Така че мерси аз няма да наливам пари в здрави части за да може тези които прадават части да си пълнят гушите. А пък тези който ремонтират да казват е не от това ами от онова. Така че всеки да си прави изводи и да решава сам.
    Аз което мога си го правя сам, което не мога ще му мисля когато видя че не мога.
    Значи аз бих отишъл и на майстор и ще си платя но той да ми каже със сигурност - проблема е от това,сменяме го и всичко е ОК. Иначе нямам желание някой да ми рови по колата и да не знам какви поразии може да ми направи без да разбера.
    Единственото решение на проблема с клатещите обороти до сега, е това което е прочел и споделил с всички нас Доко.
    Освен това е и потвърдено от различни хора, че и при тях има ефект. А на всичко отгоре е и напълно безплатно.
    И накрая:никой не ви кара да си режете жичката.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  3. #18

    Default

    Баси хора това са коли на по над 150к, карани с какво ли не, и от кого ли не, незнайно как, това не ся Ферарита дето трябва да се гледат само от спешъл сервиз, това тука е БГ, всеки се опитва да достигне по един или друг начин до проблема, проблема е да намериш проблема, отстраняването оттам насетне е лесно, всеки сам си плаща подръжката и харчовете по колата, и всеки е свободен да приеме или не приеме дадено мнение и опит, всеки е свободен да прави или не прави каквото си иска по колата ако това ще доведе до личното му удволетворение от карането и, без да му дреме от мнението на околните, или поне с мен е така.......ми ся верно че не е логично и теоретично правилно да режеш 15 пин за да се оправи клатенето, но това найстина е нещо което може да дразни народа, и ако ножицата е единственото нещо което е евтино и ефективно аз нямам нищо против......аз имах отвратителен проблем с глъхненето на студен двг, смених маса неща, наткрая се оправи от нещо съвсем различно и нелогично, строших маса време и нерви, и чесно казано ако някой ми гапрантираше че ако изрежа половината кабеляци из колата и това ще изчезне, моментално им разкатавах фамилията, без да ми дреме за общото впечатление.....
    Все пак тука споделяме опит, всеки има правото да избира начин, и да прави извод......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #19
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Айде пак!
    Кой квото иска да си реже, било то евтино или най-скъпото му...

    Клатенето на оборотите идва от изпълнителния механизъм за празен ход - някой му викат мпх, други стъпков мотор и т.н. На немски (бошовски) - Drosselklappenansteller !!! (чак ме е гнус да го напиша!)

    Та тъй, таз джаджа, работейки години и изминавайки стотици хиляди километри, си има механично износване. Получават се луфтове, хлабини и вече не може да реагира така, както би реагирала новата. Работи, но не дотам добре. Трябва да реагира за милисекунди, ама не. И се получава забавяне във времето от момента на подаване на сигнал от ЕКУ-то до изпълнението на МПХ-то.

    Лошото е, че не може да се хване с диагностична апарура, тъй като е изпълнителен механизъм.

    Как трябва да се реши проблема на теория - с подмяна на износеното МПХ с ново (не втора употреба) такова. Но това не е всичко. След монтажа на новото МХП, се прави адаптация между ЕКУ-то и новото МПХ с диагностична апаратура. Задължително! Ако се пропусне тази операция, Може и да Няма ефект от подмяната.

    Скъпичко е, няма как, може някой ден да поевтинеят още ... Марката Алфа Ромео е скъпа, поддръжката - също.

    Успех на всички

  5. #20
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Тук си в грешка..... Когато си в сервизен режим светва лампата, а тук само записва грешка.
    Грешката е твоя. МПХ не записва грешка. И не светва лампа.

    Ако идваш към Варна, заповядай в нашия сервиз, да ти покажа нагледно някои работи. И не се пали толкова!

  6. #21
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Нали ще запазим добрия тон на комуникация в този форум ?!?[/QUOTE]

    Разбира се колега,извинявай.
    Само едно нещо не мога да разбера, защо над 80км/ч няма проблем, а под тези км/ч започват да играят оборотите докато не остане автомобила в покой? Това го говорим при пускане по инерция,т.е. на свободна и без да пипаме педала на газта.Това към кой режим на работа спада, на моментно натоварване или празен ход?
    Last edited by mirchozo; 23-04-2009 at 18:57.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Грешката е твоя. МПХ не записва грешка. И не светва лампа.

    Ако идваш към Варна, заповядай в нашия сервиз, да ти покажа нагледно някои работи. И не се пали толкова!
    Не си ме разбрал явно, записва грешка като откачиш кабела,а смених моторчето поради лош съвет от "компетентен майстор". А за поканата мерси само, че в момента нямам такъв проблем,и даже аз ще почерпя по фанта и ще се радвам да се запознаем Със сигурност не съм попаднал на майстори, даже обратно, добре, че Новачев спаси положението.............На мен ми е ясно, че откачането не лекува, а само замазва проблема все едно да лекувам болка на зъб с аналгин, но в един момент човек се изчерпва. Не е само това преоритета ми. Все си мисля, че не всички имат средства и време да си оправят дребни проблеми, ако на някой му върши работа и така го устройва да откача. И пак да спомена, че откачането не оправя проблем по различен от това да клати обороти в движение, а на място да си забива на 850. Ако заиграва на място, придърпва, или при студен двг прави някакви заигравки проблема няма да се оправи с тази манипулация. В моя случай всичко си беше ОК , само това клатене..........

  8. #23
    започва да се пристрастява bilgiiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Кюстендил
    Age
    45
    Posts
    55

    Default

    Преди два месеца брат ми докара чисто ново моторче за празен ход от сервизен магазин в Милано. Никаква разлика, все едно не го бях сменил а ми направиха всички необходими адаптации преди това.Най грешно дадените ми пари. Чудя се дали това не е някак си нормално!!!!
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999

  9. #24
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Са всичко ми е ясно а някой от вас има ли идея закво е вързан тоя пин 15 ? Или по-точно ква работа върши ?
    Айде бе Бобо кажи къде е истината за това клатене на оборотите и само недей да казавш че може да са много неща и на различните коли може да се дължи на различни повреди. Какво е лоши контакти по кабеляците или проблеми със самия дросел някуде бях срещнал мнение че можело да се дълци на износване на оста на дросела (но и аз не знам къде точно).
    И изнтересно че примерно ако се правят разни смени на датчици дебиромери сонди разкачване на кабели за известен период около 1-2 дни проблема го няма (предполагам тече адаптация и после пак се появява)
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #25

    Default

    и аз да кажа моята върве6е добре но държе6е 1000 оборота и ускорява6е мудно.от форума ме посъветваха да почистя дебитомера.след операцията запо4на да варира м-у 500 и 1500 оборота когато е по инерция.когато спра и колебаенето спира и държи 900.От форума ме посъветваха да по4истя и дроселовата клапа.след операцията държи 2000 оборота. Ами сега ? кое ще е следващото? и има ли някой който наистина да разбира особено от Бургас?
    ALFA 145 1.4 TS JUNIOR

  11. #26
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by stiliyan66 View Post
    и аз да кажа моята върве6е добре но държе6е 1000 оборота и ускорява6е мудно.от форума ме посъветваха да почистя дебитомера.след операцията запо4на да варира м-у 500 и 1500 оборота когато е по инерция.когато спра и колебаенето спира и държи 900.От форума ме посъветваха да по4истя и дроселовата клапа.след операцията държи 2000 оборота. Ами сега ? кое ще е следващото? и има ли някой който наистина да разбира особено от Бургас?
    Колата ти с ОБД-2 ли е или не ако е с ОБД-2 мога да ти помогна но ако не е трябва да отидеш на сервиз и да направят адаптациа на дроселовата клапа ще ти помогнат в някой от сервизите на БОШ до кроношпаи или на околовръстното до севиз Хонда. Аи инсталациата на 145 е много по различна от тази на 156
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #27

    Default

    ами има две 3-пинови букси.един колега с тестер с ОБД го включи с преходник и стана.ОБД - то има май само 4 активни пина. ама не разбирам тази адаптация без тестер защо не може да се направи?
    ALFA 145 1.4 TS JUNIOR

  13. #28
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by stiliyan66 View Post
    ами има две 3-пинови букси.един колега с тестер с ОБД го включи с преходник и стана.ОБД - то има май само 4 активни пина. ама не разбирам тази адаптация без тестер защо не може да се направи?
    по пронцип можа даваш на контакт и държиш така 90 секунди без да пипаш нищо за по сигурно я остави няколко минути после върни ключа и запали и може да се адаптира но не при всички става, а моя кабел с само за ОБД куплунд нямам преходници но по принцип софтуера който си ползвал трябва да има тази опция трябва да е изписана като зануляване на TPS нещо такова
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #29

    Default

    мерси много.ако се оправят оборотите ще споделя от какво.
    Клуба как ще се казва? "Клуб 500-1500"
    ALFA 145 1.4 TS JUNIOR

  15. #30
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by stiliyan66 View Post
    мерси много.ако се оправят оборотите ще споделя от какво.
    Клуба как ще се казва? "Клуб 500-1500"
    Колега. Изчисти си клапанчето на байпаса на дросела и дросела и адаптирайте на компютър.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 2 of 23 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •