Page 8 of 11 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 157

Thread: VМ двигатели - ремонт и проблеми свързани с тях

  1. #106
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Здварей.

    Двигателя е същия, но зависи коя година е джипа. С годините има промени по конструкцията му. По-скоро търси глави от Крайслер Вояджър. Ако е от най-старите мотори с дюзи без резба имам глави и части за тях, но от по-новите не.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  2. #107

    Default

    Здравей джипа е произведен 1991 година, значи да търся от Крайслер глави така ли понеже на външен вид моя двигател не изглежда като на вашите Алфи, а освен гарнитурата кое друго е хубаво да се поднови за да знам да не се повтори поне при мен.


    Благодаря
    Range Rover Classic 2.5 VM

  3. #108
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by Delovodite 13 View Post
    Здравей джипа е произведен 1991 година, значи да търся от Крайслер глави така ли понеже на външен вид моя двигател не изглежда като на вашите Алфи, а освен гарнитурата кое друго е хубаво да се поднови за да знам да не се повтори поне при мен.


    Благодаря
    Нали ти казах, че имам части и глави от този двигател. Само трябва да ми кажеш от кой вид е главата. Различават се по това как е захваната дюзата. На снимките съм оградил двата вида на захващане. Кажи кой е твоя тип. Ако главите са здрави сменяш само гарнитурите им.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMGP3844.jpg   IMGP3887.jpg  
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  4. #109

    Default

    Благодаря колега ще погледна утре кои модел е и ще пиша, още веднъж Благодаря.
    Range Rover Classic 2.5 VM

  5. #110
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Аз чак сега виждам темата, но да си споделя жестокия сблъсък с VM двигателя в моя служебен Chrysler Grand Voyager от 2003г., а именно 2.5 16V CRD двигателя с около 140к.с. под капака. Та такаа...моторчето си тракаше нормално и без ексцесии, докато един ден не потече масло между двг-то и скоростната кутия...оказа се заден семеринг на коляновия вал. Семеринг, който никой никъде го няма. Пардон - Балкан Стар го имат - 200лв, и чакаш 10 дни доставка! Едвам успях да го намеря от някакъв човечец в продавалник, при който цената е същата, но поне ги доставя за 3 дни. А да, и какъв е тоя филм с термостата? Намира се на някакво мега завряно място и пак струва майка си и баща си... И също да питам - водната помпа някой знае ли как се сменя, и възможно ли е изобщо? Също така тече антифриз от някакво съединение над турбината, което в сервиза отказаха да ремонтират, понеже няма никакъв достъп. И така, колата влязла в сервиза за няколко накрайна, теч на масло и ангренажен комплект излиза след една седмица с над 1000лв сметка... Ебати и крайслера!
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  6. #111

    Default

    Здравей колега Боби прилагам ти снимки на моя двигател защото не мога да се ориантирам по снимките кои точно е моя , ако наистина имаш части за този двигател моля Те прати ми ЛС с твоя телефон да се чуем.


    Благодаря отново
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 02122013341.jpg   02122013343.jpg   02122013344.jpg  
    Range Rover Classic 2.5 VM

  7. #112
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Това е мотор същия като VM84 но не съвсем.Смукател,изпускател,капаците на главите и наи важното блока не са еднакви.На Алфовия мотор водната помпе е от страни и не става защото на Ровъра е от пред и на нея се хваща перката за радиатора.Предполагам проблема ти е масло в антифриза.Ако е така направо си търси друг мотор понеже пукат блок а не глави.
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  8. #113

    Default

    Здравей колега точно така меша ми маслото с антифриз още двигателя не е отварян но не мисля че сън за нов двигател все още, ще се пробвам с малко помощ от колегата Боби да го оправя и да карам поне 10к км. як оффролд и много кал, че от както го купих съм минал едва 600 км. и ми прегря един от цилиндрите.
    Range Rover Classic 2.5 VM

  9. #114
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Почти нищо не си хванал от това което съм написал.Успех!
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  10. #115
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by Delovodite 13 View Post
    Здравей колега точно така меша ми маслото с антифриз още двигателя не е отварян но не мисля че сън за нов двигател все още, ще се пробвам с малко помощ от колегата Боби да го оправя и да карам поне 10к км. як оффролд и много кал, че от както го купих съм минал едва 600 км. и ми прегря един от цилиндрите.
    Щом меша маслото с антифриза проблема може да не е в глава или гарнитура на глава, а в О-пръстените м/у ризите и блока. По-добре преди да отворите главите свалете капака на картера и прегледайте да не тече м/у ризите и блока.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  11. #116
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Нищо не разбирам от VM моторите, но имам цял мотор от 164ка... официално е с преебана помпа. Ако на някой му трябват някакви части да свирка. свален е от кола 94-95 година.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  12. #117
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Delovodite 13 View Post
    Здравейте колеги аз карам Range rover Classic 2.5 vm, имам един въпрос към Вас дали както пише в wiki моят двигател в джипа е същия както на Алфа 164 2,5тд, защото на моят двигател е за ремонт на главата и не знам от къде мога да купя части за моя двигател ще ви бъда много благодарен за информацията.

    Благодаря
    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Щом меша маслото с антифриза проблема може да не е в глава или гарнитура на глава, а в О-пръстените м/у ризите и блока. По-добре преди да отворите главите свалете капака на картера и прегледайте да не тече м/у ризите и блока.
    Добре,бее!Всеки хвана да фърля боб тука и да гадае.Колега, производителя препоръчва смяна на гарнитурите на всеки 200,000км.Така,че съвсем спокойно си вземи една металокерамична гарнитура за 4 цилиндъра и свали главите.Разгледай внимателно старите гарнитури,гравите и блока.Провери внимателно да не би да има леко потъване на някоя риза в блока.

    ---------- Post added at 16:06 ---------- Previous post was at 16:03 ----------

    Quote Originally Posted by 164 td View Post
    Почти нищо не си хванал от това което съм написал.Успех!
    Колега,не ми е ясно защо пък блока точно ще спука....Ама като гледам в последно време какви трошки докарват отвън,и това е възможно...
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  13. #118

    Default

    Здравейте,никъде не открих,някой да е имал проблем с вакуум помпата.Свалях я,шлайфах контактната повърхност,изработих нови лопатки,старите бяха износени, и вакуума е все слаб.На високи обороти пълни сервото,натискам един път и на вторият няма никой.Някой имал ли е подобен проблем?Някой ремонтиралн ли е помпата?А някой има ли ЧИТАВА помпа,че смяната е бая игра?

  14. #119
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Quote Originally Posted by madjara View Post
    Здравейте,никъде не открих,някой да е имал проблем с вакуум помпата.Свалях я,шлайфах контактната повърхност,изработих нови лопатки,старите бяха износени, и вакуума е все слаб.На високи обороти пълни сервото,натискам един път и на вторият няма никой.Някой имал ли е подобен проблем?Някой ремонтиралн ли е помпата?А някой има ли ЧИТАВА помпа,че смяната е бая игра?
    А сигурен ли си,че сервото не изпуска,или клапанчето му?
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  15. #120

    Default

    Ами, пусках вакуум от друга кола, смених и клапанчето и в крайна смвтка установих че е слаб вакуума.

Page 8 of 11 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •