Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast
Results 136 to 150 of 157

Thread: VМ двигатели - ремонт и проблеми свързани с тях

  1. #136
    Упорит Дизелджия MILEN 76's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    227

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    ...
    Всичките....но вкрайна сметка така и не разбрах колегата за кой мотор става въпрос : VM84A, VM08B или VM32B !?!

    В крайна сметка аз с цялата гарнитура на VM32B след шлайф на всичките глави не съм имам проблем, взимах за Крайслер на Payen цялата метална.Бе принципно целия проблем на тея мотори са тея **бани глави
    Mercedes Benz S Class 3.2 cdi 2006
    166 2.4 JTD '02
    164 2.5 TD '98 ex
    Човешко е да се греши, но за да се объркат съвсем нещата е необходим компютър.

  2. #137

    Default vm форд скорпио ризи с 2 размера отвор или ,,,,

    колеги 15 години авточасти продавах,по каталог излиза че ризите на 2.5 тд са с 2 номинала външно,101,5-и103мм
    има ли такава работа ,,ако някой сее сблъсквал да каже ..на мен ми излиза по каталог за скорпио 2.5 тд 97година ризата е с номинал 103мм външно ..на алфа и ровър си е 101.5
    бутала намерих оригинални там няма ядове
    лагери дал господ основни биелни и разпределителния вал намерих
    тук на евро 07 има некви итн бутала с ризи ,,тях не ги слагам и без пари да ми ги дават.
    главите ми са с отливка година -05 не са амц ,амцето е бяло тия са лакирани жълтави..нещо е имало интервенция в немско гарнитурата е 1ви ремонт с 2 дупки
    повдигачите стават от всеки 1 американски двигател от 1960 година на сам-5 долара парчето от рок-ауто

    двигателя отива на транзит акула с автоматика комплект и инсталацията ..
    Last edited by gvili290280; 19-01-2016 at 15:33.

  3. #138
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Има ли някакви специфики при обезвъздушаването на този мотор? Беше запушено маркучето което влиза в разширителното казанче. Сега е добре. От него непрекъснато се влива антифриз в казанчето, но след като постои в покой мотора, антифриза започва да извира на тласъци. Обезвъздушено е два пъти от пробката на радиатора, но сякаш се събира пак въздух. При подаване на газ нивото в казанчето намалява (засмуква го помпата сякаш). След пускане на газта нивото се връща. А след една минута започва бавно да извира и прелива. Нормално ли е това да се получава при положение че сме над максимума на количеството антифриз или везните клонят към спукана глава/глави?

    поздрави


    https://www.youtube.com/watch?v=dQVZM1MrFtc

  4. #139
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Не е от обезвъздушаване това.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  5. #140
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    И аз това подозирах, но надеждите умират последни. Нещата отиват на разглобяване. Има ли как да се разбере коя глава е спукана без да се свалят останалите или всичко долу? Възможно ли е да бъде само гарнитура?

  6. #141
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Възможно е да бъде само гарнитура. Историята помни такъв случай на VM. Глави се пукат при много, много сериозно прегряване.
    В какво състояние е водната помпа? Водата започва да ври по подобен начин при неработеща водна помпа.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #142
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Мисля че е сменявана преди няколко години. Ако беше проблема в нея, щеше ли да има циркулация въобще? На място колата си държи стандартна температура и стрелката не помръдва. Хванах че термостата е запекъл отворен, но това в тези жеги май не играе много. Джипът не се кара, тъйкато има опасения да не стане нещо по-зле. За момента мотора не е отворен, за да бъде изяснена концепцията на ремонта.

    Имаше теч на радиатора за парното преди 2 години и беше подменен. От тогава колата се пали от дъжд да вятър, но проблема с мехурчетата и лекото изхвърляне на антифриз си е от преди това.

    много благодаря за помощта
    Last edited by DMS; 31-07-2016 at 20:35.

  8. #143
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    По принцип в Алфа е постижение да се спука глава на ВМ, но в офроуд форума твърдят, че при Джип е доста по-лесно. Навярно е така. При Джип е доста по-трудно да се свалят главите, не се препоръчва да се прави, просто за идеята да се пратят на проверка. При тези обстоятелства, задължително направете предварително тест за изгорели газове в охладителната система.

    Единственият конструктивен недостатък при този двигател, който съм забелязал, е изключително високо износване на хидравлични повдигачи, пръти, и съответно кобилици. Известен е и проблем с излизане на шпилката, която държи кобилиците, но навярно се получа след неграмотен ремонт. Лично аз в момента имам ВМ на точно 20г., на незнайни километри, който по всичко личи, че не е отварян никога за ремонт, палещ перфектно на -13 градуса, и несъздаващ никакви проблеми по време на експлоатация. В лек автомобил при изправна охладителна система и сравнително редовна смяна на масло и филтър, този двигател има изключително голям ресурс, през който може да се наложи подмяна единствено на гореописаните компоненти на газо-разпределителният механизъм.

    В тази връзка, разгледай ги внимателно ако се стигне до отваряне на двигателя. Все още има от къде да се купят нови. Приготви си дванайсетостен M14 и ключ за дюзи 28. Мога да услужа и с двете.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  9. #144
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    При Фронтера едната глава е наистина под предното стъкло, но на Черокито ми се видя лесно достъпна. Не съм запознат до колко самите им двигатели са едни и същи, но се надявам разглобяването да е лесно.

    Да, идейно е да се направи газов анализ в антифриза, но от това което се вижда остава ли друга възможност?

    Това че се излива антифриз при покой на мотора и че при подаване на газ го засмуква, докато не се пусне газта. Това че антифриза който идва към казанчето от мотора е пълен с мехурчета еднозначно ли показва че проблема е в главите/гарнитурата?

    Хубав мотор е като цяло, но можеше и да го направят по-добре като че ли...

  10. #145
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Изобщо не ми харесва това повишаване на нивото до преливане, комбинирано с мехурчета. Надува ли маркучите на празен ход? При форсиране е нормално да са една идея по-твърди. На празен ход и затворена капачка трябва да можеш лесно да ги стиснеш.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #146
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Лесно си се натискат... и аз очаквах някакво по-сериозно надуване, но няма. При затворена закапчка доста по-малко антифриз излиза, но все пак подлизва...

  12. #147
    Упорит Дизелджия MILEN 76's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    227

    Default

    Залагам на пукната-ти глави 90% и 10% на гарнитура, ако в движение след като спреш ти липсва антифриз най-вероятно глава ... няма как да разбереш коя глава е.Моите например бяха пукнати черите от бренера към изпускателния клапан.При мен проблема беше когато карах бързо примерно с 160 км/ч и когато връщах газта изхвърляше антифриза.За най-сигурно газов тест.
    Mercedes Benz S Class 3.2 cdi 2006
    166 2.4 JTD '02
    164 2.5 TD '98 ex
    Човешко е да се греши, но за да се объркат съвсем нещата е необходим компютър.

  13. #148
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Ето още едно видео:

    https://www.youtube.com/watch?v=WaTGWVV-exQ

    Ще се направи газов анализ при всички положения.

  14. #149
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Интересен ще бъде резултатът от метода на virusalfa със свалянето на водната магистрала, спирането на водната помпа и наблюдението за мехурчета във водата на всяка една от главите.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  15. #150
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Има ли някакви специфики при обезвъздушаването на този мотор? Беше запушено маркучето което влиза в разширителното казанче. Сега е добре. От него непрекъснато се влива антифриз в казанчето, но след като постои в покой мотора, антифриза започва да извира на тласъци. Обезвъздушено е два пъти от пробката на радиатора, но сякаш се събира пак въздух. При подаване на газ нивото в казанчето намалява (засмуква го помпата сякаш). След пускане на газта нивото се връща. А след една минута започва бавно да извира и прелива. Нормално ли е това да се получава при положение че сме над максимума на количеството антифриз или везните клонят към спукана глава/глави?

    поздрави


    https://www.youtube.com/watch?v=dQVZM1MrFtc
    Гуфнята от подписа миналата година ли беше кога беше го правеше същото!!!!
    Смених водна помпа, наливам антифриз и оп... Изненада!
    Първото което беше като дефект е липсата на парно. А в казана се случваше същото, циркулира си антифриз през малкото маркуче, в следващия момент почва да извира а при даване на газ засмуква всичко от казана. Оказа се въздух в системата които излезе буквално със седмици каране...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •