Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: ксенон

  1. #1

    Default ксенон

    С ксенон съм от една година и тук от скоро на единя фар ксенона пулсира, треперя светлината и ме дразни както мен така и тези срещу мен. От какво може да се получава от крушката,баласта или нещо по токовете.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  2. #2

    Default

    И при мен има нещо странно, когато натисна спирачката ксенона започва да свети мааалко по силно, но аз го виждам и ме дразни! Причината остава неизяснена за мен!
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by CHIKI View Post
    С ксенон съм от една година и тук от скоро на единя фар ксенона пулсира, треперя светлината и ме дразни както мен така и тези срещу мен. От какво може да се получава от крушката,баласта или нещо по токовете.
    Колега и на мен преди така започна да ми прави на Пунтото прави го доста дълго време и след това крушката започна да ми гасне направо като изгаснеше изключвах за момент фаровете пак ги включвах и всичко се оправяше!В последствие при мен се оказа че баластта е дефектна както и крушката!смених ги и всичко се оправи!
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  4. #4
    Запален алфист Absente_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    O.C
    Age
    37
    Posts
    438

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado_PK View Post
    Колега и на мен преди така започна да ми прави на Пунтото прави го доста дълго време и след това крушката започна да ми гасне направо като изгаснеше изключвах за момент фаровете пак ги включвах и всичко се оправяше!В последствие при мен се оказа че баластта е дефектна както и крушката!смених ги и всичко се оправи!
    значи много е важно да не стой включен ксенона при угасена кола! Демек като гасите задължително изключвайте ксенона и го палете само след като запалите колата!
    ПРАВИТЕ ОТСЕЧКИ СА ЗА БЪРЗИТЕ КОЛИ ЗАВОИТЕ СА ЗА БЪРЗИТЕ ШОФЬОРИ!

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Absente_ View Post
    значи много е важно да не стой включен ксенона при угасена кола! Демек като гасите задължително изключвайте ксенона и го палете само след като запалите колата!
    И някои друг ме беше предупредил аз така си и правех ама моя ксенон беше от наи-измислените!
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  6. #6
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Колега извинявай че ти ползвам темата....ама като стана дума за ксенон и аз да се оплача.Моят проблем е ужасно ГАДЕН едно на ръка че и моя ксенон премигва като натисна спирачката....от време на време единия фар не пали....не пали и тва е.цъкам цъкам цъкам и на 13-тия път я запали я не.като вали дъжд не пали също
    а другият фар си работи перфектно.смених 3 баласта от гаранцията и проблема пак си е същият.беше свързан с релета сега е без релета....пак не бачка и сещайте се кво е нощеска ида някъде реша да си хода и....познайте фара не пали.дайте акъл моля ви откакво може да е.аз мисля че проблема е в колата може би няма маса.колата е от подписа
    извинявам се още веднъж на колегата който е пуснал темата
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  7. #7
    Запален алфист Absente_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    O.C
    Age
    37
    Posts
    438

    Default

    Quote Originally Posted by ves_v8 View Post
    Колега извинявай че ти ползвам темата....ама като стана дума за ксенон и аз да се оплача.Моят проблем е ужасно ГАДЕН едно на ръка че и моя ксенон премигва като натисна спирачката....от време на време единия фар не пали....не пали и тва е.цъкам цъкам цъкам и на 13-тия път я запали я не.като вали дъжд не пали също
    а другият фар си работи перфектно.смених 3 баласта от гаранцията и проблема пак си е същият.беше свързан с релета сега е без релета....пак не бачка и сещайте се кво е нощеска ида някъде реша да си хода и....познайте фара не пали.дайте акъл моля ви откакво може да е.аз мисля че проблема е в колата може би няма маса.колата е от подписа
    извинявам се още веднъж на колегата който е пуснал темата

    колега не е от баластите , прочети какво съм написал малко по-горе !!! като почнеш да го включваш само на запалена кола ще почне да светка от всеки път
    ПРАВИТЕ ОТСЕЧКИ СА ЗА БЪРЗИТЕ КОЛИ ЗАВОИТЕ СА ЗА БЪРЗИТЕ ШОФЬОРИ!

  8. #8
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Quote Originally Posted by Absente_ View Post
    колега не е от баластите , прочети какво съм написал малко по-горе !!! като почнеш да го включваш само на запалена кола ще почне да светка от всеки път
    Не е от това колега Никога досега не съм го палил ксенона на загасен матор защото знам че не бива.Винаги паля колата изчаквам 4-5 секунди и тогава цъкам ксенона и пак проблем. Днес пък ми направи впечатление че не палят едновременно двата фара, а единия(проблемния) пали със някъкви милисекунди по-късно
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  9. #9

    Default

    ще сменя баласта ако няма резултат ще смена и крушката ако и това непомогне ще си снимам нощно време тия срещу мен
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Димитровград
    Posts
    24

    Default

    как сте ги монтирали тез баласти?
    моите са метални и преди да ги изолирам от масата не палеше крушката всеки път при първоначално пускане.
    не мисля че има значение дали двигателя работи

  11. #11
    Процес на пристрастяване alfapz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    184

    Default

    Е като си слагате ксенони нямате ли някаква гаранция и евентуален сервиз , където да ви ги правят при проблем ?
    Хиляда триста петдесет и един кубически сантиметра сърце ...

  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    премигва ли крушката най-вероятно започва да дава фира крушката, демек готви се за смяна

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #13
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Я кажете как са ви вързани ксеноните, на тези, дето ви гаснат крушките и ви правят проблеми?
    През батерията или директно през фаровете?
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  14. #14
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Еми моите бяха свързани с релета и директно на акумулатора. Аз си смених ксенон кит-а и сега съм с някъкъв немски RAGLITE и вече светят като фабрични. нямам проблеми засега (дано и зимата да е така) ама като цъкна и палят и светят жестоко. явно при старият ми коплект който купих от стрийт манията в софия е менте и затова имах проблеми. сега съм ги свързал директно през фаровете и ще ви кажа защо.... по принцип алфа ромео има релета за всичко както и за фаровете двата ми фара са си с отделни релета фабрично и затова няма смисъл от вторите релета които аз бех сложил. замерих си напрежението на фаровете и на двата ми беше еднакво 11.9 V и на акумулатора пак ми е толкова според мен всичките проблеми са от некачествените комплекти ксенон. ако някои иска ще му кажа от къде може да си вземе като моя но на лично че да не се получи некоректна реклама успех на всички
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  15. #15
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Тези през батерията винаги са правили тоя проблем с гасненето на далечния фар...
    Иначе 11.9В е малко за акумулатор май
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •