Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Хайде, вече и аз се заимах с 166-ца.

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Едно време имаше един лаф:"на нов началник и на малко прасе, човек не бива да се радва много ,щото не се знае в последствие каква свиня ще излезе от него".Та за сега ми е радостно,ама нали се е кола на старо все си имам едно на ум.Иначе ми се струва че все повече започва да се отприщва.Има каренце за смяна и една кора за притягане-тази на двигателя, ма пусто мукаят ли или липса на време вече четвърти ден я търпя да ми бръмчи на главата.Освен това от време нещо около генератора се мъчи да просвирва тънко тънко и ту се губи ту се появява.Не знам ако е изсъхнало лагерче дали има някакви спрейове да пръсна малко.Ей сега гледах моментния разход в града,даде ми 7,9л.Обаче стига и до 11-12л,зависи си от много работи.
    Тая кола няма моментен разход колега .... само среден за сжаление.. Обслужи ли си колата вече колега.. може така да спре просвирването
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  2. #17
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    На ICS в режим TRIP има едно положение science и друго continoued ако нещо не бъркам в писането.Та това първото е с по кратко времедействие.И направо си показва какво е положението в даден момент.Докато второто реагира много бавно и за мен то показва разход на гориво към даден период.Все пак за сега това са само разсъждения и предположения , не претендирам за 4 дена да съм станал капацитет по 166.Колкото до обслужването не съм правил още нищо.Но и това ще стане,пък и малко ме е страх да я поверя на когото и да е.Но за сега основната причина е че нямам време.

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    и всичко това за 2000Е?!?!?!?
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  4. #19
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    На ICS в режим TRIP има едно положение science и друго continoued ако нещо не бъркам в писането.Та това първото е с по кратко времедействие.И направо си показва какво е положението в даден момент.Докато второто реагира много бавно и за мен то показва разход на гориво към даден период.Все пак за сега това са само разсъждения и предположения , не претендирам за 4 дена да съм станал капацитет по 166.Колкото до обслужването не съм правил още нищо.Но и това ще стане,пък и малко ме е страх да я поверя на когото и да е.Но за сега основната причина е че нямам време.
    Колега това е колата... В continoued показва средния разход от момента на последното ти зануляване на тази функция. Там се сменя бавно средния разход защото вероятно отдавна е занулен и трябват доста километри за промяна. В science работата е същата- среден разход, но се занулява автоматично при по-дълъг престои. Разбира се и там можеш да занулиш ръчно.
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  5. #20
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Ако искаш да видиш временният разход просто зануляваш - караш и гледаш колко е, после пак зануляваш и така за един два киломерта можеш да видиш как е разхода ти и естественно и колко да натискаш педала

  6. #21
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Благодаря колеги,разбира се леко по леко всичко ще ми се изясни.Най важното и радостно за мен е че до тук нямам гоеми разходи на гориво и маслото си стои на каквото ниво си беще в Грмания.От зад не пуши ако не броим при як форсаж над 5000 об. съвсем лек и незабележим черен дим.Рано е още да се хваля но все пак трябва да отбележа че има една истина и тя е че ако искаш кола дето само да я караш с направи труда да я купиш от Германия.Вчера отстраних почти всички забележки по врати и багажник.Разглобих две врати и капака на багажника и оправих проблемите(разхлабени ел.маш. на Ц.З.,извадено лостче на бравата на задна лява врата,повреден микро ключ за лампата и сигнализацията за отворен багажник на таблото).Кората на двигателя нямаше един болт и т.н.И сега да питам,вашите алфи скърцат ли.На мен нещо по ходовата част ми скърца като все едно от гума.Не винаги ама когато го има дразни.

  7. #22
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    ...И сега да питам,вашите алфи скърцат ли.На мен нещо по ходовата част ми скърца като все едно от гума.Не винаги ама когато го има дразни..
    Ах, тези Алфови носачи!! ...Мамата.....
    Скърцат ти тампоните на въпросните...Пробвай да ги пръскаш със силиконов спрей...Евентуално може и да се оттървеш само с това...иначе смяна...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •