Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Хайде, вече и аз се заимах с 166-ца.

  1. #1
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default Хайде, вече и аз се заимах с 166-ца.

    Здравейте колеги,от няколко дена вече съм собственик на тъй желаната алфа 166.Купих я от Германия , с помоща на мой роднина който ми съдейства за да се приключи успешно тази покупка.Естествено че отидох до там и си я докарах до България на собствен ход.Колата е с първа рег.12/1998г. Алфа ромео 166 2,4 JTD.Първите впечатления не бяха най положителни тъй като имаше леки забелжки по ламарините които не бяха акцентирани на снимките(не обвинявам продавача).Но под въздействие на приятел който беше с мен аз закупих колата.И не сбърках.Колата,смело мога да кажа че е в много добро техн.състояние.Сменени ремъци,обслужен климатик и даже имаше 35л.(половин резрвоар) нафта.От Франкфурт до България ми даде разход гориво 5-5,5л/100км.НИКАКЪВ РАЗХОД НА МАСЛО.Разходи за номера -120 евро,за винетки 17 евро,за нафта 100 евро (имам още в резервоара).Крайна цена с регистрацията в Бг 2000 евро.Мотора работи толкова тихо че може да го сбъркаш с бензинов.Има си и кусури.Както вече казах има забелжки по ламарините.Преден ляв калник има лека вдлъбнатина(трудно се вижда но я има) и капака на багажника има лека вдлъбнатина.Има и карета за
    смяна.Та това е в резюме.Имам и един въпрос.Знае ли някой колите които се експортират в Германия дали имат алармени системи или не.В моята търсих както е описано в багажника но намерих само отвора централа обаче нямаше.Продавача ми даде всички книжки и ключове без този за алрмата.Явно може и да няма.Та това е,стана най на края.Ще кача и снимки.Блгодаря на всички колеги които ми пратиха мнения и съвети в предишната ми тема.

  2. #2

    Default

    Честито
    Успех
    И двете 166-ци са от италянско,едната е с аларма/заводска/,другата само с централно /заводско/.Възможно е при теб да е само с централно.
    П.П Ам да не забравиш за снимките !
    Last edited by Linkestis; 21-04-2009 at 23:03.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    снимките утре!

  4. #4
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    ай честито и от мен !!!!!!
    Tormentvm In Dvm Demens

  5. #5
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    благодаря

  6. #6
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Много да те радва и безаварийно каране по нашите красиви пътища.

  7. #7
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Е,браво ! Много да те радва и само да се хвалиш от нея ! И давай снимките по-скоро че нямаме търпение !
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    честито... със здраве да и се радваш
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  9. #9
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    А бе момчета ,ами колко пъти ги пуликувах тия пусти снимки и в края на краищата пак ги няма .Открехнете ме моля,кой е сигурния начин за публикуване.

  10. #10

    Default

    КОгато тръгнеш да пускаш коментар,има от долу "Управлявай приложените файлове".Избираш снимките от компа,натискаш качи в новото под меню.Изчакваш,когато е готово пускаш коментара.Може и от кламерчето което е малко над полето за писане
    Last edited by Linkestis; 23-04-2009 at 10:20.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #11
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Ето и малко снимки.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 22042009(010).jpg   22042009(011).jpg   22042009(012).jpg   22042009(013).jpg   22042009(014).jpg  

    22042009(015).jpg  

  12. #12

    Default

    Любимият ми цвят ...
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  13. #13
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Ммм дам бива си я колицата !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Ми че тя същата като мойта
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  15. #15
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Едно време имаше един лаф:"на нов началник и на малко прасе, човек не бива да се радва много ,щото не се знае в последствие каква свиня ще излезе от него".Та за сега ми е радостно,ама нали се е кола на старо все си имам едно на ум.Иначе ми се струва че все повече започва да се отприщва.Има каренце за смяна и една кора за притягане-тази на двигателя, ма пусто мукаят ли или липса на време вече четвърти ден я търпя да ми бръмчи на главата.Освен това от време нещо около генератора се мъчи да просвирва тънко тънко и ту се губи ту се появява.Не знам ако е изсъхнало лагерче дали има някакви спрейове да пръсна малко.Ей сега гледах моментния разход в града,даде ми 7,9л.Обаче стига и до 11-12л,зависи си от много работи.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •